Lubartów będzie miał budżet obywatelski

196 osób na stronie
reklama Lubartów 1243oferta
10:00 · 23 lipca 2015 przez Redakcja

Lubartów będzie miał budżet obywatelski

O wydatkowaniu części środków z miejskiego budżetu zadecydują mieszkańcy Lubartowa w głosowaniu. Wzorem wielu innych miast w Lubartowie utworzono budżet obywatelski.

reklama Lubartów
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

O pomyśle wprowadzenia takiego budżetu w naszym mieście mówiło się już od dawna. Pomysł taki na wielu sesjach zgłaszany był przez radnego Jerzego Tracza. W czerwcu 2014 roku odbyło się w Lubartowie otwarte dla mieszkańców spotkanie z przedstawicielami miasta Kraśnik, w którym taki budżet już funkcjonował.

Konkretne plany wprowadzenia takiego budżetu pojawiły się w ubiegłym miesiącu kiedy to grupa radnych zapowiedziała złożenie takiego projektu podczas konferencji prasowej.

We wtorek zaproponowana przez radnych uchwała była omawiana podczas komisji jak i sesji Rady Miasta Lubartów.

Burmistrz Janusz Bodziacki proponował zmiany do zaproponowanej uchwały, które jednak w przeważającej większości zostały skrytykowane przez inicjatorów oraz odrzucone w głosowaniu przez Radę Miasta. Zgodnie z podjętą uchwałą już niebawem powinniśmy mieć możliwość zgłaszania swoich propozycji do budżetu obywatelskiego. Wybrane w głosowaniu powinny być zrealizowane już w przyszłym roku. Do rozdysponowania na projekty mieszkańców będzie około 700 tys. zł.

Za przyjęciem budżetu obywatelskiego zagłosowało 19 radnych, wstrzymał się jedynie Grzegorz Siwek. W głosowaniu udziału nie wziął nieobecny podczas sesji Grzegorz Gregorowicz.

Macie już pomysły na projekt do budżetu obywatelskiego?

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

udostępnij:      

autor / dodał:
Redakcja

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnię - Elewacje wentylowa

Zatrudnię pracowników budowlanych do wykonywania głównie elewacji wentylowanych, ale też innych robót ogólnobudowlanych. Praca w Lublinie i okolicach. Szukam ludzi doświadczonych lub bez...

Dam pracę / zlecenie

Kierowca kat. B - przewóz osób

Obowiązki: - przewóz osób do pracy busem do 9 osób - praca na trzy zmiany Wymagania: - prawo jazdy kat. B - brak nałogów - dyspozycyjność, chęci do pracy Oferujemy: -...

Dam pracę / zlecenie

SPAWACZ MAG/TAG

Obowiązki: Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za przygotowanie stanowiska pracy, proces spawania oraz obsługę podstawowych urządzeń wyposażenia hali tj. gilotyna,...

Dam pracę / zlecenie

Zbiór borówki

Zatrudnię do zbioru Borówki amerykańskiej. Praca od ok. 10 lipca do ok. 15 września. Lokalizacja Skrobów Kolonia . Tylko osoby dorosłe. Więcej informacji udzielę telefonicznie. Nie...

Polak, Węgier, dwa bratanki...

14 zdjęć Polak, Węgier, dwa bratanki...

0 12:12 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
MOSiR Lubartów zakończył sezon

8 zdjęć MOSiR Lubartów zakończył sezon

0 06:50 · 25 czerwca 2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

30 zdjęć Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

0 06:25 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
Radny wyrzucony z klubu

Radny wyrzucony z klubu

0 18:08 · 24 czerwca 2022
Piłkarska współpraca z powiatem

5 zdjęć Piłkarska współpraca z powiatem

0 12:24 · 24 czerwca 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.159 sek. (43)