171 online
reklama Lubartów
06:30 · 12 lutego 2016 przez Redakcja

Budżet Obywatelski w Lubartowie: wyniki głosowania

Zobacz wyniki wczorajszego głosowania, w którym mieszkańcy Lubartowa decydowali o wydaniu w tym roku 735 tysięcy złotych.

           Zapisz się do newslettera

We wczorajszym głosowaniu udział wzięło 840 mieszkańców naszego miasta (18792 było uprawnionych).

Spośród głosujących najwięcej osób poparło przebudowę fontanny w centrum Lubartowa. Projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego przewiduje rozebranie istniejącej fontanny, a w jej miejsce wykonanie podświetlanej fontanny z dyszami umieszczonymi w poziomie bruku. Taką fontannę ma m.in Kock.

Mieszkańcy zdecydowali również o powstaniu Wiaty Grillowej nad Wieprzem.

ZOBACZ » Zagłosuj na projekt nr 13 - Wiata Grillowa nad Wieprzem Cieszę się że moja inicjatywa spodobała się tak licznej grupie obywateli. Czuję wewnętrznie radość z wykonania zadania, jakie sobie założyłem, a jakie wynikało z potrzeby - potrzeby stworzenia miejsca spotkań na mapie Lubartowa. Mam nadzieję, że wiata powstanie jak najszybciej i już za kilka miesięcy będziemy mogli urządzić w niej przyjacielskiego czy rodzinnego grilla. Jeszcze raz dziękuje za poparcie tego projektu! - powiedział w rozmowie z naszą redakcją Patryk Kuś, pomysłodawca budowy wiaty.

Na trzecim miejscu znalazł się projekt radnego Jakuba Wróblewskiego dotyczący pierwszego etapu budowy monitoringu miejskiego.

ZOBACZ » Budżet Obywatelski Miasta Lubartów: 11 lutego zagłosuj na Budowę systemu monitoringu wizyjnego

Ma on zastąpić niedziałający już niemal monitoring, który został wybudowany przed laty, a który ze względu na postęp technologiczny jest już niemal bezużyteczny.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dziękuję za to, że poczuli się współgospodarzami Naszego Miasta i zechcieli zdecydować o sposobie wydatkowania naszego wspólnego budżetu. Teraz czas na realizację wybranych projektów. Cieszę się, że zaproponowany przeze mnie projekt został wybrany, ale nie to jest najistotniejsze. Najważniejsze jest budowanie wspólnoty i poczucia odpowiedzialności za Nasze Miasto. Skupmy się na budowaniu i rozwoju Lubartowa. Spierajmy się tu, gdzie trzeba, ale nie pozwólmy nikomu jątrzyć i budować niepotrzebnych konfliktów. Pamiętajmy, że w tym roku po raz pierwszy realizujemy konsultacje społeczne potocznie zwane budżetem obywatelskim. Moim zdaniem to całkiem udany debiut, ale jak każde nowy byt wymaga doskonalenia i rozwoju. Teraz czas na zbieranie opinii i wyciąganie wniosków po to, by przyszłoroczne konsultacje (budżet obywatelski) były jeszcze doskonalsze. Jeszcze raz dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy wczoraj głosowali na wybrane przez siebie projekty. Ufam, że nawet te propozycje, które nie otrzymały wystarczającej liczby głosów zostaną dostrzeżone przez władze Miasta i w przyszłości zrealizowane. - powiedział pomysłodawca tego projektu, radny Jakub Wróblewski. ZOBACZ » Monitoring w Lubartowie: działa jedna kamera, w porywach dwie

Wyniki głosowania

 1. Przebudowa fontanny przy ul. Rynek I - głosów: 276 150 000 zł
 2. Wiata grillowa nad Wieprzem - głosów: 275 65 000 zł
 3. Budowa systemu monitoringu wizyjnego etap I - głosów: 244 360 000 zł
 4. Budowa placu zabaw na działce nr 83/17 przy ul. Łokietka - głosów: 174 200 000 zł
 5. Rozegrany Lubartów - głosów: 163 45 000 zł
 6. L'Art Festiwal - głosów: 147 60 000 zł
 7. Oświetlenie ulic Stefana Batorego, Zygmunta II Augusta - głosów: 127 100 000 zł
 8. Utworzenie małego placu zabaw na osiedlu Kopernika - głosów: 113 80 000 zł
 9. Modernizacja placu zabaw przy ul. Chmielnej - głosów: 112 62 000 zł
 10. Przebudowa ul. Władysława Jagiełły - głosów: 100 400 000 zł
 11. Wykonanie zjazdów i dojść do posesji przy ul. Północnej - głosów: 79 150 000 zł
 12. Promocja miasta Lubartowa poprzez rodzimych artystów - głosów: 76 59 000 zł
 13. Utwardzenie nawierzchni ulicy bocznej do ul. W. śliwiny na wysokości dawnej filii SP1 - głosów: 71 25 000 zł
 14. ścieżka rozwoju - głosów: 60 53 450 zł

Zgodnie z przyjętymi zasadami, do realizacji zostaną zakwalifikowane projekty, które uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania kwoty przeznaczonej na Budżet Obywatelski w danym roku kalendarzowym.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.
NASZ NEWSLETTER
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
zobacz komentarze

Ogłoszenia Lubartów

Oferuję usługi

USŁUGI KOMINIARSKIE, KOMINIARZ

USŁUGI KOMINIARSKIE, KOMINIARZ Wykonujemy Kompleksowe Usługi Kominiarskie: Czyszczenie przewodów kominowych (dymowych, spalinowych, wentylacyjnych), Udrażnianie przewodów kominowych...

Nieruchomości

Nowoczesne mieszkanie w centrum ! Klimatyzacja !

Dzień dobry, mam do zaoferowania mieszkanie w centrum Lubartowa Kawalerka , jeden pokój 28m2 Mieszkanie 3 lata po kapitalnym remoncie; -Wymienione okna oraz drzwi -Nowe instalacje... cena: 239000 zł

Oferuję usługi

Niania na godziny w Lubartowie

Jedyna niania na godziny w Lubartowie! Zadzwoń, jeśli potrzebujesz niani na zbliżające się: - wesele, - wieczorne wyjście, - imprezy okolicznościowe. Oferuję: - opiekę nad Twoim...

Oferuję usługi

Docieplenie budynków

Docieplenia budynków, podbitka, malowanie elewacji. Malowanie szpachlowanie mieszkań, zabudowy oraz ścianki G-K, układanie paneli podłogowych .

Copyright © 2023 • Lubartow24.pl
e-mail: redakcja@lubartow24.pl · tel. 505 80 95 52

inne serwisy: Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.335 sek. (58)
Projekt i wykonanie: CZARNECKI STUDIO