Dni Miasta Lubartów 2026 to nie tylko koncerty i festyn. To także moment, w którym miasto mówi "dziękuję" tym, którzy przez cały rok pracowali na jego rzecz - często bez rozgłosu. Burmistrz Krzysztof Paśnik wraz z zastępcą Radosławem Szumcem wręczyli nagrody mieszkańcom, przedsiębiorcom i studentom w kilku kategoriach. Kto znalazł się wśród wyróżnionych?
Kliknij obserwuj Lubartów24 na Google Wiadomości
Nagrody trafiły do osób i instytucji wyróżniających się działalnością na rzecz lokalnej społeczności. Oto pełna lista uhonorowanych.
Nauczycielka języka angielskiego i języka polskiego z 23-letnim stażem pracy pedagogicznej. W swojej pracy z dziećmi i młodzieżą odnosi wiele sukcesów wynikających zarówno z przygotowywania uczniów do konkursów przedmiotowych jak też nawiązywania współpracy z instytucjami zewnętrznymi. Szczególnie istotnym obszarem działalności Pani Małgorzaty Machnikowskiej jest współpraca międzynarodowa, którą rozwija od wielu lat, realizując i koordynując wymiany międzynarodowe w ramach Grupy Wyszehradzkiej i programu ERASMUS+. Dzięki działaniom Pani Małgorzaty grupy młodzieży z II LO mogą odwiedzać taki kraje jak Hiszpania, Portugalia, Turcja, Grecja, Węgry czy Wielka Brytania. Przygotowywani przez Panią Małgorzatę Machnikowską uczniowie zdają egzaminy zewnętrzne na wysokim poziomie, osiągają liczne sukcesy na różnych szczeblach edukacyjnych.
Pedagog, artystka, animatorka kultury, działaczka społeczna. W ciągu 30 lat pracy w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury jako nauczycielka zajęć plastycznych osiągnęła i dalej osiąga ponadprzeciętne efekty pracy pedagogicznej. Jest inicjatorką wielu innowacyjnych działań w zakresie edukacji plastycznej i wychowania dzieci i młodzieży. Realizuje plenery, wycieczki edukacyjne do uczelni artystycznych, happeningi. Rezultatem pracy Laureatki są liczne nagrody zdobywane przez wychowanków w konkursach plastycznych : powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich. Działalność Pani Edyty wykracza poza standardową prace pedagogiczną: społecznie przygotowuje młodzież do aplikacji na uczelnie artystyczne, wnioskuje o stypendia marszałka dla szczególnie uzdolnionych podopiecznych, przekazuje własne i wykonane przez uczniów prace na aukcje charytatywne ALWERNII czy Hospicjum św. Anny.
Pani Małgorzata Wronowska jest nauczycielem dyplomowanym plastyki. Prowadzi własną działalność edukacyjno – artystyczną, której siedzibą jest Pracownia Plastyczna Art-Chata w Lubartowie. Niemalże każdego dnia, pani Małgorzata prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą. To nauczyciel z powołania, który mistrzowsko buduje wrażliwość artystyczną u dzieci i młodzieży. Poprzez organizację licznych wydarzeń plastycznych, warsztatów oraz akcji charytatywnych, uczy młodych ludzi empatii, otwierając ich serca na potrzeby innych poprzez sztukę. Dzięki jej zaangażowaniu uczniowie mają szansę rozwijać swoje talenty, a także uczyć się, że twórczość może pomagać. Pani Małgorzata rozwija także własną działalność artystyczną w terenie, wykonała dekoracje w studiu nagrań telewizyjnych ATM, a także TVP, wykonała murale na terenie Polski – w Siedlcach, Muzeum Ziemi w Solcu Kujawskim. Od kilku lat prowadzi warsztaty plastyczne podczas Festiwalu Kapel Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Pani Małgorzata stworzyła dodatkową pracownię na Roztoczu, gdzie zabiera swoich uczniów z Lubartowa, aby mieli możliwość poznawania innych zakątków województwa oraz utrwalania najlepszych kadrów.
