67
reklama Lubartów

Marek Kościkiewicz i NoVela

25 listopada godz. 19:00

Lubartowski Ośrodek Kultury
ul. Rynek II 1

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenia, które odbędą się w ostatni listopadowy weekend. 25 listopada w Lubartowie i dzień później w Radzyniu Podlaskim swoje 35-lecie pracy twórczej świętował będzie Marek Kościkiewicz. Koncerty jego zespołu poprzedzą akustyczne występy grupy NoVela.
Marek Kościkiewicz to artysta, o którym można śmiało napisać: "człowiek orkiestra". Założyciel i pierwszy lider zespołu De Mono. Autor muzyki i tekstów do największych hitów tej, zasłużonej dla polskiej muzyki, formacji. Komponował i pisał teksty także dla wielu uznanych muzyków, choćby Krzysztofa Cugowskiego, Artura Gadowskiego czy zespołu Various Manx. Ponadto jest gitarzystą, wokalistą, producentem muzycznym, twórcą plakatów, teledysków a także ikonicznych dla polskiej muzyki logotypów i okładek. Założyciel legendarnej wytwórni fonograficznej Zic-Zac oraz pomysłodawca kultowego magazynu "Machina". Sprawny biznesman i malarz. W tym roku, wraz z towarzyszącym mu zespołem uznanych muzyków, będzie koncertował w ramach świętowania 35-lecia swojej działalności artystycznej. Wśród utworów zaprezentowanych podczas koncertów znajdą się m.in.: "Statki na niebie", "Znów jesteś ze mną", "Kochać inaczej", "Kamień i aksamit", "Dwa proste słowa", "Tylko błękit", "Pomimo burz", "Tak blisko", "Ona jest ze snu" czy "Szczęśliwego Nowego Jorku". W programie koncertów pojawią się także nowopowstałe piosenki, w tym utwór "Pod prąd", który swoją premierę miał 30 września, a która zapowiada planowaną na ten rok nową płytę muzyka:
https://www.youtube.com/watch?v=dNOO8W3w-a4

W Lubartowie i Radzyniu Podlaskim koncert zespołu Kościkiewicza poprzedzą akustyczne występy zespołu NoVela, z którym artysta wieczoru także współpracował.
13 maja 2022 r. miała miejsce premiera minialbumu (tzw. epki) zespołu.
Głównym utworem promującym to wydawnictwo jest tytułowa kompozycja "18 łez", napisana właśnie przez Kościkiewicza, do której tekst napisał Marek Dutkiewicz. Po raz pierwszy ci dwaj legendarni twórcy zdecydowali się na współpracę. Na nowym minialbumie znalazły się także: cover Urszuli "Powiedz ile masz lat" (z tekstem autorstwa Dutkiewicza), utwór napisany (muzycznie i tekstowo) przez Kościkiewicza oraz autorska piosenka zespołu NoVela. Pochodzący z Warszawy zespół NoVela w poprzednim roku wydał debiutancką płytę "39:54", zbierającą bardzo dobre recenzje. Grupa swoją twórczością nawiązuje przede wszystkim do światowego pop rocka z najlepszych dla gatunku lat 80., ale i do melodyjnego rocka charakterystycznego dla polskiej muzyki wczesnych lat 90. Przy czym piosenki zrealizowane są we współczesnych aranżacjach a zespół śmiało czerpie też z innych gatunków muzycznych, m.in funk. W tym roku możemy się spodziewać dwóch nowych utworów od zespołu, które usłyszymy także podczas wspomnianych koncertów.

Bilety na opisywane koncerty można nabyć tutaj:
https://www.ebilet.pl/artysta/marek-koscikiewicz/
Szczegóły znajdują się zaś w wydarzeniach:
Lubartów, Lubartowski Ośrodek Kultury, godz. 19.00:
https://www.facebook.com/events/5581517418535800/?ref=newsfeed
Radzyń Podlaski, Radzyński Ośrodek Kultury, godz. 18.00:
https://www.facebook.com/events/797251968062460/?ref=newsfeed

plakat

udostępnij:

Zobacz wszystkie wydarzenia

2022-10-07 dodał: Redakcja
Komentarze czytelników
dodając komentarz akceptujesz regulamin
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.
dodaj reklamę na Lubartow24.pl
oferta reklamowa
oferta reklamowa

Polecamy

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

Praca Monter

KAM-MONT Kamil Jabłoński to firma która działa na rynku od 2013 roku zajmująca się instalacjami, montażem i demontażem konstrukcji stalowych i maszyn przemysłowych. Głównie montujemy... cena: 5000 zł

Oferuję usługi

Usługi koparką

Oferuję usługi koparko-ładowarką z możliwością podnoszenia widel na wysokosc 6 m.

Oferuję usługi

Usługi remontowo - budowlane

Oferuję usługi ogólno budowlane i remontowe w zakresie : - kompleksowe wykańczanie łazienek - układanie glazury / terakoty / panele / schody i tarasy granitowe - tynki / farby...

Dam pracę / zlecenie

Kierownik zmianowy produkcji

Piekarnia HALINA Sp. J. z siedzibą w Starościnie poszukuje kandydatów na stanowisko Kierownik zmianowy produkcji Opis stanowiska: - Organizacja przebiegu produkcji przy zapewnieniu jakości,...

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.050 sek. (10)

inne serwisy: Leczna24.pl