Kliknij obserwuj Lubartów24 na Google Wiadomości
1. Londyn i jego najsłynniejsi mieszkańcy - Sherlock, Harry i Bond, James Bond
Sherlock Holmes kojarzy się nieodłącznie z adresem Baker Street 221b. Tam też znajduje się muzeum jego imienia, w którym obejrzysz wszystkie akcesoria Sherlocka, przedmioty jego twórcy, czyli Arthura Conana Doyle'a oraz mieszkanie odtworzone zgodnie z fikcją literacką. Nieco młodszym fanów może zachwycić informacja o tym, że w Londynie można zwiedzić Warner Bros Studio, w którym kręcono Harry'ego Pottera. Podczas spaceru po mieście dotrzesz do Leadenhall Market, który grał Ulicę Pokątną, znajdziesz kultowy Peron 9 i ? na stacji King's Cross, a także Dom MinaLima - miejsce przepełnione magiczną atmosferą zapewnianą przez grafików cyklu filmowego. Nie zapominajcie o klasycznych zabytkach, po których często lubi biegać i ścigać złoczyńców agent 007!
2. Jordania w wersji postapokaliptycznej
Wadi Rum to dolina pełna suchych dolin, którą upodobali sobie twórcy ekranizacji. Już w 1962 roku zagrała w ekranizacji Lawrence'a z Arabii. Postapokaliptyczny klimat wykorzystano także w obrazowaniu przygód w nowej odsłonie Gwiezdnych wojen. Największą jednak sławę Wadi Rum zawdzięcza serii Diuny. Powieść science fiction Franka Herberta rozgrywa się na fikcyjnej planecie Arrakis. Pierwsza odsłona serii zdobywała rekordy oglądalności, nie inaczej było po malowniczych krajobrazach drugiej części. Dzięki temu Jordania zyskuje coraz większą liczbę wielbicieli!
3.Chorwacja szlakiem Gry o tron
Żadna seria literacka nie kojarzy się tak mocno z Chorwacją jak Gra o tron. Ulokowany w Dalmacji Dubrownik po sukcesie zarówno powieści, jak i serialu nie może opędzić się od fanów tej sagi fantasy. Średniowieczny układ miasta, monumentalne budowle i wspaniałe krajobrazy urzekły świat Westeros. Zabytkowe mury wraz z tajemniczymi zakamarkami zagrały Królewską Przystań, a spacer uliczkami spowoduje, że poczujesz się jak uczestnik Gry o tron.
4. Tunezja - od antycznego Quo vadis po futurystyczne Star Wars
Saga Gwiezdnych wojen ma już kilku autorów, a kolejnych części powieściowych przybywa. To właśnie w Tunezji zbudowano na potrzeby ekranizacji wioskę, która odegrała planetę Tatooine. Pierwsza trylogia George'a Lucasa wykorzystała plenery w takich miejscach jak: Onk Jemal, Ksar Hadada. Również ekranizacje polskich powieści były kręcone w Tunezji - wypatrzycie naturę i antyczny sznyt tego kraju w dziełach Henryka Sienkiewicza, czyli Quo vadis oraz W pustyni i w puszczy. Tunezja wakacje - zastanawiasz się, czy dobrym wyborem jest ten kierunek? Zobacz ofertę eSky.pl i wybierz wymarzone wakacje.
5. Nowa Zelandia - kolebka światów fantasy
Dziewiczy krajobraz Nowej Zelandii powoduje, że filmowcy ekranizujący powieści fantasy, chętnie wybierają właśnie ten teren świata. Popularność powieści i ekranizacji Tolkiena jest tak ogromna, że po sukcesie Hobbita oraz Władcy Pierścieni lokalsi zbudowali specjalną wioskę nazwaną Hobbiton. Wioska Shire, bitwa na polach Pelennoru, Ścieżki Umarłych to tylko kilka epickich miejsc, które przeniosły się z Śródziemia na teren Nowej Zelandii. Pierwszym cyklem fantasy, którego ekranizację wykonano w Oceanii, były Opowieści z Narnii. Malownicze plaże, lasy i formacje skalne idealnie sprawdziły się w przypadku nieskalnej narnijskiej natury.
Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.