179 online
dodaj reklamę w tym miejscu
10:25 · 19 stycznia 2015 przez Redakcja

Miasto pokaże z kim zawierało umowy

Do końca stycznia Urząd Miasta Lubartów ma opublikować w Biuletynie Informacji Publicznej rejestr zawieranych przez siebie umów. Każdy z mieszkańców będzie mógł sprawdzić na co i w jakiej wysokości wydatkowane są publiczne środki.

dodaj reklamę na Lubartow24.pl
oferta reklamowa
oferta reklamowa

           Zapisz się do newslettera

O części umów zawieranych przez urząd możemy dowiedzieć się z przetargów, niestety nawet tutaj po wybraniu wykonawcy usuwana jest z Biuletynu Informacji Publicznej szczegółowa informacja o zakresie prac i projekt samej umowy.

Bez społecznej kontroli pozostawały natomiast umowy cywilnoprawne zawierane przez urząd. To właśnie na nie co roku wydawane są miliony złotych - czy racjonalnie? W ubiegłym roku takimi umowami z 2012 roku zajmowała się Komisja Rewizyjna Rady Miasta Lubartów.

ZOBACZ » RIO prześwietli budowę ulicy Kozłowieckiej

Obecnie coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego na swoich stronach internetowych publikuje wykazy zawieranych umów, wkrótce dołączy do nich również Lubartów.

Lubartowski rejestr ma zostać udostępniony w BIP do końca stycznia. Na chwilę obecną na stronie: https://www.facebook.com/ możemy zobaczyć wykaz umów zawartych przez Biuro Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Lubartowie za lata 2013-2014.

Jak czytamy na facebookowym profilu "Zapiski o Wszystkich", o opublikowanie takiego rejestru poproszony został również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej (rejestr jest już w BIP).

Większa przejrzystość działania urzędów i jego jednostek to wspieranie budowy społeczeństwa obywatelskiego i informacyjnego. To też szansa na pobudzenie przedsiębiorczości i stworzenie warunków do rozwoju nowych inicjatyw biznesowych. Danie społeczeństwu możliwości kontroli wydatków urzędu to też wzmacnianie zaufania obywateli do urzędu.

Miejmy nadzieję, że inne urzędy bez składania wniosków przez obywateli same udostępnią takie rejestry.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.
NASZ NEWSLETTER
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
zobacz komentarze

Ogłoszenia Lubartów

Oferuję usługi

Tynki Gipsowe. Cementowo-wap

Firma oferuje Państwu usługi w zakresie Tynki Cementowo-wapienne ,Tynki Gipsowe twarde oraz Zabudowa Poddaszy . Posiadamy dobrą ugruntowaną markę u naszych klientów . Nasze atuty to...

Oferuję usługi

WYPRZEDAŻ - 50 % na WSZYSTKO

Zapraszamy na wyprzedaż sklepu odzieżowego - 50 % na CAŁY ASORTYMENT, Lubartów, ul. Łąkowa 6. Sklep czynny : pon. - pt. : 9-16, sob. : 10-13. Zapraszamy!

Oferuję usługi

PRACE REMONTOWE I WYKOŃCZENIA

Jesteśmy firmą budowlaną. Specjalizujemy się w pracach szpachlarskich i malarskich oraz zabudowie karton gips. Prace wykonujemy przy użyciu nowoczesnego agregatu. Naszym atutem jest...

Dam pracę / zlecenie

Stolarz, pracownik budowalny

Firma produkująca domy z bali zatrudni stolarzy i pracowników budowalnych z umiejętnością pracy w drewnie. Praca w Lubartowie. Więcej informacji udzielmy te fonicznie.

Copyright © 2023 • Lubartow24.pl
e-mail: redakcja@lubartow24.pl · tel. 505 80 95 52

inne serwisy: Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.305 sek. (48)
Projekt i wykonanie: CZARNECKI STUDIO