163 online
reklama w Lubartowie
Szpital
fot. Archiwum
10:20 · 17 marca 2023 przez Redakcja

Po miesiącach "oczekiwania na remont" szpital zajął się schodami

Już niebawem powinno zakończyć się postępowanie przetargowe na przebudowę i remont schodów wejściowych oraz pochylni wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy szpitalu. Inwestycja będzie kosztować około miliona złotych.

dodaj reklamę w tym miejscu
oferta reklamowa
oferta reklamowa
oferta reklamowa

           Zapisz się do newslettera

Przetarg na roboty budowlane ogłoszono 17 lutego. Zadanie ma być realizowane w formie "zaprojektuj i wybuduj".

Po opracowaniu dokumentacji projektowej, robotach rozbiórkowych i wyburzeniowych w zakresie wymaganym do zrealizowania przebudowy i remontu wykonawca ma za zadanie wykonać m.in:

  • Montaż nowych drzwi wewnętrznych i zewnętrznych głównych przesuwnych oraz antypanicznych otwieranych ręcznie zgodnie z obowiązującymi Warunkami Technicznymi oraz wymaganiami przeciwpożarowymi;
  • Budowę nowych schodów żelbetowych wraz z wykonaniem nowej okładziny mrozoodpornej;
  • Montaż antypoślizgowych taśm na stopniach;
  • Montaż nowej pochylni dla osób niepełnosprawnych w konstrukcji stalowej ocynkowanej z kratami ażurowymi;
  • Budowę nowego zadaszenia wraz z pokryciem dachowym, orynnowaniem oraz montażem nowego oświetlenia zewnętrznego ogólnego z energooszczędnymi oprawami LED;
  • Montaż oświetlenia awaryjnego z oprawami LED;
  • Wykonanie odwodnienia z projektowanego zadaszenia
  • Montaż nowych balustrad schodowych oraz przy pochylni;
  • Wykonanie utwardzenia z kostki brukowej przed schodami oraz wzdłuż pochylni;
  • Remont nawierzchni podjazdu, uzupełnienie ubytków betonem ze zbrojeniem rozproszonym w postaci włókien polipropylenowych;

obrazek


Jedna oferta

Szpital na wykonanie zadania planował przeznaczyć okrągły milion złotych. jedyna oferta, którą otrzymał jest o 5 000 zł tańsza i opiewa na kwotę 995 000 zł. Złożyła ją warszawska spółka ZAB-BUD, której oferta w ubiegłym roku została wybrana za najkorzystniejszą w przetargu na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z infrastrukturą techniczną, zakupem sprzętu medycznego oraz budową lądowiska dla helikoptera LPR.

Na chwilę obecną szpital nie opublikował jeszcze wyników postępowania przetargowego. Wykonawca po podpisaniu umowy ze szpitalem będzie miał czas do końca października br. na wykonanie zaplanowanej inwestycji. Zobacz: szczegóły przetargu

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.


udostępnij:      

autor / dodał:
Redakcja
Komentarze czytelników
dodając komentarz akceptujesz regulamin
~user_647eff0 1 dzień, 8 godzin temu
Minęło już kilkanaście dni i przetarg nadal nie jest rozstrzygnięty. Może ktoś jednak pomyślał czy w chwili obecnej potrzeba robić coś więcej niż schody  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_cda527b 1 dzień, 11 godzin temu
Schody do nieba.  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_247bd06 5 dni i 3 godziny temu
Normalnie sam bym zatrudnił dekarzy i betonu z wibro a potem chłopaków od trykacza i jestem pewny ze szpital bu wydał na to 1/3 sumy  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_1439a7d 5 dni i 6 godzin temu
Proponuję schody na całą szerokość budynku szpitala, a co, żaden szpital takich nie ma. Albo dookoła szpitala schody. telewizje z całej Polski zjadą.  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_9e81e07 5 dni i 7 godzin temu
Po pierwsze pracownikami szpitala wyremontować schody na odcinku 2 m szerokości i wystarczy bo po co większe schody skoro drzwi ograniczają dalej przejście. Gdzie logika aby remontować aż tak szerokie schody. Pracownik samodzielnie takie schody skuć, zaszalować, wylać beton, potem okładzina. To 2 m szerokości to będzie robił skucie 3 dniówki. Radni powiatowi dopuszczają takie przepłacanie to nie dziwota, że szpital tonie. Dziękujemy Panowi radni. dziękujemy!  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_81c6465 5 dni i 15 godzin temu
Popatrzcie na parkingi (2 słownie dwa miejsca parkingowe) dla osób z niepełnosprawnościami, w jakim są stanie !!! Wystarczyłaby taczka asfaltu żeby to badziewie wyrównać i ułatwić ludziom dotarcie do szpitala ale przecież na takim tle fotki wyjdą nieciekawe i lansu nie będzie. Deklaruję, że jak się ociepli przywiozę worek ziemi i w tych dziurach posadzę bratki.  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_d53cef4 5 dni i 16 godzin temu
Schody, schody, schody, schody jak na filmie z Hollywood. Nie mogą schody wyjść nigdy z mody, najtrwalsza to z wszystkich mód Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,piotr_fronczewski,schody.html  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_81418ac 5 dni i 14 godzin temu
Schody muszą być piękne a na środku ma być ułożony czerwony dywan. Złote ale skromne. Kto bogatemu zabroni?
 

