Kliknij obserwuj Lubartów24 na Google Wiadomości
Wzmocniona konstrukcja
Rozwiązaniem coraz powszechniej stosowanym jest integracja pełnego systemu szyn montażowych, które są otwarte po jednej stronie i korzystają z perforacji na ściance przeciwległej. Taka budowa bardzo dobrze sprawdza się w przypadku mocowań lekkich. Wiele konstrukcji wsporczych jest mocno narażonych na duże obciążenia, przez co tradycyjne szyny nie są dla nich wystarczające. Nowoczesne technologie produkcyjne podnoszą wytrzymałość gotowych elementów na ścinanie i skręcanie, dzięki czemu pojedynczy komponent systemu utrzymuje znacznie wyższy ciężar oraz zapewnia podwyższoną stabilność. Innym usprawnieniem jest zabezpieczenie powierzchni szyn poprzez cynkowanie ogniowe, które gwarantuje ochronę profili przed korozją. Wysoką jakość takich komponentów potwierdzają liczne certyfikaty i atesty, w tym CE czy LGA.
Optymalne parametry
Nowoczesny system szyn montażowych może zawierać elementy o optymalnie dopasowanych parametrach, włącznie z przekrojem poprzecznym, momentem skrętu czy momentem i ramieniem bezwładności. Wartości znamionowe poszczególnych komponentów są określane w trakcie realizacji specjalnych prób wytrzymałościowych, co znacząco podnosi precyzję pomiarów w porównaniu z obliczeniami geometrycznymi za pomocą programów komputerowych. Pod tym względem na szczególną uwagę zasługują szyny montażowe w systemie siFramo, które oferuje firma Sikla. Ich parametry sprawiają, że z a pomocą poszczególnych elementów można tworzyć praktycznie dowolne konstrukcje.
Kompleksowe zastosowanie
Odpowiednio zaprojektowana szyna montażowa od producenta cenionego w branży pozwala na dowolne przyłączanie elementów systemowych z każdej strony, co niweluje wiele ograniczeń. Wynika to z zamkniętej budowy profilu, który zależnie od instalacji można wykorzystać razem z licznymi komponentami złącznymi - w tym kątownikami, podkładkami ślizgowymi, adapterami czy konsolami ściennymi. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w przypadku zamocowań najbardziej rozbudowanych przestrzennie, a także innych konstrukcji. Producent szyn montażowych zadbał również o odpowiedni wzór otworów czy wykorzystanie specjalnych wkrętów kształtowych, dzięki czemu części systemu można łączyć bezstopniowo i jednocześnie uzyskać efekt łączenia kształtowego. Materiał jest jednocześnie odpowiednio wzmocniony przez zgniot, który znajduje się w miejscu tworzenia gwintu. Na uwagę zasługuje tez specjalnie opatentowane przetłoczenie zapewnia właściwe połączenie napręża oraz chroni przed wkręceniem się gwintu. Rozwiązanie to zabezpiecza przed wibracjami, generowanymi np. przez działające urządzenia czy instalacje. Połączenia gwintowe da się zależnie od potrzeb rozkręcić i skręcić ponownie.
Ułatwiony montaż
Zastosowanie nowoczesnego systemu montażowego niweluje konieczność spawania poszczególnych elementów. Za pomocą profili można tworzyć wsporcze konstrukcje przy użyciu wkrętów kształtowych. Na uwagę zasługuje też intuicyjny system łączenia, który skraca czas i przyspiesza prace. System jest również łatwy w modyfikacji, zależnie od aktualnej koncepcji i zmieniających się potrzeb. Elementy konstrukcyjne mogą dzięki temu z powodzeniem sprawdzić się w zróżnicowanych projektach, w tym do mocowania różnego rodzaju instalacji technologicznych i przeciwpożarowych, podestów roboczych, przejść serwisowych czy podpór dachowych.
Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.