156 online
dodaj reklamę w tym miejscu
W tych branżach w Lublinie najłatwiej znaleźć pracę
07:43 · 4 sierpnia 2022 przez K.M. Artykuł sponsorowany

W tych branżach w Lublinie najłatwiej znaleźć pracę

Lublin jako stolica województwa lubelskiego jest miastem wielu możliwości jeśli chodzi o zatrudnienie. W tym mieście swoje siedziby ma wiele firm branży energetycznej, chemicznej czy spożywczej. Warto zatem dowiedzieć się więcej na temat możliwości zatrudnienia w Lublinie. W jakich branżach najłatwiej znaleźć pracę? Co warto wiedzieć na temat rynku pracy w tym mieście?

dodaj reklamę w tym miejscu
oferta reklamowa
oferta reklamowa
oferta reklamowa

           Zapisz się do newslettera

Branża budowlana i poszukiwani specjaliści 

W Lublinie jest bardzo wiele inwestycji budowlanych. W związku z tym zapotrzebowanie na pracowników branży budowlanej jest spore. Poszukiwani są zarówno inżynierowie budownictwa, jak i konkretni specjaliści tacy jak spawacze, czy ślusarze, a także lakiernicy. W przypadku spawaczy wymagane są umiejętności spawania MIG/MAG oraz TIG. Często wymagana jest umiejętność obsługi podstawowych maszyn stacjonarnych i elektronarzędzi, a także znajomość rysunku technicznego.  Ponadto pracę bez większego problemu znajdą także operatorzy urządzeń dźwigowo-transportowych. Wśród tych ostatnich można wymienić operatorów koparek, koparko-ładowarek, podnośników ruchomych, a także dźwigów budowlanych. Jeżeli szukasz, pracy w branży budowlanej, to zobacz ogłoszenia o pracę w Lublinie - GoWork, gdyż specjaliści są niezwykle poszukiwani i mogą liczyć na satysfakcjonujące wynagrodzenie. W przypadku wszelkich operatorów wymagane jest posiadanie uprawnień potwierdzonych przez UDT. Oczywiście każdy pracownik budowlany poza kwalifikacjami na dane stanowisko powinien posiadać aktualne badania lekarskie oraz orzeczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu, a w przypadku chociażby murarzy - możliwości wykonywania pracy na wysokości. 

Praca w branży spożywczej - na jakich stanowiskach można podjąć zatrudnienie? 

Wiele firm branży spożywczej ma swoje siedziby w Lublinie. Wśród nich można wymienić producenta makaronów - Lubella, Perła-Browary Lubelskie S.A., czy Herbapol-Lublin S.A. Stąd bardzo często poszukiwani są pracownicy produkcyjni, kierownicy zmian, czy pracownicy kontroli jakości. Ponadto w branży spożywczej pracę znajdą także piekarze, masarze, cukiernicy czy przetwórcy ryb. W takiej pracy potrzebne jest także posiadanie książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych. W przypadku niektórych stanowisk możliwe jest wdrożenie w obowiązki, a w przypadku innych, takich jak piekarz czy cukiernik preferowane są osoby, które ukończyły szkołę branżową. 

Branża elektryczno-elektroniczna poszukuje wykwalifikowanych pracowników 

W Lublinie pracę można znaleźć dość łatwo także w branży elektryczno-elektronicznej. Poszukiwani są inżynierowie elektrycy i elektronicy. Ponadto pracę znaleźć mogą specjaliści automatyki i robotyki. W tym przypadku wymagane jest ukończenie studiów wyższych. Taka osoba może znaleźć pracę jako inżynier automatyk i robotyk, choćby w zakresie programowania PLC. Do obowiązków takiego pracownika może należeć także diagnostyka i usprawnianie maszyn, a także tworzenie dokumentacji technicznej. 

Sprzedawcy, kasjerzy i kierownicy sprzedaży poszukiwani 

Prężnie rozwija się także branża handlowa w Lublinie. Z tego względu w wielu firmach handlowo-usługowych poszukiwani są sprzedawcy, kasjerzy czy też kierownicy sprzedaży. Tutaj niezbędna jest znajomość danej branży, bo do obowiązków należy także profesjonalne doradztwo. Ponadto istotne znaczenie ma umiejętność pracy w zespole. W przypadku kasjerów niezbędne jest ukończenie kursu obsługi kasy fiskalnej i terminali płatniczych. Od kierownika sprzedaży wymagana jest oczywiście umiejętność zarządzania zespołem.     

Zapotrzebowanie na pracowników branży medycznej  

W Lublinie, podobnie jak w innych miejscach w Polsce poszukiwani są także lekarze, pielęgniarki czy fizjoterapeuci. Warto podkreślić, że zapotrzebowanie dotyczy także usług świadczonych online, czyli konsultacji, teleporad i wideoporad.      

 
Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.
NASZ NEWSLETTER
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Oferuję usługi

Usługi hydrauliczne

Usługi hydrauliczne: montaż instalacji w domu, zmiękczacze wody sprzedaż oraz serwis (urządzenia BWT) , filtry wody, sprzedaż oraz montaż pomp ciepła. cena: 1 zł

Nieruchomości

Sprzedam działkę na Zygmunta I Starego Lubartów

Sprzedam działkę budowlaną 670 m2 na Zygmunta I Starego w Lubartowie. cena: 200000 zł

Nieruchomości

sprzedam garaż na ulicy Cmentarnej

Sprzedam garaż położony przy ulicy Cmentarnej w Lubartowie (obok zakładu blacharskiego). tel: 515093322 cena do negocjacji cena: 40000 zł

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnię HYDRAULIKA

Zatrudnię do pracy na umowę, instalatora z doświadczeniem lub po szkole. Praca na terenie Lublina i okolic. Wynagrodzenie wg doświadczenia i zaangażowania. Zapewniam transport z Lubartowa i...

:::
O krwiodawstwie w II LO

14 zdjęć O krwiodawstwie w II LO

0 SZKOLNE WIEŚCI
:::
Jakie są rodzaje pakowarek?

Jakie są rodzaje pakowarek?

0 sponsorowany

Copyright © 2023 • Lubartow24.pl
e-mail: redakcja@lubartow24.pl · tel. 505 80 95 52

inne serwisy: Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.542 sek. (23)
Projekt i wykonanie: CZARNECKI STUDIO