~user_31cd6b5 5 dni i 16 godzin temu
Samozwańczy ekonomista Marzęda nie widzi w tym działaniu nieprawidłowości? A może nic na ten temat nie wie bo zajęty jest promocją siebie? Panie-widzisz i nie grzmisz!  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_822156f 6 dni i 2 godziny temu
Jeśli te schody zostaną ukazane w pewnym "Kanale*", będą sławne na świat jak te z Odessy uwiecznione sto lat temu w filmie "Pancerniku Potiomkin".  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_17c53c9 6 dni i 6 godzin temu
Chyba ktoś na to gaciowemu pozwala. Nigdy nie było w szpitalu tak źle jak teraz.Pani Zybała już dawno by podziękowała temu dyrektorowi. Może by znowu się zatrudnił w wojskowym magazynie. Wydawanie skarpetek i majteczek jest o wiele prostsze niż zarządzanie finansami szpitala  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_c236247 6 dni i 7 godzin temu
Pisiory tak mają, począwszy od najniższego szczebla. Nie szanują publicznych pieniędzy, nie liczą się z kosztami. Po zakończeniu prac będzie się fotografował na tle schodów, lans na miarę lansera, pokropek też obowiązkowy. To jest najważniejsze dla nich, co tam, że ZUSu nie płaci, miliony zadłużenia nieważne.  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_d3deb47 6 dni i 8 godzin temu
Nowe schody są potrzebne, ale czy innych elementów nie da się naprawić tymczasowo swoimi siłami jeśli potrzeba? Trzeba od razu robić inwestycje za milion?  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_16c9370 6 dni i 10 godzin temu
Gaciowy szasta na lewo i prawo kasą. Fajnie wydawać nie swoje, kpiny.  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_0279de6 6 dni i 13 godzin temu
układanie kostki przed schodami jest takie niezbędne? Przy rosnących długach szpitala powinno się moim zdaniem ograniczać zakres inwestycji do minimum.  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_805a22c 6 dni i 10 godzin temu
Jak masz zdrowe nózki młody byczku to możesz chodzić po wertepach. Gdybyś jednak musiał z mamusią albo swoją pociechą na wózku musiał przyjechać do przychodni to doceniłbyś to co zaplanowali i równa kostka by cię ucieszyła.
 

~user_66de8ff 6 dni i 10 godzin temu
Wózkiem to bym wjechał tym podjazdem przy oknach którym się teraz wchodzi i kostka przed schodami nie byłaby potrzebna.
 

~user_d3a1663 6 dni i 10 godzin temu
No bo jesteś silnym byczkiem i masz silne rączki. Porozmawiaj z kimś 70, 80 + na wózku albo jego opiekunem jak im się jeździ po tym PRLowskim chodniku.
 

~user_84725f2 6 dni i 10 godzin temu
Wybierz się pod szpital to zobaczysz, że podjazd jest od strony parkingu i wybrukowany placyk przed schodami nic na wygodę w tym przypadku nie wpłynie.
 

~user_d8dc0d1 6 dni i 14 godzin temu
Szpital stać, a co tam. 24 mln straty za ostatni rok, wzrost zadłużenia w ciągu roku z 30 mln do 64 mln zł (większość w tzw. parabanku), z tego 8,5 mln zobowiązań wymagalnych - kto by się przejmował takimi szczegółami.  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_79b07d7 6 dni i 14 godzin temu
Stairway To Heaven  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_ff2a00b 6 dni i 14 godzin temu
1mln na remont schodów, no nieźle.  
dodając komentarz akceptujesz regulamin

~user_f4a18d0 6 dni i 10 godzin temu
Jednak się da przeczytać tytuł i udowodnić jednym zdaniem, że się jest tumanem.
 

~user_e1679ab 6 dni i 10 godzin temu
W tytule nic o kwocie nie ma.
 

Komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.
NASZ NEWSLETTER
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
zobacz komentarze

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

ZATRUDNIĘ

- Lubisz pieniądze? - Chcesz dobrze zarabiać? - Mieć wypłatę wynagrodzenia terminowo raz w mc bez opóźnień? Firma PPHU WOL-MAT Ci to gwarantuje ! Szukamy pracowników ( również...

Nieruchomości

Wynajme Kawalerke

Wynajme sloneczna Kawalerke z balkonem w Bloku przy ul. Nowodworskiej w Lubartowie wiecej informacji chetnie udziele telefonicznie . tel.785295478 cena: 1400 zł

Nieruchomości

Wynajem lokali w Niemcach

Wynajmę lokal użytkowy z przeznaczeniem na biuro, usługi itp. Powierzchnia 30 m?. Znajduje się on na parterze budynku usługowego w centrum Niemiec. Cena do uzgodnienia.

Oferuję usługi

WYNAJEM SPRZĘTU DEKARSKIEGO-BUDOWLANEGO

Oferujemy wynajem sprzętu dekarskiego-budowlanego w atrakcyjnych cenach! W naszej ofercie: -winda dekarska-geda -rusztowania-plettac/warszawskie -zaginarka-sorex -gwoździarki...

:::
O krwiodawstwie w II LO

14 zdjęć O krwiodawstwie w II LO

0 SZKOLNE WIEŚCI

Copyright © 2023 • Lubartow24.pl
e-mail: redakcja@lubartow24.pl · tel. 505 80 95 52

inne serwisy: Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.502 sek. (55)
Projekt i wykonanie: CZARNECKI STUDIO