77
dodaj reklamę na Lubartow24.pl oferta
fot. Stowarzyszenie Dla Ziemi
09:33 · 9 listopada 2022 przez Stowarzyszenie Dla Ziemi

Międzynarodowy projekt stowarzyszenia "Dla Ziemi"

Stowarzyszenie "Dla Ziemi" z Bratnika (gmina Kamionka) zaprezentowało swój międzynarodowy projekt w SP nr 5 w Łukowie

reklama w Lubartowie
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

Szkoła Podstawowa nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego, to miejsce do którego uczęszczają dzieci z pobliskiego Ośrodka dla Cudzoziemców, po agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 roku dołączyła także grupa uczniów i uczennic ukraińskich. Stowarzyszenie "Dla Ziemi" z placówką współpracuje nieprzerwanie od 2009 roku. 8 listopada 2022 roku w placówce odbyła się prezentacja międzynarodowego projektu realizowanego przez "Dla Ziemi".

Miejsce na konferencję nie mogło być inne. To właśnie z tą szkołą pracujemy od wielu lat i współpraca ta układa się naprawdę wzorcowo - podkreśla Ewa Kozdraj, prezeska Stowarzyszenia. W trakcie spotkania przedstawiona została idea projektu realizowanego w kooperacji z Gminną Biblioteką i Domem Kultury w Łaziskach oraz norweską spółdzielnią socjalną Vintage Baby. Jednym z głównych zamierzeń projektu jest wsparcie kobiet i dzieci z doświadczeniem uchodźstwa oraz kobiet z terenów wiejskich. Powstał kobiecy kolektyw "Włączone", który wspólnie pracuje nad produktem. Będzie on ręcznie wykonywany przez członkinie kolektywu, a dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wspólnie wybrany cel społeczny. Wcześniej uczestniczki projektu wzięły udział w warsztatach diagnozująco-integrujących, treningu WenDo, oraz spotkaniach twórczych, które pomogły wypracować pomysł produktu oraz jego promocję. Dodatkowo część zespołu uczestniczyła w wizycie studyjnej przyglądając się specyfice działania partnerskiej organizacji.

obrazek

Dla dzieci zaplanowano szereg działań artystyczno-edukacyjnych oraz indywidualne zajęcia z języka polskiego. W październiku ruszyła ich kolejna edycja, prowadzone są zdalnie przez studentów i studentki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Osoby te prowadzą zajęcia w ramach praktyk studenckich przygotowujących je do nauczania języka polskiego jako obcego - wyjaśnia Ewa Kozdraj. Aby edukacja dzieci cudzoziemskich była skuteczna należy również zadbać o kadrę pedagogiczną i zapewnić jej odpowiednie wsparcie i przygotowanie. Dlatego też w ramach projektu zaplanowane zostały warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek pracujących w środowisku międzykulturowym. Poprowadzi je Urszula Legawiec z Fundacji Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja w Krakowie.

Z innych działań projektowych odbyły się już kurs trenerski dla zespołu Stowarzyszenia, pracujemy nad kampanią i jesteśmy w trakcie spotkań w organizacjach kobiecych na Lubelszczyźnie. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie Włączone - Embraced - Stowarzyszenie Dla Ziemi.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

udostępnij:      

autor / dodał:
Stowarzyszenie Dla Ziemi
Komentarze czytelników
dodając komentarz akceptujesz regulamin
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Oferuję usługi

Docieplenie budynków

Docieplenia budynków, podbitka, malowanie elewacji. Malowanie szpachlowanie mieszkań, zabudowy oraz ścianki G-K, układanie paneli podłogowych .

Oferuję usługi

Usługi remontowo - budowlane

Oferuję usługi ogólno budowlane i remontowe w zakresie : - kompleksowe wykańczanie łazienek - układanie glazury / terakoty / panele / schody i tarasy granitowe - tynki / farby...

Nieruchomości

Działka w Lisowie

Witam, mam do sprzedania działkę rolno-budowlaną w miejscowości Lisów, okolice Bialych wron. Powierzchnia 2790m2 Geoportal nr 24 (możliwy podział na dwie ) cena: 290000 zł

Dom i Ogród

SPRZEDAŻ CHOINEK

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ, CHOINKĘ KUP JUŻ!!! PLANTACJA ŚWIERKA W ŁUCCE KOŁO SZKOŁY OFERUJE: -świerk srebrny w donicach od 1m do 2,6m; -świerk srebrny cięty od 1m do 3m; -świerk...

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.422 sek. (31)

inne serwisy: Leczna24.pl