86
reklama Lubartów oferta
10:30 · 11 czerwca 2015 przez Redakcja

Lubartów: Sami zdecydujemy o inwestycjach w mieście?

Część pieniędzy z miejskiego budżetu może być wydatkowana na projekty zgłaszane i wybierane przez samych mieszkańców. Jeśli mieszkańcy wybiorą projekt to urząd będzie musiał go zrealizować.

dodaj reklamę w tym miejscu
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

Projekt budżetu obywatelskiego przygotowała i zaprezentowała na konferencji prasowej grupa radnych (Kazimierz Majcher, Jakub Wróblewski, Andrzej Zieliński, Jan Ściseł i Jerzy Tracz). W tworzenie takiego budżetu włączyła się również Anna Gryta, przedstawicielka nieformalnej grupy Miasto Obywatelskiego Lubartów.

Radni złożyli już projekt uchwały w Urzędzie Miasta. Być może już w przyszłym roku realizowane będą pierwsze, wybrane przez mieszkańców miasta zadania.

Wśród korzyści wynikających z budżetu obywatelskiego jego inicjatorzy wymieniają: lepsze gospodarowanie budżetem, przejrzystość, integrację społeczności lokalnej, większą identyfikację mieszkańców z miejscem zamieszkania oraz edukację mieszkańców.

Radni planują, że w ramach budżetu obywatelskiego już w przyszłym roku do rozdysponowania będzie kwota około 700 tys. zł. To, na jakie cele ma zostać wydana zadecydują mieszkańcy. Swój pomysł na wydanie całości lub części tych środków zgłosić może grupa co najmniej 25 mieszkańców Lubartowa, którzy ukończyli 16 lat.

W ciągu kilku tygodni uchwała powinna być przedłożona pod głosowanie na sesji Rady Miasta.

Więcej szczegółów w załączonym projekcie uchwały

Pobierz: Uchwała w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy Miasto Lubartów konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego jako części budżetu miasta.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Nieruchomości

Działka w Lisowie

Witam, mam do sprzedania działkę rolno-budowlaną w miejscowości Lisów, okolice Bialych wron. Powierzchnia 2790m2 Geoportal nr 24 (możliwy podział na dwie ) cena: 290000 zł

Oferuję usługi

Tynki Gipsowe. Cementowo-wap

Firma oferuje Państwu usługi w zakresie Tynki Cementowo-wapienne ,Tynki Gipsowe twarde oraz Zabudowa Poddaszy . Posiadamy dobrą ugruntowaną markę u naszych klientów . Nasze atuty to...

Dam pracę / zlecenie

Praca ogólnobudowlana

Poszukuję osób i ekip do prac ogólnobudowlanych.

Oferuję usługi

Wywrotka, do 2.5t

Przewóz materiałów do 2.5t,kiper 3 strony.cena ustalana indywidualnie. cena: 60 zł

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.222 sek. (42)

inne serwisy: Leczna24.pl