💬 Twój głos ma znaczenie! Cieszymy się, że jesteś z nami bezpośrednio na naszej stronie. To właśnie dzięki takim czytelnikom jak Ty możemy opisywać sprawy ważne dla naszej okolicy. Masz chwilę? Zostaw komentarz pod artykułem lub prześlij link znajomemu. Twoja aktywność to dla nas jasny sygnał, że warto pisać o tym, co dzieje się blisko Ciebie. Dzięki!
Ekspozycja pochodziła z kolekcji krakowskiej firmy Stellarium oraz prywatnych zbiorów Jolanty i Jacka Szczerbów, Adama Piestrzyńskiego oraz Lucjana Gazdy. Została zorganizowana z okazji zakończenia drugiego roku badań geologicznych na terenie gminy Niedźwiada. Wystawę objął patronatem honorowym Starosta Lubartowski Fryderyk Puła.
Prezentację minerałów i skamieniałości poprzedziło wystąpienie przedstawiciela firmy STELLARIUM, geologa dr Lucjana Gazdy oraz Wójta Gminy Niedźwiada Janusza Marzędy. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o genezie najpiękniejszych minerałów znalezionych w Polsce i na świecie. Wszyscy mogli zobaczyć z bliska meteoryt z Niedźwiady oraz szczątki morskich zwierząt i zęby wielkich rekinów pływających w pramorzu naszego regionu. Młodzież podziwiała kryształy minerałów i kamieni szlachetnych z całego świata. Atrakcją pokazu okazały się artefakty mineralogiczne znalezione podczas wypraw i prac geologicznych. Obecni na wystawie kolekcjonerzy i geologowie chętnie odpowiadali na pytania zainteresowanych. Taki pokaz okazał się pierwszym w województwie lubelskim. Ekspozycja okazała się bardzo emocjonująca. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie i kto wie, może w przyszłości ktoś z nich rozwinie pasje związane z kolekcjonerstwem minerałów lub zostanie geologiem czy podróżnikiem.
Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.