177 online
dodaj reklamę na Lubartow24.pl
09:00 · 16 sierpnia 2016 przez Redakcja

Tysiące osób bawiło się na dożynkach w Skrobowie

Pierwsze dożynki w naszym powiecie odbyły się 14 sierpnia w Skrobowie. Były to najprawdopodobniej największe dożynki, które w tym roku odbędą się w naszej okolicy.

reklama w Lubartowie
oferta reklamowa
oferta reklamowa

           Zapisz się do newslettera

Niedzielne dożynki rozpoczęła msza odprawiona ze sceny. Po jej zakończeniu nastąpiło oficjalne rozpoczęcie dożynek, a komisja konkursowa rozpoczęła ocenianie przygotowanych przez poszczególne sołectwa wieńców dożynkowych. Choć to dopiero drugie dożynki organizowane przez Gminę Lubartów to do konkursu przygotowano aż 11 wieńców dożynkowych. Najlepsze, wybrane przez komisje wieńce będą reprezentowały gminę na dożynkach powiatowych oraz wojewódzkich.

Około 14:30 kilku śmiałków wzięło udział w wyścigu traktorków samoróbek. Tym razem zadanie polegało na podpięciu przyczepy z kostkami siana, szybkim przejechaniu slalomu i zaparkowaniu tyłem w "garażu", co jak się okazało było największym wyzwaniem tej konkurencji. Najlepszym w zawodach okazał się Andrzej Kwaśny.

obrazek

Po wyścigu na scenie zaczęli pojawiać się pierwsi lokalni artyści. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiła też Rokiczanka, dla której władze gminy miały niespodziankę - odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznawaną przez prof. Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas dożynek nie zabrakło też konkurencji dla mieszkańców. Ogromna ilość chętnych brała udział w konkursie rzutu gumowcem. Ten w zależności od techniki leciał daleko, blisko, w górę, w widzów, a nawet do tyłu.

obrazek

Czujący w sobie więcej krzepy mogli sprawdzić się w podnoszeniu samochodu, przewracaniu gigantycznej opony i innych konkurencjach przygotowanych w ramach pokazów strongman. Jak mogliśmy zobaczyć, dużą siłę zaprezentowało również kilka pań obecnych na dożynkach.

Po zakończeniu konkursów i pokazów publiczność zebrała się przy scenie gdzie swój program zaprezentował kabaret "ZACHODNI". Po nich na scenie pojawili się "ŁOBUZY" znani z takich utworów jak np "Ona czuje we mnie piniądz".

obrazek

Rozgrzali oni publiczność przed kolejną gwiazdą wieczoru: CZADOMANEM, który porwał do śpiewu publiczność.

obrazek

Finałem niedzielnych dożynek był pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka pod gwiazdami.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć dostępnej poniżej.


Kolejne dożynki już w najbliższą niedzielę. Więcej na temat zbliżających się wydarzeń znajdziesz w naszym KALENDARZU

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.
NASZ NEWSLETTER
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
zobacz komentarze

Ogłoszenia Lubartów

Nieruchomości

Mieszkanie do wynajęcia

Wynajmę mieszkanie w bloku przy ul. Lipowej, I piętro, umeblowane, 3 pokoje, 44,60 m2. 1700 zł plus opłaty(niski czynsz, energia). Tylko najem okazjonalny. Tel 888 502 347 cena: 1700 zł

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnię

Zatrudnię kierowcę kat. B (bus) Umowa o pracę , pełny etat, w Lubartowie. Płaca 3.900,- -4.600,- brutto. Kontakt : 602 483 686 w godz. 8-16

Dam pracę / zlecenie

Pracownik sklepu internetowego

Poszukujemy pracownika do sklepu internetowego z branży wędkarskiej. Do zadań pracownika będzie należała: - obsługa sklepu internetowego (przygotowywanie i aktualizacja ofert na Allegro,...

Dam pracę / zlecenie

Spedytor krajowy

Zatrudnimy osobę na stanowisko spedytor krajowy/ pomoc biurowa. Osoby tylko z doświadczeniem w branży transportu i logistyki. Oferujemy umowę o prace na pełny etat.

Copyright © 2023 • Lubartow24.pl
e-mail: redakcja@lubartow24.pl · tel. 505 80 95 52

inne serwisy: Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 1.007 sek. (61)
Projekt i wykonanie: CZARNECKI STUDIO