Jeśli cenisz lokalne informacje - skomentuj i udostępnij
Odpowiedź Starosty była szczera i dość alarmująca: W powiecie nie ma ani jednego obiektu spełniającego standardy hermetycznego schronu, a miejsca schronienia są bardzo nieliczne.
Starosta przyznał, że przez lata obrona cywilna była traktowana po macoszemu.
Dopiero w ostatnim czasie samorządy, które otrzymują dodatkowe środki specjalnie na ten cel starają się przygotować na niespodziewane sytuacje. Stąd m.in. agregatów prądotwórczych, które mają zapewnić działanie wodociągów gdy dostawy prądu zostaną wstrzymane. Gminy doposażają się też w inny sprzęt, który może się przydać w czasie kryzysu, ale jednocześnie nie stać obecnie bezczynnie i być wykorzystywany na potrzeby mieszkańców.
A Wy jak myślicie, czy samorządy powinny inwestować w budowę schronów?
Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.