reklama
fot. Archiwum/Pociąg ITK w Lubartowie
2012-11-18 08:00:00

Znamy rozkład jazdy szynobusów!

reklama
2 kwietnia 2013 roku po 13 latach do Lubartowa wraca pasażerski ruch kolejowy. Pierwszy pociąg wyruszy z dworca PKP o 6.39. Podróż do Lublina potrwa 29 minut.

Przewozy Regionalne opublikowały właśnie rozkład jazdy na 2013 rok, w którym znajduje się 5 par połączeń na linii Lubartów - Lublin w ciągu doby.

Szynobus będzie odjeżdżał z Lubartowa o godzinach: 6.39, 9.36, 15.06, 16.32 i 17.52. Z Lublina do Lubartowa odjedziemy o 9.00, 14.22, 15.55, 17.04. Ostatni kurs zaplanowano na godzinę 20.12. Podróż z Lublina do Lubartowa zajmie 29 minut.

Przewozy Regionalne nie podały jeszcze ceny biletu za przejazd na trasie, jednak z tabeli cen możemy odczytać, że cena biletu prawdopodobnie wyniesie 6,8 zł. Pamiętajmy, że PKP honoruje wszystkie zniżki, więc ta oferta powinna spodobać się studentom, którzy ze 51% zniżką, będą mogli dojechać do Lublina za 3,3 zł. Obecnie ulgowy bilet w komunikacji autobusowej kosztuje 3,5 zł.

Wznowienie ruchu pasażerskiego na linii nr 30 będzie udogodnieniem w podróży dla mieszkańców Wandzina i Majdanu Kozłowieckiego, którzy mają problemy komunikacyjne z Lubartowem i Lublinem. Według rozkładu szynobus z Wandzina do Lubartowa będzie jechał 5 minut, a cena biletu wyniesie prawdopodobnie 3 zł. Tak więc uczniowie wracający z lubartowskich szkół do domu za bilet do Wandzina zapłacą 1,9 zł (37% zniżki).

Dzięki dobremu skomunikowaniu szynobusów z pociągami dalekobieżnymi Lubartów zyska szybkie połączenie z Warszawą, Bydgoszczą (2 razy w ciągu dnia), Wrocławiem, Krakowem i Gdynią. W Lublinie na przesiadkę nie będziemy musieli czekać dłużej niż 30 minut.

Nieco gorzej sytuacja wygląda, gdy będziemy chcieli do Lubartowa dojechać koleją z różnych miast Polski. Najkrótsza podróż z Warszawy do Lubartowa będzie trwała 3,5 godziny. Z szynobusem dobrze skomunikowany jest pociąg TLK WIeniawski jadący z Gdyni do Lublina, i TLK Lublinianin, który jedzie z Bydgoszczy i pociąg Inter Regio \"Cisy\" z Warszawy.

Pamiętajmy jednak, że do wznowienia ruchu pasażerskiego zostało jeszcze 4,5 miesiąca i podany rozkład może ulec zmianom. Nie zmienia to jednak faktu, że uruchomienie szynobusu daje mieszkańcom powiatu lubartowskiego duże możliwości w podróżowaniu po Polsce, a w dalszej przyszłości być może uniezależnienie się od transportu drogowego między Lubartowem a Lubliniem.

Czy Waszym zdaniem godziny odjazdów będą odpowiadały lubartowianom? Przesiądziecie się z samochodów do szynobusu? Czekamy na opinie Czytelników!

Podziel się z innymi:

Komentarze czytelników

Zaloguj się aby dodawać komentarze


zapamiętaj mnie:
image

bmagda1603

1427 dni temu 25

zobaczymy czy się sprawdzą. Tory nie powinny stać nieużyteczne
 

image

long

1431 dni temu 24

14zł w obie strony, to tak jak THU6 napisał, to tyle co małym autem na gaz. kompletnie sie nie opłaca w takim przypadku jezdzic koleją, tym bardziej ze trzeba na przystanek dojsc zeby pojechac koleją a potem z przystanku dojść do pracy
 

image

czytelnick

1433 dni temu 23

Świetnie! W 45 minut na lotnisko ;) Tylko teraz pytanie, czy godziny kursowania szynobusu będą jakoś skorelowane z siatką lotów z lotniska? No i co z przystankami?? Przecież szynobus ma to do siebie, że nie musi nigdzie zawracać, wystarczy, że dojedzie do stacji końcowej. A zatem, mógłby zaczynać swój kurs na Wierzbowej i mieć przynajmniej dwa dodatkowe przystanki w okolicach wiaduktu i potem na Lipowej. Faktycznie, przejazd np. z os. Kopernika na dworzec, to już prawie połowa drogi do Lublina ;) Cena przystępna, jeśli wziąć pod uwagę dojazd do dworca PKP w Lublinie. Myślę, że połączenia głównie dla studentów jadących na kampus, też przyjazne. I tak muszą poruszać się po Lublinie komunikacją miejską, więc czy z dworca PKP, czy z PKS, to bez znaczenia.
 