Licencjonowany instruktor Polskiego Związku Szachowego, reprezentuje Lubartowski Uczniowski Klub Sportowy Lubartów. Jest również sędzią szachowym klasy państwowej z uprawnieniami do prowadzenia turniejów zgłaszanych do oceny międzynarodowej FIDE. Na szczególne uznanie zasługuje jego wieloletnia działalność na rzecz dzieci i młodzieży. Od blisko 25 lat prowadzi zajęcia szachowe w Lubartowskim Ośrodku Kultury, gdzie uczy najmłodszych od podstaw aż do poziomu zaawansowanego, rozwijając ich zdolności logicznego myślenia, koncentracji oraz systematyczności. W ramach programu „Szachy w Szkole”, popularyzował szachy jako narzędzie edukacyjne. Organizuje liczne turnieje dla dzieci i młodzieży – w tym wydarzenia charytatywne, turnieje wakacyjne, feryjne oraz okolicznościowe, które często stanowią dla młodych uczestników pierwszy kontakt z rywalizacją turniejową.
W skład Stowarzyszenia wchodzą nauczyciele, rodzice, absolwenci oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. Najważniejszymi inicjatywami PETRUSA są:
Nauczycielka dyplomowana języka angielskiego w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie. Autorka kilku powieści obyczajowych. Najnowsza nosi tytuł „Szkatułka sekretów”, wcześniej opublikowała m.in. „Czarne łabędzie” czy „Ani słowa o rodzinie”. Pani Alicja łączy codzienną prace z twórczością literacką pokazując młodszemu pokoleniu, jak ważne jest rozwijanie pasji. W swojej drodze twórczej przeszła od pisania scenariuszy przygotowywanych z młodzieżą w szkole, przez konkursy literackie i Szkołę Pisania Powieści, aż do publikacji kolejnych książek. Jest osobą doskonale rozpoznawalną w środowisku lokalnym, a dzięki jej książkom, wywiadom czy spotkaniom autorskim nasze miasto jawi się jako miejsce, w którym rozwija się kultura słowa. Twórczość Laureatki nagrody była przedstawiona m.in. w Radiu Lublin czy na Festiwalu „Literacko 36”.
Członkini Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie od września 2008 roku. W zespole gra na saksofonie altowym, sopranowym, jest obecnie najdłużej grającym muzykiem w swojej sekcji. Jest odpowiedzialna za pomoc najmłodszym muzykom oraz wdrażanie nowych członków. Pomimo ochotniczego charakteru Orkiestry Pani Karolina chętnie wykonuje powierzone jej obowiązki, intensywnie angażuje się w życie zespołu. Wartym zaznaczenia jest fakt, że mimo obowiązków zawodowych uczestniczy we wszystkich próbach i koncertach. Przez wiele lat swojej działalności chętnie brała udział w projektach organizowanych przez Orkiestrę oraz akcjach charytatywnych odbywających się na terenie Miasta Lubartów. Jako muzyk ma niezaprzeczalny wpływ na liczne sukcesy orkiestry na arenie lokalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Pan Paweł od 23 lat jest nauczycielem języka angielskiego oraz historii i społeczeństwa w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie. Jako absolwent muzykologii pełni także funkcję organisty w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją pasję i kompetencje w zakresie muzyki realizuje pracując z uczniami II LO. W szkole nie ma przedmiotu „muzyka”, dlatego pan Paweł od lat prowadzi poza godzinami pracy większość form muzycznej aktywności uczniów w II LO.. O wysokim poziomie pracy pana Pawła świadczyć może znakomity poziom umiejętności uczniów, który podziwialiśmy podczas koncertu zespołu ZWOLNIENI na tegorocznych Dniach Lubartowa: zespół zagrał jako suport legendarnego zespołu VOO VOO. Uczniowie Pana Pawła wygrywają w wielu konkursach muzycznych: Szczególnym osiągnięciem jest przygotowanie uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych „DEBIUTY” (Lublin). Pan Paweł Pasikowski jako mistrz i przyjaciel muzycznie utalentowanej młodzieży z II LO i parafii MBNP jest osobą powszechnie szanowaną i lubianą przez młodzież, rodziców, nauczycieli i lokalne środowisko. Swoim przykładem zaangażowania i pasji inspiruje kolejne pokolenia młodych ludzi.
