171 online
reklama Lubartów oferta
10:30 · 22 września 2017 przez AO

Rok w amerykańskiej szkole średniej

Diana Kępa, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, przez cały ubiegły rok szkolny przebywała w Stanach Zjednoczonych dzięki udziałowi w programie wymiany FLEX. Od sierpnia 2016 r. do końca czerwca 2017 r. Diana mieszkała w stanie Idaho i uczęszczała do Homedale High School jako uczennica 11 klasy, zwanej juniorską.

           Zapisz się do newslettera

Okazuje się, że jeśli naprawdę chce się coś osiągnąć, przeżyć przygodę życia, trzeba walczyć o swoje marzenia. Diana została wybrana do programu spośród 1500 kandydatów z całej Polski. Przeszła przez długi proces rekrutacji, selekcji oraz przygotowań do wyjazdu. Ale było warto! Aby dostać się do programu FLEX, uczennica musiała świetnie napisać test językowy i kilka esejów w języku angielskim na wskazany temat, a następnie odbyć rozmowę z przedstawicielem American Councils. Uczennica II LO znalazła się w grupie 30 osób z Polski, które rok temu wyjechały do Stanów i zostały uczniami amerykańskich szkół średnich.

Diana mieszkała w urokliwym Homedale. Z jedynaczki stała się najstarszą siostrą dla czterech dziewczynek i chłopca, gdyż przez cały czas była goszczona przez sympatyczną farmerską rodzinę. W szkole została jedną z najlepszych uczennic, uczęszczając na wybrane zajęcia, m. in.: malarstwa, rzeźby, j. angielskiego, historii USA, geometrii czy podnoszenia ciężarów... Realizowała swoje pasje w kole teatralnym, chodziła na treningi lekkoatletyczne, uprawiała biegi przełajowe, rzut dyskiem i pchnięcie kulą. Zrealizowała ponad 100 godzin wolontariatu, pomagając młodszym uczniom w nauce i zaaklimatyzowaniu się w szkole.

Podczas swojego pobytu Diana odbyła liczne wycieczki, zwiedziła stan Idaho, Yellowstone National Park, Portland, Bryce National Park, National Monuments Park, Mesa Verde. Była w Wielkim Kanionie, miejscu zwanym Four Corners, Disneylandzie w Kalifornii, San Diego i Los Angeles.

Diana w USA pokochała kina samochodowe, meksykańską kuchnię i treningi drużyny lekkoatletycznej. Wyjazd pomógł jej stać się bardziej niezależną oraz otwartą na ludzi z odmiennym bagażem kulturowym. Dwa lata temu, gdy wypełniała aplikację do programu FLEX, nie spodziewała się, że uda jej się nawiązać tak wiele przyjaźni w USA i spełniać swoje marzenia w przepięknym Idaho.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.
NASZ NEWSLETTER
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

Spedytor krajowy

Zatrudnimy osobę na stanowisko spedytor krajowy/ pomoc biurowa. Osoby tylko z doświadczeniem w branży transportu i logistyki. Oferujemy umowę o prace na pełny etat.

Nieruchomości

Wynajmę magazyn, Lubartów ul. Przemysłowa - 90 m2

Wynajmę magazyn w dzielnicy przemysłowo handlowej (Lubartów ul. Przemysłowa 3). Magazyn znajduje się na ogrodzonym, wyasfaltowanym i monitorowanym placu z bardzo dobrym dostępem dla... cena: 900 zł

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnie do pracy przy dachach.

Zatrudnię do pracy przy dachach, osoby z doświadczeniem. Proszę o kontakt telefoniczny, bądź emial, praca od zaraz.

Oferuję usługi

Docieplenie budynków

Docieplenia budynków, podbitka, malowanie elewacji. Malowanie szpachlowanie mieszkań, zabudowy oraz ścianki G-K, układanie paneli podłogowych .

Copyright © 2023 • Lubartow24.pl
e-mail: redakcja@lubartow24.pl · tel. 505 80 95 52

inne serwisy: Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.372 sek. (32)
Projekt i wykonanie: CZARNECKI STUDIO