Parasolka - lekka spacerówka
Parasolka to lekki wózek spacerowy składany w harmonijkę. Tak samo jak spacerówkę kopertową można ją stosować od 6. miesiąca życia dziecka, czyli mniej więcej wtedy, gdy zaczyna ono samodzielnie siadać. Niekiedy waży niecałe 5 kg, wobec czego jest to wyjątkowo lekki model wózka. Mimo wielu zalet, posiada jednak znaczącą wadę. Nie nadaje się na całoroczne użytkowanie, a - jak wiadomo - z wózków spacerowych korzysta się przynajmniej przez 3 lata. W związku z tym rekomenduje się wybór klasycznej spacerówki, przystosowanej do jazdy po mieście.
Lekkie wózki spacerowe do miasta - jak wybrać?
Lekki wózek spacerowy do miasta przede wszystkim należy wybierać z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie dziecka, ale jednocześnie nie wolno zapominać o komforcie użytkowania przez rodziców. Należy zatem wziąć pod uwagę takie elementy, jak jego zwrotność i stabilność, którą zapewnia podczas jazdy. Mankament wielu lekkich spacerówek to bowiem wywrotowość w przypadku najechania na ubytek w drodze.
Atrybutami jakie powinna posiadać dobra, lekka spacerówka są aluminiowy stelaż oraz skrętne koła niewielkiej średnicy wykonane najlepiej z pianki. Zarówno żelowe, jak i pompowane opony będą zbyt ciężkie do jazdy po mieście. Niejednokrotnie przydaje się regulowana rączka dla komfortu użytkowania modelu przez rodziców różnego wzrostu. Warto też upewnić się, że dana spacerówka posiada system szybkiego i prostego składania jedną ręką do niewielkich rozmiarów. Dzięki tej funkcji jej przechowywanie w mniejszym mieszkaniu nie powinno sprawiać kłopotu. Ponadto dobrze wiedzieć, że wózki spacerowe o niewielkiej wadze mają zwykle mniejszy udźwig maksymalny, wynoszący 15 kg, co oznacza, że nie posłużą przez cały okres wózkowania, ale mniej więcej do momentu osiągnięcia przez dziecko 3. roku życia.
Wózek spacerowy lekki - niezbędne wyposażenie
Jeden z istotniejszych elementów wyposażenia każdego wózka spacerowego, w tym także lekkiego, stanowią pasy bezpieczeństwa, mające za zadanie zapewnić dziecku wysoki poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Wielkość siedziska będzie istotna przede wszystkim wtedy, gdy wózek jest kupowany z myślą o tym, że ma służyć przez kilka lat podczas codziennych spacerów. Im obszerniejsze siedzisko, tym więcej przestrzeni również dla starszego dziecka. Duża budka pokryta filtrem UV to podstawa. Najlepiej, żeby była rozszerzana, wówczas osłoni nie tylko przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, lecz także przed wiatrem, deszczem oraz śniegiem.
Wózki spacerowe lekkie - zastosowanie
Lekki wózek spacerowy idealnie sprawdzi się w przypadku rodziców aktywnych, często przemieszczających się między miejscami położonymi w niewielkim dystansie od siebie. Lekkie wózki spacerowe śmiało można nazywać miejskimi, ponieważ nie sprawią kłopotu ani w komunikacji miejskiej, ani w zatłoczonych centrach handlowych. Łatwość składania sprawia natomiast, że stanowią one doskonałe rozwiązanie również dla rodzin, które często podróżują. Kompaktowe kształty pozwolą bowiem na bezproblemowe zapakowanie wózka do samochodu, pociągu czy nawet samolotu.
Należy jednak wiedzieć, że lekka spacerówka nie nadaje się do jazdy po nieutwardzonym, trudnym terenie. Tego typu wózki nie sprawdzą się także podczas intensywnych spacerów po wymagających powierzchniach, na przykład po górach czy lesie. Montowane w nich koła szybko się zużyją i nie zapewnią wystarczającej amortyzacji.
Przed zakupem konkretnego modelu lekkiego wózka spacerowego warto wybrać się do sklepu stacjonarnego i upewnić się, że jego waga będzie odpowiednia również wtedy, gdy usiądzie w nim dziecko, a także czy posiada podstawowe wyposażenie. Zaleca się sprawdzić łatwość jego podbijania oraz zwrotność. Przejechanie niewielkiej odległości między sklepowymi półkami da obraz tego, jak komfortowy w użytkowaniu będzie konkretny produkt.
Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.