Jedną ze specjalizacji kierunku pedagogika jest logopedia. Istnieje możliwość studiowania tej dziedziny w ramach studiów podyplomowych, czyli jednorocznych studiach przygotowujących do zawodu.
Studia te pomagają zdobyć niezbędną wiedzę do wykonywania pracy nad mową u dzieci i nie tylko. Możliwości zatrudnienia po logopedii jest naprawdę sporo. Kto może studiować logopedię, czego można się nauczyć i co można po nich dalej robić?
Ciesząca się dużym zainteresowaniem pedagogika to dziedzina logopedii zajmująca się diagnozą i leczeniem zaburzeń wymowy. To specjalistyczny zawód wymagający konkretnej wiedzy i uprawnień. Można je zdobyć na studiach I i II stopnia, ale wielu absolwentów często decyduje się na logopedię w ramach studiów podyplomowych jako formę dokształcenia. Dlaczego?
Podyplomowe studia pedagogiczne trwają od 2 do 3 semestrów. Format nauczania jest bardzo intensywna i skupia się na przekazaniu dużej ilości wiedzy, również tej praktycznej. Z tego też powodu na podyplomówkę z logopedii decyduje się wiele osób mających dyplomy z innych kierunków np. psychologii, socjologii itp. Prawda jest też taka, że wcale nie trzeba mieć wykształcenia kierunkowego do rozpoczęcia podyplomowych studiów logopedycznych - każda osoba mająca tytuł licencjata, magistra lub inżyniera może złożyć aplikację.
Jedną z uczelni oferującą podyplomowe studia pedagogiczne z logopedii jest Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Uczelnia ma w programie wiele specjalizacji przygotowujących do wykonywania zawodu logopedy.
Oto najczęściej wybierane specjalizacje logopedyczne dające pewny zawód:
Podczas podyplomowych studiów pedagogicznych z logopedii słuchacze nauczą się diagnozy wad i zaburzeń mowy, a także opracowywania terapii leczniczej i jej realizacji. Zdobędą kompetencje do obsługi specjalistycznego sprzętu diagnostycznego i programów komputerowych. Logopedia pomaga wypracować także alternatywne środki komunikacji, wśród których najsłynniejszym jest język migowy.
Podyplomowe studia pedagogiczne rozwijają także kompetencje miękkie, czyli empatię, umiejętność sprawnego komunikowania się i reagowania na trudne sytuacje. Stawia się na nie duży nacisk, ponieważ dziedzina logopedii skupia się na współpracy z dziećmi i ich rodzicami.
Absolwenci studiów logopedycznych mają możliwość wykonywania zawodu w przedszkolach i szkołach. Często obejmują etat w placówkach szkolno-wychowawczych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, ośrodkach rehabilitacyjnych. Uprawnienia logopedów pozwalają im na pracę na oddziałach szpitalnych, w tym również chirurgii twarzowo-szczękowej. Ostateczne miejsce pracy zależy w dużej mierze od ukończonej specjalizacji.
Wynajmę lokal na ul. Rynek II o pow.40m2 na cele mieszkalne lub pod działalność gospodarczą po generalnym remoncie. Mieszkanie cena 1300 . Działalność cena 1800. cena: 1300 zł
Zatrudnię kelnera/kelnerkę z miłą aparycją, umiejętnością pracy w grupie i lubiącą pracę z ludźmi. Poszukujemy osób szukających pracy na stałe a nie dorywczo. Praca również w...
Marzysz o odświeżeniu swojego mieszkania lub domu? A może chcesz wyremontować inny budynek? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Specjalizujemy się w remontach i wykończeniach wnętrz....
Zajmuje się montażem automatyki do bram : skrzydłowej przesuwnej, Firmy takiej jak NICE. w zestaw wchodzi: centralka dwa piloty fotokomórki, lampa led. oferuje również montaż domofonu i... cena: 50 zł
Copyright © 2024 • Lubartow24.pl
e-mail: redakcja@lubartow24.pl · tel. 505 80 95 52
Dodawaj swoje teksty, zdjęcia i zapowiedzi wydarzeń. Dziel się swoimi informacjami i zgłaszaj nam tematy warte opisania.
Aby dodać ogłoszenie drobne wypełnij ten formularz