179 online
dodaj reklamę na Lubartow24.pl
10:00 · 23 lipca 2015 przez Redakcja

Lubartów będzie miał budżet obywatelski

O wydatkowaniu części środków z miejskiego budżetu zadecydują mieszkańcy Lubartowa w głosowaniu. Wzorem wielu innych miast w Lubartowie utworzono budżet obywatelski.

dodaj reklamę w tym miejscu
oferta reklamowa
oferta reklamowa

           Zapisz się do newslettera

O pomyśle wprowadzenia takiego budżetu w naszym mieście mówiło się już od dawna. Pomysł taki na wielu sesjach zgłaszany był przez radnego Jerzego Tracza. W czerwcu 2014 roku odbyło się w Lubartowie otwarte dla mieszkańców spotkanie z przedstawicielami miasta Kraśnik, w którym taki budżet już funkcjonował.

ZOBACZ » Budżet obywatelski zaktywizuje mieszkańców Lubartowa?

Konkretne plany wprowadzenia takiego budżetu pojawiły się w ubiegłym miesiącu kiedy to grupa radnych zapowiedziała złożenie takiego projektu podczas konferencji prasowej.

ZOBACZ » Lubartów: Sami zdecydujemy o inwestycjach w mieście?

We wtorek zaproponowana przez radnych uchwała była omawiana podczas komisji jak i sesji Rady Miasta Lubartów.

Burmistrz Janusz Bodziacki proponował zmiany do zaproponowanej uchwały, które jednak w przeważającej większości zostały skrytykowane przez inicjatorów oraz odrzucone w głosowaniu przez Radę Miasta. Zgodnie z podjętą uchwałą już niebawem powinniśmy mieć możliwość zgłaszania swoich propozycji do budżetu obywatelskiego. Wybrane w głosowaniu powinny być zrealizowane już w przyszłym roku. Do rozdysponowania na projekty mieszkańców będzie około 700 tys. zł.

Za przyjęciem budżetu obywatelskiego zagłosowało 19 radnych, wstrzymał się jedynie Grzegorz Siwek. W głosowaniu udziału nie wziął nieobecny podczas sesji Grzegorz Gregorowicz.

Macie już pomysły na projekt do budżetu obywatelskiego?

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.
NASZ NEWSLETTER
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
zobacz komentarze

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

Praca biurowa kontakt z klien.

Zatrudnię od zaraz do pracy biurowej - kontakt z klientem stała praca pełny etat miejsce pracy: 21-100 Lubartów Wierzbowa 75 CV proszę wysyłać pod email : dawid@m77n.com

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnia fryzjera/ fryzjerka

Zatrudnię fryzjera/fryzjerkę uśmiechniętą , punktualna oraz pasją do fryzjerstwa . Uwielbiasz zawód fryzjera lubisz to robić i chciałaby się szkolić oraz kontakt z ludźmi....

Oferuję usługi

SKLEP Prawdziwa mąka : Lubartów, ul. Łąkowa 6

Dzisiaj mamy dla Was do spróbowania smaczne i zdrowe kuleczki z naturalnie suszonych owoców i orzechów w towarzystwie świeżutkich wafli (wafle i wafelki dzisiaj zdjęte z produkcji i prosto...

Dam pracę / zlecenie

Praca ogólnobudowlana

Poszukuję osób do pracy przy wykończeniach oraz nawiążę współpracę z ekipami. Nie odpowiadam na e-maile.

Copyright © 2023 • Lubartow24.pl
e-mail: redakcja@lubartow24.pl · tel. 505 80 95 52

inne serwisy: Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.741 sek. (56)
Projekt i wykonanie: CZARNECKI STUDIO