Jeśli cenisz lokalne informacje - skomentuj i udostępnij
Tydzień promocji zdrowia zbiegł się z obchodami Światowego Dnia Zdrowia - 7 kwietnia. W ramach akcji podjęte zostały liczne działania profilaktyczne promujące zdrowy styl życia. Samorząd Uczniowski pod hasłem "Zdrowie dla wszystkich" zorganizował we współpracy z ratownikiem medycznym badanie poziomu cukru, pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pielęgniarka szkolna przeprowadziła spotkania dla klas o tematyce "W zdrowym ciele zdrowy duch" wyjaśniając na czym polega piramida żywienia oraz jak powinien wyglądać talerz zdrowego żywienia. Kosmetyczki z Salonu Magic Nails Studio przeprowadziły warsztaty kosmetyczne pn: "Dłonie - zwierciadło duszy". Kolejny dzień profilaktyki przebiegał muzycznie i na sportowo pod hasłem "Muzyka łagodzi obyczaje". Z tej okazji na sali gimnastycznej zorganizowano zajęcia taneczno- sportowe "Muzyczne steppery". Psycholog szkolny zorganizowała zajęcia o tematyce "Anoreksja, bulimia oraz inne choroby związane z odżywianiem człowieka", a pedagog szkolny spotkanie z przedstawicielem PSSE w Lubartowie "Zdrowe początki, pełna nadziei przyszłość" Kontrola Państwowej Inspekcji Sanitarnej - co warto wiedzieć? Dużym zainteresowaniem cieszyły się plenerowe szachy Wikingów - czyli KUBBA, gra która zaangażowała do rywalizacji przedstawicieli Samorządów Uczniowskiego oraz Wychowanków Bursy. W holu szkoły na ekranie interaktywnym wyświetlana była prezentacja o zdrowym odżywianiu pt "Czy wiem co jem?", a wieczorem w Bursie szkolnej miała miejsce Akcja "Gramy o dobre relacje - wieczór z planszówkami w bursie. Przedostatni dzień akcji poświęcono dobrym relacjom: Dzień dobrego słowa! Podaj dalej dobre słowo - szukaj dobrych słów na korytarzach szkolnych i wystawa prac "Dbamy o relacje" . Na sportowo ten dzień przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego. Mecz towarzyski w piłkę nożną pomiędzy klasami pierwszymi technikum kontra branżowa. Na koniec dnia uroczyście pożegnani zostali Absolwenci Bursy 2025. Punktem kulminacyjnym działań był dzień 11 kwietnia podczas którego szkoła zorganizowała wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Lubartowie I Lubartowskie Targi Pracy i Edukacji. Targi były wyjątkową okazją do spotkania z pracodawcami oraz przedstawicielami szkół i uczelni. Tydzień Promocji Zdrowia i Profilaktyki w RCEZ okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również lekcją wzajemnego szacunku, kreatywności, odpowiedzialności, rozwoju a przede wszystkim pielęgnowania pozytywnych relacji społecznych.
Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.