image

tenczyn

1433 dni temu 22

Na ta cenę biletu nie patrzcie... Zacytuję wypowiedź kolegi z forum skyscrapercity.com : \"6,80 zł to cena biletu wg. taryfy normalnej (21-25 km - długość trasy). Jak będzie jakaś promocja, np. \"Połączenia w dobrej cenie\", to bilet normalny może kosztować chyba 3,33 zł, a bilet dla uczniów i studentów może być tańszy niż normalny MPK .\" Na potwierdzenie tego dofinansowania ze strony urzędu marszałkowskiego pozwolę sobie zacytować innego kolegę z wyżej wymienionego forum który napisał : \"U podstaw pomysłu wznowienia ruchu pasażerskiego na trasie Lublin-Lubartów legło przekonanie Urzędu Marszałkowskiego o konieczności dofinansowaniu tych połączeń. Ceny biletów mają być konkurencyjne wobec komunikacji busowej. Przynajmniej takie deklaracje ze strony pracowników UM słyszałem 2 lata temu w czasie promocyjnego przejazdu SA134-015 do Lubartowa.\"
 

image

THU6

1433 dni temu 21

ale dla kogo te szynobusy? na 7 rano do pracy za późno, na 8 rano do pracy lub na studia za wcześnie... kto tym będzie jeździł?;) chociaż w sumie do pracy i tak nikt nie będzie jeździł za taką cenę bo to już lepiej autem na gaz samemu pocinać...
 

image

eeewelinaaa

1433 dni temu 20

Cenowo całkiem fajnie ale jedynie dla studentów, bo 6,8zł normalny szynobusem, a 4 zł busem to jednak różnica. Do tego godziny odjazdów przydało by się coś później oraz z samego rana. Skoro ostatni bus do lublina jest po godzinie 22 to koło połnocy przydałby się szynobus. Na tą chwile będą się szynobusy zatrzymywały tylko na dworcu PKP? Troche lipa jak ma ktoś ma przez całe miasto przejść zeby z niego pojechać do Lublina. Dobrze by było jak by się zatrzymywały na Lipowej oraz na przejeździ miedzy nowodworska a śliwiny. Bez dostosowania godzin do pasażerów oraz bez większej ilości przystanków marnie widze te szynobusy.
 

image

dionizos

1433 dni temu 19

Jeśli ktoś pracuje w LBN od 7 to ten szynobus na dojazd do pracy jest absolutnie nieprzydatny. Powinni jakoś rozsądniej to rozplanować.
 

image

Doman

1433 dni temu 18

Trzeba zrobić przystanek \"na karierach\" i w okolicach ul. Lipowej, bo inaczej będzie lipa...
 

image

arimita

1433 dni temu 17

Myślę, że powinno się bardziej zadbać o pasażerów, którzy muszą dotrzeć do pracy na 7 rano lub wracających po 22.
 

image

sikwitit79

1433 dni temu 16

Proponuję 3 nocne połączenia piątek-sobota: 23:30, 1:30, 3:00
 

image

fr1973sa

1433 dni temu 15

Do puki nie będzie dodatkowych przystanków szynobusów skazane są na zagładę.Pojadą z miesiąc lub dwa i koniec.A rozkład wcale nie może być znany zmienia się cały czas.
 

image

tripleg

1433 dni temu 14

Bardzo liczyłem na to że szynobus będzie ciekawą alternatywą dla obecnej komunikacji publicznej, ale po zapoznaniu się z informacjami z tego artykułu temat praktycznie przestaje dla mnie istnieć. Ani godziny, ani ceny nie są dla mnie atrakcyjne, jestem rozczarowany.
 

image

alekz4

1434 dni temu 13

\"BUSY dla TALIBÓW\"...taki \"komfort\" i bezpieczeństwo podróży jak oferują niektóre leciwe BUSY na trasie Lublin-Lubartów to chyba najszybciej można zobaczyć w AFGANISTANIE, INDIACH lub w krajach afrykańskich... zagadką jest jak przechodzą badania techniczne???? więc jazda szynobusami i tak pomimo że może dłuższa jest po stokroć bezpieczniejsza i wygodniejsza!!!!!!!!!
 

