Powrócił temat budowy skateparku w Lubartowie. Miasto rozpoczęło poszukiwania wykonawcy, który zaprojektuje nowoczesny obiekt przy ul. Mucharskiego.
Jeśli cenisz lokalne informacje - skomentuj i udostępnij
To dobra wiadomość dla młodzieży, która od dawna czeka na profesjonalne miejsce do ewolucji na deskorolkach, rolkach czy BMX-ach, dopełniające ofertę popularnego już pumptracku. Lubartowski pumptrack stał się hitem wśród aktywnej młodzieży, jednak od początku było jasne, że apetyty są większe. Skatepark, który ma powstać w bezpośrednim sąsiedztwie ma szansę jeszcze bardziej uatrakcyjnić to miejsce.
Zgodnie z nowym zaproszeniem do składania ofert z dnia 12 maja 2026 roku, miasto planuje budowę obiektu o powierzchni płyty minimum 700 m2. Co istotne dla przyszłych użytkowników, preferowanym materiałem nawierzchni i urządzeń jest beton odpowiedniej klasy, co gwarantuje trwałość i wysoki komfort jazdy.
W planach ujęto też oświetlenie terenu, dogodne połączenie z pumptrackiem, ławki, śmietniki, stojaki na rowery oraz tablice z regulaminem. Zagospodarowanie obejmie również trawniki i nowe nasadzenia wokół budowli.
Na chwilę obecną miasto zleciło przygotowanie samego projektu, ale w przeszłości podejmowano już próby budowy kompletnego skateparku w tym miejscu. Pomysł ten był jednym ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego, jednak droga do jego realizacji okazała się wyjątkowo wyboista. Poprzednie próby wyłonienia wykonawcy (zaprojektowania i budowy) kończyły się unieważnieniem przetargów.
Wykonawcy mają czas na złożenie dokumentów do 25 maja 2026 roku do godziny 11:00. Jeśli uda się sprawnie rozstrzygnąć postępowanie, projektant będzie miał czas na opracowanie pełnej dokumentacji (w tym uzyskanie pozwolenia na budowę) do 15 grudnia 2026 roku. Oznacza to, że realne prace budowlane mogłyby ruszyć w kolejnym sezonie.
To rozwiązanie z parkingiem przy pumptracku w Lubartowie przypomina scenę z filmów Stanisław Bareja — infrastruktura jest, ale korzystać z niej nie można. Miasto chwali się nowoczesnym pumptrackiem i „dużym parkingiem” obok obiektu, przeznaczonym dla rodzin i dzieci , a jednocześnie parking stoi pusty i zamknięty na szlaban. Efekt? Rodzice przyjeżdżający z rowerami i hulajnogami muszą zostawiać auta wzdłuż ulicy, często w niewygodny i mniej bezpieczny sposób. To dokładnie taki absurd, jaki Bareja pokazywał w swoich filmach: jest udogodnienie, ale działa odwrotnie niż powinno. Jak w „Misiu” — „mamy pański płaszcz i co pan nam zrobi?”. Tutaj można by powiedzieć: „mamy parking, ale i tak proszę parkować na ulicy”. W praktyce wygląda to tak, jakby parking pełnił funkcję dekoracji albo eksponatu muzealnego: można popatrzeć, ale używać już niekoniecznie. Rodziny z dziećmi przyjeżdżają do miejsca stworzonego do aktywnego wypoczynku, a zaczynają wizytę od szukania miejsca przy krawężniku. Trudno o bardziej barejowski kontrast między oficjalnym celem inwestycji a codzienną rzeczywistością mieszkańców. Niech miasto zamknie na szlaban nowy parking przy Szaniawskiego , nie zniszczy się jak będzie zamknięty , „nie używać a posłuży na lata” . 1 0
parking jest otwarty, ale zamykany wieczorem (moje auto też kiedyś tam zamknęli - nie było żadnego ostrzeżenia/informacji). 0 0
w końcu powstaje coś dla młodych a nie tylko seniorów 0 0
czy to już nie przesada? kolejne wodotryski dla kilku osób 0 0
Koncepcja super, tylko może pochylmy się nad tak "głupią" rzeczą jak parking, ktory został wybudowany, sukcesywnie ułatwiał mieszkańcom ościennych gmin korzystanie z pumptracka, a następnie oszlabanowany bez powodu (ahh Lubartów...) bo to że ktoś raz na jakis czas przyjechal, zakręcił baczka i pojechal w swoja stronę to po błąd statystyczny, bo przesiedziałem tam dziesiątki lub nawet setki godzin a doświadczyłem czegoś takiego dwa(!) razy Reasumując: Precz ze szlabanami! 1 0
o tym samym pisałam! wezwać policję gdy ktoś tam rozrabia a nie utrudniać normalnym ludziom. Nie było jeszcze ciemno a zamknęli mi auto na parkingu. Dopiero ktoś z pumptracka mi powiedział jak da się wyjechać za boiskiem 1 0
szlaban na parkingu przy pumptracku jest zamykany zanim się ludzie rozjadą? już raz mnie tam tak zamknęli 2 0
Otrzymuj powiadomienia o nowych treściach w serwisie.
Lubartów potrzebuje rzetelnych informacji. Pomóż nam je dostarczać! Twoje wsparcie, komentarze i udostępnienia to dla nas ogromna pomoc. lubartow24.pl/kontakt/
reklamaDo wynajęcia mieszkanie przy ul. Kościuszki w Lubartowie, pierwsze piętro, pow. 30 mkw, 2 pokoje, korytarz, łazienka, kuchnia, jasne, zadbane, gotowe do zamieszkania. Osoby zainteresowane... cena: 1600 zł
Wynajmę stancję w spokojnej lokalizacji, 10 km od Lubartowa. Do dyspozycji Najemcy pokój, aneks kuchenny, łazienka, ganek, podwórko, miejsce parkingowe. Pełne wyposażenie. Dobry dojazd, w... cena: 1600 zł
Firma PPH Oksan zajmuje się produkcją elementów z tworzyw sztucznych. Zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Lubartowie, przy ul. Strefowa 30. Obecnie poszukujemy pracownika do działu...
Opis mieszkania: - lokalizacja: Lubartów, osiedle przy ulicy Popiełuszki - 3 piętro - 2 pokoje, oddzielna kuchnia, łazienka, toaleta (55 m2) + balkon - umeblowane, w kuchni urządzenia w... cena: 2200 zł
Aby zainstalować aplikację Lubartow24 na swoim urządzeniu iOS, wykonaj poniższe kroki:
Kliknij przycisk "Udostępnij" ⬆️ na dole ekranu Safari
Przewiń w dół i wybierz "Dodaj do ekranu początkowego" ➕
Kliknij "Dodaj" w prawym górnym rogu ✅
Szybszy dostęp do lokalnych informacji!
Zainstaluj naszą aplikację i miej newsy zawsze pod ręką