Członkini Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie od września 2005 roku. W zespole gra na flecie poprzecznym i flecie piccolo, jest obecnie najdłużej grającym muzykiem w swojej sekcji. Pani Agata przez swoje niebywałe zaangażowanie w życie Orkiestry i pożarnictwa została uhonorowana odznaką wzorowego strażaka nadaną przez Prezydium Zarządu Powiatowego OSP. Pomimo ochotniczego charakteru Orkiestry zawsze można na nią liczyć. Wartym zaznaczenia jest fakt, że mimo trudnej i odpowiedzialnej pracy (jest lekarzem), bardzo chętnie angażuje się w życie Orkiestry. Pani Agata poza tym, że gra to występuje z orkiestrą jako solistka podczas koncertów. W ciągu ostatniego występowała wielokrotnie na terenie miasta, powiatu, województwa lubelskiego a także podczas występu orkiestry na festiwalu w Chorwacji w 2025 r., raz na promowanie i rozsławianie Lubartowa na poziomie lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym.
Pan Janusz od wielu lat aktywnie angażuje się w działania promujące miasto Lubartów oraz idee związane z pomocą drugiemu człowiekowi, aktywnością społeczną i zdrowym stylem życia. Swoją działalnością sportową i społeczną skutecznie promuje Lubartów nie tylko w regionie, ale również na terenie całego kraju. Na wyróżnienie zasługuje organizacja oraz udział w rajdach rowerowych o charakterze charytatywnym i promocyjnym, realizowanych we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Polskim Czerwonym Krzyżem. Propaguje idee honorowego krwiodawstwa oraz buduje pozytywny wizerunek miasta Lubartów. M.in. w ub. roku zrealizował wyjątkowy rajd rowerowy dookoła Polski, który stał się nie tylko ogromnym wyzwaniem sportowym, ale również przedsięwzięciem promującym Lubartów, aktywność fizyczną oraz ideę niesienia pomocy innym.
Zawodnik i pierwszy trener sekcji tenisa stołowego Miejskiego Klubu Sportowego LEWART Autonomiczna Grupa Sekcji. Wychowanek klubu, prowadzi zajęcia we wszystkich kategoriach wiekowych. Jego podopieczni zdobywają medale na imprezach rangi lokalnej i krajowej, a drużyna kobiet uczestniczy w obecnym sezonie w rozgrywkach I ligi krajowej. Dzięki pracy trenera Sagana LEWART jest od kilku lat najlepszym klubem tenisa stołowego w województwie lubelskim.
Grupa aktywnych mieszkańców naszego miasta, którzy dzięki pasji do biegania stworzyli rozpoznawalną w regionie i poza nim grupę sportową. Obecnie grupa zrzesza ponad 30 aktywnych biegaczy w różnych wieku i ciągle się rozrasta. Jej członkowie regularnie uczestniczą w licznych wydarzeniach biegowych w Polsce oraz poza granicami kraju na różnych dystansach, m.in. w półmaratonach, maratonach, a także w biegach terenowych i górskich. W Polsce reprezentują i promują nasze miasto m.in. w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Białymstoku czy w Katowicach. Poza granicami Polski biegali m.in. w Rzymie, Atenach, Barcelonie, Mediolanie, Lizbonie czy w Berlinie. Reprezentując Lubartów na licznych zawodach stali się ambasadorami miasta, promując jego pozytywny wizerunek jako miejsca aktywnego i otwartego na sport.
