II LO na SGH

205 osób na stronie
reklama Lubartów
18:35 · 30 maja 2016 przez Kitaro

II LO na SGH

Klasa I A (politechniczna) z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie została niedawno objęta patronatem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, stając się klasą akademicką tejże uczelni. 19. maja nadarzyła się pierwsza okazja, aby bliżej poznać uczelnię, w której niektórzy absolwenci II LO będą kontynuować swoją edukację.

reklama Lubartów
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

Pierwszym punktem wycieczki była prezentacja przygotowana przez studentkę SGH, z której uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących informacji. Okazało się, że studenci sami dopasowują sobie nie tylko plan zajęć, ale również wykładowców, czego nie praktykuje się na żadnej innej uczelni w Polsce. W prezentacji mowa była także o licznych programach studenckich, wymianach międzynarodowych i możliwości studiowania w innych krajach, co jest możliwe dzięki współpracy SGH z zagranicznymi uczelniami. Młodzieży przybliżono również wydarzenia, których organizacją zajmuje się uczelnia jak np. Juwenalia, które cieszą się ogromną popularnością, czy też akcje charytatywne oraz zawody sportowe.

Uczniowie poruszyli temat matur i przedmiotów, z których wymagane jest rozszerzenie oraz progu punktowego umożliwiającego dostanie się na uczelnię. Przekazane informacje uzmysłowiły im, że z odrobiną chęci i pracy studiowanie na SGH nie jest tylko abstrakcyjnym marzeniem, a wręcz przeciwnie, jest w zasięgu każdego z nich.

Po zakończeniu prezentacji przyszedł czas na zwiedzanie murów SGH. Uczniowie zobaczyli najważniejsze miejsca uczelni, przy okazji słuchając opowieści przewodników, którzy z chęcią odpowiadali na ich liczne pytania. Młodzież odwiedziła m.in. bibliotekę, uczelniane korytarze, na których wszędzie można było dostrzec komputery, a także miejsca, w których najchętniej spędzają czas studenci oraz wykładowcy. 

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu, że mogliśmy zobaczyć jedną z najpopularniejszych i najbardziej obleganych warszawskich szkół wyższych. SGH jest na pewno uczelnią godną wzięcia pod uwagę podczas planowania swojej przyszłości i wybierania dalszego miejsca edukacji.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

udostępnij:      

autor / dodał:
Kitaro

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

KUCHARZ

Bar mleczny Iza Pyza zatrudni osobę na stanowisko kucharza oraz pomocy kuchennej. Oczekujemy: -umiejętności pracy w zespole -dyspozycyjności -dobrej organizacji pracy - wymagane...

Nieruchomości

Garaż do wynajęcia

Garaż do wynajęcia w budynku 21 przy ulicy Piaskowej na osiedlu Popiełuszki w Lubartowie cena: 200 zł

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnię - Elewacje wentylowa

Zatrudnię pracowników budowlanych do wykonywania głównie elewacji wentylowanych, ale też innych robót ogólnobudowlanych. Praca w Lublinie i okolicach. Szukam ludzi doświadczonych lub bez...

Dam pracę / zlecenie

Kierowca kat. B - dost. towaru

Opis stanowiska: - dostawa towaru do klienta na czas - sprawdzanie ilości i poprawności ładowanego towaru - odbiór opakowań zwrotnych od klientów - dbanie o powierzone...

Polak, Węgier, dwa bratanki...

14 zdjęć Polak, Węgier, dwa bratanki...

0 12:12 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
MOSiR Lubartów zakończył sezon

8 zdjęć MOSiR Lubartów zakończył sezon

0 06:50 · 25 czerwca 2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

30 zdjęć Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

0 06:25 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
Radny wyrzucony z klubu

Radny wyrzucony z klubu

0 18:08 · 24 czerwca 2022
Piłkarska współpraca z powiatem

5 zdjęć Piłkarska współpraca z powiatem

0 12:24 · 24 czerwca 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.097 sek. (27)