Kliknij obserwuj Lubartów24 na Google Wiadomości
Cykl spotkań ma pomóc w wypracowaniu takich rozwiązań, które zapewnią płynną komunikację miasta z nowo budowaną drogą S19. Rozbudowa "Nowodworskiej" zakłada jej skoordynowanie z nowo budowaną S19 i węzłem Lubartów-Zachód. W ramach projektu przewidziano szereg rozwiązań mających na celu usprawnienie ruchu i zwiększenie bezpieczeństwa.
W dzisiejszym (7 lipca 2025 r.) spotkaniu udział wziął projektant - Pan Michał Jukowski, władze powiatu, pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych, ale również radni, Burmistrz Miasta Lubartów i Zastępca Wójta Gminy Lubartów. Do omawiania projektu zaproszeni zostali równeiż lokalni przedsiębiorcy, dla których będzie to ważna droga z punktu widzenia ich biznesu.
Jak już informowaliśmy, opracowywany projekt zakłada budowę pięciu nowych rond, w tym dwóch rond turbinowych (z ulicą Gazową i z ulicą Strefową).
Wzdłuż projektowanej drogi przewidziano dwukierunkową ścieżkę rowerową po stronie północnej - od ulicy Lubelskiej aż do węzła na S19. Dodatkowo, ciągi piesze zostaną utworzone po obu stronach ulicy. W zależności od odcinka drogi zastosowano różne przekroje jezdni, aby zoptymalizować przepustowość i bezpieczeństwo (do ulicy Strefowej przewidziano po dwa pasy ruchu w obu kierunkach).
Spotkanie, podczas którego szczegółowo przedstawiono te rozwiązania, było okazją do dyskusji na temat optymalizacji ruchu i dostępu do rozwijających się zakładów przemysłowych w regionie. Zaznaczono, że choć początkowo planowano bardziej restrykcyjne rozwiązania dotyczące skrętu w lewo, zdecydowano się na szersze pasy ruchu, aby umożliwić swobodniejszy dojazd do firm, z możliwością wprowadzenia zmian w organizacji ruchu w przyszłości, jeśli pojawią się problemy bezpieczeństwa.
Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.