Tenisista stołowy, wychowanek Miejskiego Klubu Sportowego LEWART Autonomiczna Grupa Sekcji, sport uprawia od 2002 roku. Zawodnik i pomoc głównego trenera sekcji. Podstawowy zawodnik drużyny męskiej, zdobywca wielu punktów w meczach ligowych oraz czołowych miejsc w turniejach klasyfikacyjnych w randze wojewódzkiej. Od kilku lat zaangażowany w treningi młodszych grup, obecnie pomaga jako drugi trener sekcji, a największym sukcesem jest awans drużyny kobiet LEWARTU do I ligi państwowej oraz sukcesy jego podopiecznych w zawodach rangi ogólnopolskiej.
Pan Paweł to były zawodnik drużyny piłkarskiej MKS „Lewart” Lubartów, barwy Lewartu reprezentował przez wiele lat grając na pozycji pomocnika ofensywnego. Zawsze był wyróżniającym się zawodnikiem, a swoją postawą, zaangażowaniem oraz osiągnięciami sportowymi godnie reprezentował lokalne środowisko sportowe. W rundzie jesiennej 2025 rozgrywek IV ligi lubelskiej był najlepszym strzelcem zdobywając 16 bramek.
Zawodnik IV- ligowej drużyny MKS LEWART. Jest wychowankiem Lewartu. Gra na pozycji pomocnika skrzydłowego. Jest zawodnikiem młodzieżowym oraz zawsze gra w podstawowym składzie drużyny. Wystąpił prawie we wszystkich meczach ligowych i pucharowych klubu w sezonie 2025/2026. Zawodnik mógłby grać w wyższej lidze ale pozostał w Lewarcie aby pomóc zespołowi w osiągnięciu jak najlepszego w wyniku sportowego.
Zawodnik IV- ligowej drużyny MKS LEWART jest wychowankiem „Lewartu”. Podstawowy zawodnik drużyny, gra na pozycji obrońcy bocznego. Wystąpił prawie we wszystkich meczach ligowych i pucharowych klubu w sezonie 2025/2026. Stwarza wiele sytuacji strzeleckich. Drużyna LEWARTU obecnie zajmuje drugie miejsce w czwartej lidze rozgrywkowej i ma realne szanse na awans do III ligi rozgrywkowej na szczeblu centralnym.
Pani Grażyna od wielu lat z ogromnym zaangażowaniem działa społecznie na rzecz lokalnej społeczności jako pracownik Polskiego Czerwonego Krzyża – Oddziału Rejonowego w Lubartowie. Swoją aktywnością nieustannie udowadnia, że pomoc drugiemu człowiekowi jest dla niej prawdziwą pasją i życiowym powołaniem. Organizuje wydarzenia związane z działalnością Polskiego Czerwonego Krzyża, w tym obchody rocznicowe i akcje promujące idee humanitaryzmu i wolontariatu. Angażuje zarówno seniorów, jak i najmłodszych do działań charytatywnych, propagując ideę wolontariatu we wszystkich szkołach na terenie miasta. Promuje honorowe krwiodawstwo, organizuje akcje informacyjne i wydarzenia zachęcające mieszkańców do dzielenia się tym bezcennym darem życia. Opiekun Klubu Seniora działającego przy PCK Oddział Lubartów oraz świetlicy „Okno Świat – Nowe Horyzonty”, dla dzieci.
„Serce i Motor Lubartowskiej Opieki Hospicyjnej” ; to postać, której wkład w rozwój infrastruktury społecznej i medycznej Lubartowa oraz całego powiatu jest niemożliwy do przecenienia. Jako Kierownik Społecznego Zakładu Opieki Hospicyjnej im. ks. prałata Andrzeja Tokarzewskiego, od lat z niezłomną energią buduje system wsparcia dla osób u kresu życia, udowadniając, że hospicjum to nie tylko budynek, ale przede wszystkim wspólnota ludzi o wielkich sercach. Inicjator i organizator akcji „Kup okno lub drzwi do hospicjum” czy „Pola Nadziei”, koordynator zbiórek i kwest na rzecz Hospicjum, do których potrafi zaangażować dziesiątki wolontariuszy z każdej grupy wiekowej.
