206 online
dodaj reklamę na Lubartow24.pl
Jakie są różnice między okapem a pochłaniaczem kuchennym?
09:05 · 4 lutego 2023 przez K.M. Artykuł sponsorowany

Jakie są różnice między okapem a pochłaniaczem kuchennym?

Okap kuchenny to nieodzowny element wyposażenia kuchni. Jego zadaniem jest niwelowanie zapachów, które powstają podczas gotowania. Jednak obecnie, oprócz swojej głównej funkcji, urządzenia te posiadają także wysokie walory estetyczne, a ponadto mogą poprawić wygląd pomieszczenia. Czym jednak różni się okap od pochłaniacza oraz które urządzenie lepiej sprawdzi się w kuchni?

           Zapisz się do newslettera

Różnica między okapem a pochłaniaczem

Zasadnicza kwestia, która wpływa na to czy urządzenie jest okapem czy też pochłaniaczem to sposób podłączenia sprzętu. Co więcej, każdy okap można uznać za pochłaniacz. Okapy podłączone są do przewodu wentylacyjnego specjalną rurą, w zależności od sieci wewnątrz budynku. Może być to przyłącze do komina lub też na zewnątrz. Z kolei pochłaniacze zawierają specjalne filtry węglowe, oczyszczające powietrze, które wymagają wymiany. Ponadto pochłaniacze nie są podłączone do komina ani do przewodu wentylacyjnego. Podkreślić należy, że filtry węglowe absorbują zapachy, jednak nie usuwają ich na zewnątrz. Dlatego filtr węglowy wymaga regularnej wymiany. Produkty te zawierają aktywny węgiel - może on stykać się z oparami, redukując powstałe zapachy. Dzięki temu powietrze powraca do pomieszczenia czyste. Dobrą praktyką jest także pozostawienie okapu włączonego po zakończonym gotowaniu. W ten sposób filtry mogą się osuszyć, co zwiększa ich żywotność oraz efektywność pracy.

Jakie są rodzaje okapów kuchennych?

Wyróżnia się wiele rodzajów okapów kuchennych, przede wszystkim: szafkowe, wyspowe, sufitowe, sześcienne oraz kominowe. Wybór odpowiedniego rodzaju uzależniony jest między innymi od przestrzeni dostępnej w kuchni. Okapy mają różne kształty i bryły. Dlatego różnią się wielkością, lecz również parametrami technicznymi. Właściwie działający okap może usuwać z pomieszczenia nawet 90% zapachów oraz pary wodnej. Bardzo popularne okapy sufitowe wyglądają prestiżowo oraz estetycznie. Montaż okapu sufitowego wymaga jednak zabudowania mechanizmu wentylacyjnego na suficie, co w przypadku starszych budynków generuje konieczność remontu. Uzyskuje się jednak doskonałe efekty wizualne. Natomiast okapy szafkowe szufladowe posiadają prostą konstrukcję, a ponadto charakteryzują się dodatkową częścią frontu, którą można wsuwać. Dlatego w celu uruchomienia urządzenia należy wysunąć szufladę, natomiast po zakończeniu pracy szufladę wysuwa się z powrotem.

Efektywne usuwanie zanieczyszczeń z kuchni

Wybierając modne okapy kominowe, można uzyskać doskonałą jakość powietrza w kuchni, nawet podczas intensywnego gotowania. Okapy kominowe oraz narożne są zdecydowanie najpopularniejszym segmentem pośród wszystkich okapów dostępnych na rynku. Montaż polega na przytwierdzeniu produktu do ściany. Ponadto modele posiadają specjalne kominy maskujące, wewnątrz których umieszczona jest rura. Jest to zatem innowacyjne rozwiązanie designerskie, a jednocześnie niezwykle praktyczne. Poleca się je zwłaszcza w przypadku wysokich osób, natomiast wielkość kuchni nie ma tu większego znaczenia. Wzrost popularności odnotowują także modne okapy nablatowe. Montuje się je na blacie obok płyty grzewczej. Tego typu urządzenia występują w formie stałej lub ruchomej. Natomiast sam wybór okapu lub pochłaniacza uzależniony jest od wielkości kuchni, przewodu kominowego, wentylacji, a także oczywiście od możliwości finansowych kupującego.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.
NASZ NEWSLETTER
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Nieruchomości

Sprzedam działkę na Zygmunta I Starego Lubartów

Sprzedam działkę budowlaną 670 m2 na Zygmunta I Starego w Lubartowie. cena: 200000 zł

Dam pracę / zlecenie

Piekarz, pomocnik piekarza

Piekarnia "Kajzerka" zatrudni osobę na stanowisko piekarz, pomocnik piekarza. Więcej informacji udzielimy w biurze firmy.

Oferuję usługi

Usługi transportowe

Oferuję usługi transportowe przeprowadzki, przewóz mebli i sprzętu AGD ze sklepów, hurtowni,firm. Wywóz niepotrzebnych przedmiotów, złomu mebli na składowiska. Dbamy o fachowe...

Oferuję usługi

Niania na godziny w Lubartowie

Jedyna niania na godziny w Lubartowie! Zadzwoń, jeśli potrzebujesz niani na zbliżające się: - wesele, - wieczorne wyjście, - imprezy okolicznościowe. Oferuję: - opiekę nad Twoim...

:::
O krwiodawstwie w II LO

14 zdjęć O krwiodawstwie w II LO

0 SZKOLNE WIEŚCI
:::
Najciekawsze filmy muzyczne

Najciekawsze filmy muzyczne

sponsorowany

Copyright © 2023 • Lubartow24.pl
e-mail: redakcja@lubartow24.pl · tel. 505 80 95 52

inne serwisy: Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.407 sek. (23)
Projekt i wykonanie: CZARNECKI STUDIO