155 online
dodaj reklamę w tym miejscu
09:05 · 12 stycznia 2023 przez K.M. Artykuł sponsorowany

Jak dobrać wysokiej klasy odzież motocyklową, kaski czy akcesoria motocyklowe?

Czy cena zawsze idzie w parze z jakością? Wysokiej klasy odzież motocyklowa jest droga, gdyż jej wykonanie kosztuje więcej. Jakie jednak są rozsądne granice cen i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Zebraliśmy podstawowe parametry, które charakteryzują porządną odzież motocyklową.

dodaj reklamę w tym miejscu
oferta reklamowa
oferta reklamowa

           Zapisz się do newslettera

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wysokiej klasy odzieży motocyklowej?

Wysokiej klasy odzież motocyklowa obecnie nie jest luksusem. Każda osoba, która jeździ na motorze, a nie jedynie go garażuje, powinna zadbać o porządny, bezpieczny strój. Szlif na motorze, czy to spowodowany własnym błędem, czy nieuwagą innych uczestników drogi czy zwierząt, nikogo nie dziwi. Jeśli więc wydając kilkaset złotych więcej można znacząco obniżyć ryzyko poważnych obrażeń to warto to zrobić. Wysokiej klasy odzież na motor wyróżnia się:

  • europejską certyfikacją
  • wysokimi standardami bezpieczeństwa
  • dobrym dopasowaniem
  • świetną wentylacją
  • kompatybilnością z popularnymi urządzeniami i akcesoriami
  • genialnym wyglądem.
Choć wygląd, jako najmniej ważny, widnieje na ostatnim miejscu, wszyscy wiemy, że wstępna selekcja odzieży motocyklowej odbywa się na podstawie preferencji wizualnych. Niemniej dużo ważniejsze jest to, jak ubranie zostało wykonane.

Certyfikacja odzieży motocyklowej

Przez motocyklistów rozpoznawalnym znakiem są litery CE, wskazujące na zgodność ubrania, kasku czy akcesoriów motocyklowych z normami unijnymi. Warto jednak wiedzieć, że praca komitetu normalizacyjnego wprowadza zmiany w normach, a nowa odzież powinna być testowana całościowo pod względem odporności na uszkodzenia.

Zmiana polega na tym, że wcześniej testowane były jedynie ochraniacze, a aktualnie znaczenie ma także jakość materiału, szwów i wszystkich komponentów stroju motocyklowego. Najnowszą normą jest norma EN 17092, ale do 21 kwietnia 2023 roku można się będzie spotkać z oznaczeniem EN 13595, charakterystycznym dla "starej normy".

obrazek

Znaczenie dopasowania odzieży motocyklowej i kasku

Dopasowanie odzieży i kasku sprawia bardziej profesjonalny wygląd, pozytywnie wpływa na samopoczucie, ale jest też niezwykle ważne w kontekście bezpieczeństwa. W zbyt luźnej odzieży istnieje ryzyko przesunięcia się ochraniaczy. W takich sytuacjach nie spełnią one swojego zadania, a efekt "gleby" będzie taki, jakby środków ochrony indywidualnej nie było. W skrajnych sytuacjach elementy służące do ochrony mogą spowodować dodatkowe obrażenia. Podobnie niedopasowany kask będzie albo uwierał ograniczając zdolności poznawcze i pole widzenia, albo zsuwał się, nie chroniąc i powodując zagrożenie życia dla motocyklisty.

Dlaczego warto zwracać uwagę na wentylację?

Wentylacja jest niezwykle ważna zwłaszcza w wypadku kasku motocyklowego. Ogranicza ona możliwość parowania szyby, choć trzeba pamiętać, że i tak zwykle trzeba posiłkować się pinlockiem lub sprayem. Dobra wentylacja pozwala też na komfortową podróż niezależnie od pogody. Wysokiej jakości odzież motocyklowa wentylowana jest nie tylko z pomocą wywietrzników umiejscowionych z przodu i z tyłu, ale posiada także oddychającą membranę. Takie rozwiązanie jest znacznie skuteczniejsze i pozwala na skuteczne odprowadzenie wilgoci na zewnątrz i stałe uczucie komfortu.

obrazek

Odzież motocyklowa kompatybilna z akcesoriami

Wielu motocyklistów korzysta z dodatkowych akcesoriów, takich jak interkomy czy kamerki go pro. Na etapie kupowaniu odzieży, kasku, rękawic czy akcesoriów warto pomyśleć o tym, żeby były one kompatybilne z posiadanymi urządzeniami. Topowe marki trzymają się ogólnie przyjętych standardów, a ich produkty doskonale współpracują z najpopularniejszymi akcesoriami.

Na koniec najważniejsze pytanie, gdzie szukać produktów motocyklowych wysokiej klasy? Polecamy renomowane salony motocyklowe rozmieszczone w całej Polsce.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.
NASZ NEWSLETTER
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Nieruchomości

Kupię działkę budowlaną - LUBARTÓW/OKOLICE

Kupię działkę budowlaną w Lubartowie lub okolicy. Oferty z adresem i ceną proszę składać za pośrednictwem formularza. Działka może być zadłużona lub z nierozwiązanym stanem... cena: 100000 zł

Nieruchomości

LOKAL centrum Lubartów

Lokal 30m2 / Parter / narożny / duże witryny wystawowe na główną ulicę Lubelską w ścisłym centrum Lubartowa w obiekcie handlowym Twoja Galeria przy ulicy Lubelskiej 5, w pełni...

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnię

Zatrudnię kierowcę kat. B (bus) Umowa o pracę , pełny etat, w Lubartowie. Płaca 3.900,- -4.600,- brutto. Kontakt : 602 483 686 w godz. 8-16

Oferuję usługi

Świadectwa energetyczne, Pomiary elektryczne

Sporządzamy świadectwa energetyczne budynków - nowy obowiązek przy sprzedaży czy wynajmie nieruchomości. Wykonujemy wszelkie pomiary instalacji elektrycznej (odbiorcze, okresowe - co 5 lat... cena: 45 zł

Copyright © 2023 • Lubartow24.pl
e-mail: redakcja@lubartow24.pl · tel. 505 80 95 52

inne serwisy: Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.303 sek. (34)
Projekt i wykonanie: CZARNECKI STUDIO