Współzałożyciel Klubu Honorowych Krwiodawców „LEWART” Lubartów, który stał się ważnym punktem na mapie społecznych i pomocowych inicjatyw naszego miasta. Sam przez wiele lat oddawał krew (łącznie ponad 20 litrów), obecnie przede wszystkim organizuje liczne akcje zbiórek krwi, współpracując przy tym z NSZZ Policjantów, Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Lubartowie czy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Został uhonorowany odznaczeniami Honorowego dawcy Krwi I, II i III stopnia oraz bardzo prestiżowym odznaczeniem resortowym Ministerstwa Zdrowia – odznaką „Honorowy dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu.” Laureat nagrody jest policjantem i dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie; cieszy się nienaganną opinią i zaufaniem.
Firma działa od grudnia 1991roku. Znany większości mieszkańcom Lubartowa sklep „uWiktora” z artykułami papierniczymi, biurowymi i zabawkami działa nieprzerwanie od ponad 35 lat. Oferuje szeroką gamę asortymentu. Od roku 2002 działalność firmy poszerzono o pracownię krawiecką i można kupić tu również stroje karnawałowe. Sklep prowadzi także sprzedaż internetową. Pani Joanna wraz z pracownikami doradza i realizuje zamówienia przedszkoli, szkół, zespołów ludowych w zakresie projektowania i szycia strojów do przedstawień dziecięcych, balów, inscenizacji. Stale współpracuje z wieloma placówkami oświatowymi i stowarzyszeniami, przekazuje nieodpłatnie wiele artykułów na wydarzenia kulturalne, sportowe i charytatywne.
Firma SZCZYGIEŁEK to rodzinna piekarnia z tradycjami sięgającymi roku 1975. Przedsiębiorstwo pod obecną nazwą funkcjonuje na rynku od 2001 r.; prowadzona jest przez dwóch wspólników – Arkadiusza i Michała Szczygła. Zakład dostarcza pieczywo do ponad 100 odbiorców na terenie województwa lubelskiego oraz do własnych sklepików / saloników firmowych oraz rozszerza swoją ofertę na sprzedaż internetową pozwalając szerszej grupie odbiorców rozkoszować się świeżymi wyrobami. Z myślą o klientach zespół pracowników wraz z właścicielami stale poszerza ofertę. Obecnie produkuje się m.in.: chleby żytnie, mieszane, razowe oraz chleby dla specyficznych grup odbiorców (np. diabetyków),chrupiące bułki oraz drożdżówki, wyroby cukiernicze i różnorodne ciasta. Firma od lat wspiera lokalne inicjatywy sportowe i kulturalne oraz charytatywne.
Mieszkanka Lubartowa, studentka III roku Politechniki Lubelskiej, wydział zarządzanie, kierunek inżyniera logistyki. Średnia ocen za rok 2024/2025 wynosi 4,20. Agat jest wychowanką i zawodniczką sekcji tenisa stołowego Miejskiego Klubu Sportowego LEWART AGS, sport uprawia od kilkunastu lat. lat. Reprezentuje klub oraz miasto Lubartów w zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Czołowa zawodniczka województwa lubelskiego. W obecnym sezonie z sukcesami występuje w rozgrywkach I ligi kobiet, w czasie których toczy zaciętą i wyrównaną walkę z zawodniczkami z całej Polski. Agata chętnie uczestniczy i pomaga w organizacji różnych wydarzeń pingpongowych organizowanych przez klub.
