178 online
reklama w Lubartowie
09:09 · 12 stycznia 2023 przez K.M. Artykuł sponsorowany

Jak znaleźć bezpieczne strony dla dziecka?

O tym, że internet jest przestrzenią, w której zwłaszcza na osoby nieświadome czyha wiele zagrożeń wiadomo powszechnie. Jedną z grup szczególnie narażonych na konsekwencje świadomego korzystania z sieci są oczywiście dzieci. Jak znaleźć strony, z których będą mogły bezpiecznie i z radością korzystać?

           Zapisz się do newslettera

? Dla dzieci w internecie

Sam nagłówek na liście stron znalezionych w wyszukiwarce, sugerujący, że zawartość witryny przeznaczona jest dla najmłodszych nie oznacza jeszcze, że rzeczywiście zawiera właśnie takie treści. Można korzystać z różnych narzędzi typu "kontrola rodzicielska" i innych, pokrewnych. Nawet rodzice jednak często nie mają wystarczającej wiedzy, pozwalającej na "odsianie" stron dla dzieci nieprzeznaczonych. Warto w związku z tym postawić na linki i adresy już sprawdzone. Mogą np. zawierać gry online dla dzieci, typu puzzle dla najmłodszych i dla całej rodziny. 

Zanim jednak zaczniesz klikać we wszystkie linki po kolei, możesz poczytać np. opinie na forach na temat bezpiecznych stron dedykowanych dzieciom. Najczęściej tam, gdzie jest dużo recenzji indywidualnych, pisanych przez rodziców i innych opiekunów, są to recenzje wiarygodne. Na szczęście stosunkowo łatwo jest odróżnić rzetelną opinię od reklamy albo opłaconego wpisu. 

Informacji na temat ciekawych, atrakcyjnych i bezpiecznych dla dzieci stron można również szukać w mediach społecznościowych, np. na grupach związanych z szeroko pojętym wychowaniem, rodzicielstwem itp. 

? Bezpieczne gry dla dzieci online

Przede wszystkim bezpieczne strony to te, które są zabezpieczone certyfikatem SSL. To, czy strona posiada taki certyfikat można sprawdzić łatwo. Na pasku, na którym widnieje adres strony obok niego pojawia się symbol kłódki. Klikając w niego uzyskasz szczegółowe informacje o certyfikacie. 

Inną kwestią jest bezpieczeństwo samego dziecka. Najbezpieczniejsze dla niego strony, niezależnie od tego czy są to strony z grami, czy też z zupełnie innymi treściami, to takie, które nie wymagają rejestracji. Witryny oferujące darmowe gry online nie zawsze wymagają takiego kroku. 

Linki do bezpiecznych, już zweryfikowanych przez rodziców, stron dla dzieci w sieci warto dodać sobie do zakładek w przeglądarce. Dzieci szybko uczą się poruszania po internecie. Warto w związku z tym uczulać je na zagrożenia i wskazać, że bezpieczne dla niego strony z atrakcyjnymi treściami, treściami jakich dziecko naprawdę szuka, są właśnie na tej liście. 

Bezpieczne dla dzieci strony z grami online to strony, na których nie wyskakują co chwilę okienka typu "pop up" z reklamami, w jakie dziecko bezwiednie klika. Nadal są dostępne strony z darmowymi grami bez tego typu "atrakcji". Najlepszym tego przykładem jest wspomniana powyżej strona z grami i puzzlami. 

Często podczas wyszukiwania gier online dla najmłodszych na najwyższych pozycjach znajdują się linki właśnie do stron, które nie są dla dzieci przyjazne. Warto zatem dzielić się linkami do stron bezpiecznych ze znajomymi, szukać ich w sposób inny, niż wyszukiwanie przez Google. 

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.
NASZ NEWSLETTER
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Oferuję usługi

Tynki maszynowe

Firma działa od 2003r. Zajmujemy się wykonywaniem tynków gipsowych oraz cementowo-wapiennych . Tynki wykonujemy z gotowych zapraw tynkarskich. Gwarantujemy profesjonalizm i dokładność . Na...

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnia fryzjera/ fryzjerka

Zatrudnię fryzjera/fryzjerkę uśmiechniętą , punktualna oraz pasją do fryzjerstwa . Uwielbiasz zawód fryzjera lubisz to robić i chciałaby się szkolić oraz kontakt z ludźmi....

Oferuję usługi

USŁUGI KOMINIARSKIE, KOMINIARZ

USŁUGI KOMINIARSKIE, KOMINIARZ Wykonujemy Kompleksowe Usługi Kominiarskie: Czyszczenie przewodów kominowych (dymowych, spalinowych, wentylacyjnych), Udrażnianie przewodów kominowych...

Oferuję usługi

Docieplenie budynków

Docieplenia budynków, podbitka, malowanie elewacji. Malowanie szpachlowanie mieszkań, zabudowy oraz ścianki G-K, układanie paneli podłogowych .

Copyright © 2023 • Lubartow24.pl
e-mail: redakcja@lubartow24.pl · tel. 505 80 95 52

inne serwisy: Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.289 sek. (30)
Projekt i wykonanie: CZARNECKI STUDIO