image

Mixhal

1434 dni temu 12

Ciekawe czy bedzie mozna przewozic rowery.
 

image

duo

1434 dni temu 11

Te godziny odjazdu trochę do bani. Sporo osób zaczyna prace o 6 i 7 w Lublinie. A na co dzień dojeżdżają busami.
 

image

kurczaczek

1434 dni temu 10

30 minut z dworca? Nie opyla się. Autobusem jest 35 minut prawie spod domu. Szynobusem będzie w sumie 2-3 razy dłużej.
 

image

zgret

1434 dni temu 9

Jak już wspominałem, bardzo lubię oglądać obrazki, ponieważ ze zrozumieniem pisanego mam, delikatnie określając, gigantyczne trudności. I co ja widzę z fotki ilustrującej ten artykulik: Jakąś poważną wadą mojej percepcji wzrokowej, ilekroć luknę na ten obrazek, szynobus na nim jawi mi się w oczach obrazem wielowagonowego składu osobowego. Z osobą Ojca Dyrektora lub najmniej Prezydenta RP w swojej salonce. Tyle przy nim kolejarzy, urodziwe stiuardesy i ochrona w żółtych kaftanach. No i chyba jeszcze, może jedynie na tą okoliczność, obowiązuje tam \"zakaz fotografowania\". Wyraźnie Widać, jak czerwonowłosa panienka w ciemnych okularach stara się ukryć przed wzrokiem obstawy swój fotograficzny aparacik.
 

image

xcom2222

1434 dni temu 8

Witam, da sie jechac za 2,5 zł do lublina, z osiedla Kopernika o godz. 5.20 i 5.35 :-) Pozdrawiam.
 

image

piotr715

1434 dni temu 7

W naszym kraju tory kolejowe są puste... a przeładowane TIRY rozjeżdżają zapchane wąskie drogi (nabijając kasę różnym prywatnym firmom) a także stwarzają straszne zagrożenie dla kierowców aut osobowych... ale chyba komuś zależy aby tak kierować transportem i dawać zarabiać TIROM...
 

image

euzi

1434 dni temu 6

@alonzoharris dla uczniów jest 37%, studenci mają 51
 

image

euzi

1434 dni temu 5

dla mnie pociąg na zawsze > autobus, a tutaj jeszcze taniej i szybciej. tylko fakt, przydałby się wcześniejszy kurs z Lubartowa i późniejszy z Lublina
 

image

pawello1975

1434 dni temu 4

Najwięcej ludzi jedzie do pracy na godz. 6 lub 7,więc pojadą jak dotychczas autobusami za 4zł.
 

image

alonzoharris

1434 dni temu 3

dobrze ze pkp przynajmniej ma te znizki 51% dla uczniow , mimo ze mało tych kursów to jesli bede miał okazje na pewno bede jezdził szynobusem a nie tymi trumnami co sie maja zaraz rozleciec ...
 

image

Destro_Devil

1434 dni temu 2

głupio. popołudniowy pociąg z krakowa do lublina jest na dworcu kilka minut po 21, wtedy przydały się szynobus
 

image

7eleven

1434 dni temu 1

dobrze by bylo miec polaczenie nocne, weekendowe lol
 



0
11:11 · 2016-10-22

Sportowo w II LO


Ogłoszenia Lubartów

 • Dom i Ogród
  Nowe wc
  Nowe wc deski heblowane możliwość transportu
 • Dom i Ogród
  Sprzęt do pracowni krawieckiej
  Do sprzedania posiadam wyposażenie pracowni krawieckiej w skład której wchodzą: - Maszyna overlock pięcionitkowy JUKI z lampką - Maszyna stębnówka automat JUKI - stół 2x1,2x0,8m w tym dwie szafki z półkami jedna z szufladami. Wszystkie szafki są rozdzielne i przykryte blatem (2x1,...
 • Oferuję usługi
  Pranie tapicerki samochodowej
  Witam. Oferuję chemiczne pranie tapicerki samochodowej i meblowej. Dywanów i wykładzin. Więcej informacji na mail lub tel cena: 99 zł
 • Motoryzacja
  Volco v 70 2.4LPG
  Witam sprzedam bardzo mocne kombi silnik skrzynia pracują bardzo dobrze dzięki inst.gazowej małe spalanie.Blacharsko auto miało robione prawy przedni błotnik,po za tym wszystko ok ocynk.Wyposażenie el szyby lusterka wspomaganie radio podgrzewana szyba,półskóra.Oc,przegląd ważne butla wbit... cena: 3100 zł

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz okreslić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Copyright © 2016 • Lubartow24.pl

105 osób online