Mieszkaniec Lubartowa, student III roku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, wydział lekarski, kierunek lekarski. Średnia ocen Jakuba za rok 2024/2025 wynosi 4,33. Od 2017 roku jest aktywnym członkiem Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie. W zespole gra na puzonie i razem z orkiestrą uczestniczy w wielu ważnych wydarzeniach muzycznych w mieście, w kraju oraz za granicą. Są to przeglądy, konkursy, dożynki, uroczystości państwowe i kościelne. Na wielu z tych wydarzeń razem z zespołem orkiestry zdobywa nagrody i wyróżnienia. Mimo wymagającego kierunku studiów systematycznie uczestniczy w próbach i występach.
Mieszkaniec Lubartowa, student VI roku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, wydział lekarski, kierunek lekarski. W roku 2024/2015 uzyskał bardzo wysoką średnią ocen – wyniosła ona 4,71. Na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie był wolontariuszem w przygotowaniach i organizacji wydarzeń charytatywnych Stowarzyszenia ALWERNIA; są to m.in. KAPUCYNALIA, BIEGI POKÓJ I DOBRO, Pikniki Motocyklowe. Pomagał także w zbiórkach charytatywnych na rzecz schroniska w Nowodworze. Jako przedstawiciel uczelni medycznej brał udział w prozdrowotnych spotkaniach w szkołach, w tym także lubartowskich. Jako wolontariusz Fundacji DKSM propaguje akcje pozyskiwania potencjalnych dawców szpiku kostnego, uczestniczy m.in. w akcjach: „Zdrowie pod kontrolą”, „Pomaganie mamy we krwi”, Jest aktywnym członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny.
Czy wiecie gdzie jest lista poprzednich nagrodzonych z lat ubiegłych? Jest jakieś zebrane w jednym miejscu? 0 0
Gratulacje dla wyróżnionych! Widzę że są też nowe nazwiska 0 0
Oni zasłózyli ale skolim się zbłaźnił. Nie powinien mieć zapłacone za to spóźnienie. 1 1
Zasłużyli, to zdobyli. Kilka osób znam, ale nie oceniam. 0 0
Otrzymuj powiadomienia o nowych treściach w serwisie.
Widzisz coś ważnego? Nie czekaj, podziel się tym z nami! Lubartów24 to miejsce, gdzie Twoje informacje mają znaczenie. lubartow24.pl/kontakt/
reklamaDo wynajęcia mieszkanie przy ul. Kościuszki w Lubartowie, pierwsze piętro, pow. 30 mkw, 2 pokoje, korytarz, łazienka, kuchnia, jasne, zadbane, gotowe do zamieszkania. Osoby zainteresowane... cena: 1600 zł
Wynajmę stancję w spokojnej lokalizacji, 10 km od Lubartowa. Do dyspozycji Najemcy pokój, aneks kuchenny, łazienka, ganek, podwórko, miejsce parkingowe. Pełne wyposażenie. Dobry dojazd, w... cena: 1600 zł
Firma PPH Oksan zajmuje się produkcją elementów z tworzyw sztucznych. Zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Lubartowie, przy ul. Strefowa 30. Obecnie poszukujemy pracownika do działu...
Opis mieszkania: - lokalizacja: Lubartów, osiedle przy ulicy Popiełuszki - 3 piętro - 2 pokoje, oddzielna kuchnia, łazienka, toaleta (55 m2) + balkon - umeblowane, w kuchni urządzenia w... cena: 2200 zł
Aby zainstalować aplikację Lubartow24 na swoim urządzeniu iOS, wykonaj poniższe kroki:
Kliknij przycisk "Udostępnij" ⬆️ na dole ekranu Safari
Przewiń w dół i wybierz "Dodaj do ekranu początkowego" ➕
Kliknij "Dodaj" w prawym górnym rogu ✅
Szybszy dostęp do lokalnych informacji!
Zainstaluj naszą aplikację i miej newsy zawsze pod ręką