Lubartów: Sami zdecydujemy o inwestycjach w mieście?

204 osoby na stronie
reklama Lubartów
10:30 · 11 czerwca 2015 przez Redakcja

Lubartów: Sami zdecydujemy o inwestycjach w mieście?

Część pieniędzy z miejskiego budżetu może być wydatkowana na projekty zgłaszane i wybierane przez samych mieszkańców. Jeśli mieszkańcy wybiorą projekt to urząd będzie musiał go zrealizować.

udostępnij:      

Projekt budżetu obywatelskiego przygotowała i zaprezentowała na konferencji prasowej grupa radnych (Kazimierz Majcher, Jakub Wróblewski, Andrzej Zieliński, Jan Ściseł i Jerzy Tracz). W tworzenie takiego budżetu włączyła się również Anna Gryta, przedstawicielka nieformalnej grupy Miasto Obywatelskiego Lubartów.

Radni złożyli już projekt uchwały w Urzędzie Miasta. Być może już w przyszłym roku realizowane będą pierwsze, wybrane przez mieszkańców miasta zadania.

Wśród korzyści wynikających z budżetu obywatelskiego jego inicjatorzy wymieniają: lepsze gospodarowanie budżetem, przejrzystość, integrację społeczności lokalnej, większą identyfikację mieszkańców z miejscem zamieszkania oraz edukację mieszkańców.

Radni planują, że w ramach budżetu obywatelskiego już w przyszłym roku do rozdysponowania będzie kwota około 700 tys. zł. To, na jakie cele ma zostać wydana zadecydują mieszkańcy. Swój pomysł na wydanie całości lub części tych środków zgłosić może grupa co najmniej 25 mieszkańców Lubartowa, którzy ukończyli 16 lat.

W ciągu kilku tygodni uchwała powinna być przedłożona pod głosowanie na sesji Rady Miasta.

Więcej szczegółów w załączonym projekcie uchwały

Pobierz: Uchwała w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy Miasto Lubartów konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego jako części budżetu miasta.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

udostępnij:      

autor / dodał:
Redakcja

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

Praca Magazyn

Dla naszego Klienta poszukujemy osób chętnych do pracy. Miejsce pracy: LUBARTÓW ( ul. Lubelska 104) Mile widziani Panowie Obowiązki: prace magazynowe > zaopatrzenie linii...

Dam pracę / zlecenie

PRACOWNIK BUDOWLANY

Zatrudnię pracownika budowlanego z doświadczeniem ogrodniczym lub wykształceniem rolniczym. Kontakt telefoniczny: 533691543

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnię - Elewacje wentylowa

Zatrudnię pracowników budowlanych do wykonywania głównie elewacji wentylowanych, ale też innych robót ogólnobudowlanych. Praca w Lublinie i okolicach. Szukam ludzi doświadczonych lub bez...

Dam pracę / zlecenie

Kierowca kat. B - dost. towaru

Opis stanowiska: - dostawa towaru do klienta na czas - sprawdzanie ilości i poprawności ładowanego towaru - odbiór opakowań zwrotnych od klientów - dbanie o powierzone...

Polak, Węgier, dwa bratanki...

14 zdjęć Polak, Węgier, dwa bratanki...

0 12:12 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
MOSiR Lubartów zakończył sezon

8 zdjęć MOSiR Lubartów zakończył sezon

0 06:50 · 25 czerwca 2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

30 zdjęć Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

0 06:25 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
Radny wyrzucony z klubu

Radny wyrzucony z klubu

0 18:08 · 24 czerwca 2022
Piłkarska współpraca z powiatem

5 zdjęć Piłkarska współpraca z powiatem

0 12:24 · 24 czerwca 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.099 sek. (27)