reklama
2011-07-29 11:05:00

Coraz więcej stoisk z warzywami przy ulicach

reklama
Stoiska z warzywami przy ul. Lubelskiej w ostatnim czasie wyrosły jak grzyby po deszczu. Co prawda Urząd Miasta pozwala tam handlować, ale każe sobie słono za to płacić.

O strefach przeznaczonych do handlowania dużo dyskutowano jeszcze w poprzedniej kadencji Rady Miasta. Radni uchwalili wtedy uchwałę, która jasno określa tzw. strefy targowe. Wcześniej pobieranie opłat było możliwe tylko od tych handlujących przy ul. Rynek II. To się zmieniło w 2009 roku. Miasto zostało podzielone na pięć stref. Najdroższa to strefa II w której znajduje się m.in ul. Słowackiego, Kościuszki, Jana Pawła i Lubelska. To właśnie przy tej ostatniej powstało kilkadziesiąt stoisk z warzywami. Uchwała określa jasno, że na części chodnika może handlować właściciel lub dzierżawca lokalu jeśli oferowany towar jest tożsamy z tym, który sprzedaje także w sklepie. Jak sprawdziliśmy niestety tak nie jest. Za stoisko powyżej 3 m2 handlujący powinien zapłacić 384 zł dziennie. Jeśli stoisko zajmuje mniej niż 3 m2 ale znajduje się w II strefie to handlujący powinie zapłacić 256 zł dziennie.

Tymczasem okazuje się, że jeśli handlujący tamuje ruch na chodniku może zostać ukaranym przez straż miejską.

- Na podstawie kodeksu wykroczeń osoba, która tamuje ruch na chodnikach może otrzymać mandat od 20 do 500 zł - mówi Andrzej Wronowski, Komendant Straży Miejskiej. Zdarza się też, że handlarze nie chcą podać swoich danych lub kwestionują zasadność opłat jaką inkasent chce pobrać. Wtedy mu asystujemy - dodaje.

Opinie naszych czytelników na temat dzikich stoisk są podzielone. Od paru dni trwa już dyskusja na ten temat na naszym forum internetowym. Czytaj ikomentuj na forum: Targowiska na ulicach

Jak się dowiedzieliśmy do inkasentów wpłynęły już pierwsze monity i informacje gdzie pojawiły się dodatkowe stoiska.

Poniżej podajemy podział Lubartowa na strefy targowe.

Obecny podział Lubartowa na strefy przedstawia poniższa tabela:

STREFA MIEJSCE DOKONYWANIA SPRZEDAŻY
I
 1. Zorganizowany plac targowy przy ul Rynek II*
 2. Zorganizowany plac targowy przy ul. Kościuszki
* Przez zorganizowany plac targowy przy ul. Rynek II rozumie się Targowisko Miejskie przy ul. Rynek II oraz place i chodniki położone na wysokości tego targowiska a ulicą ul. Farną i Rynek II
II
 1. przy ul. Słowackiego ( od ul. Lipowej do ul. Cmentarnej )
 2. przy ul. Rynek I
 3. przy ul. Kościuszki
 4. przy ul. Jana Pawła II
 5. przy ul. Lubelskiej ( od ul. Jana Pawła II do ul. Cichej)

Do strefy II zalicza się także place i skwery na odległość 20 metrów licząc od krawędzi jezdni z wyłączeniem zorganizowanych placów targowych, o których mowa w strefie I, pkt 1 i 2. Placami są również bramy i podwórka posesji położonych przy tych placach.

III
 1. Inne miejsca nie wymienione w strefie I, II, IVi V .
IV
 1. Powierzchnie handlowe usytuowane bezpośrednio przed sklepami w godzinach ich otwarcia, z których prowadzona jest sprzedaż towarów stanowiących ofertę tego sklepu.
 2. Zorganizowany plac targowy przy ul. Przemysłowej
V
 1. przy ul Cmentarnej
 2. przy ul, Szaniawskiego ( od ul. Moniuszki do ul. Żeromskiego)
 3. przy ul. Gazowej

Zdjęcia:


5

Podziel się z innymi:

Komentarze czytelników

Zaloguj się aby dodawać komentarze


zapamiętaj mnie:
image

DanielGF

1898 dni temu 31

widze ze polowa tutaj ludzi nie ma pojecia co to znaczy handel obwozny a po za tym absurdem sa ceny dzienne za targowanie lub sprzedawanie danego towaru na chodniku lub w innych miejscach w lublinie i w innych miejscowosciach najwieksza oplata dzienna w strefie 1 wytnosi 35zl to co ten lubartow odwala ze ktos niby ma zaplacic ponad 300zl to dana osoba sprzedajac nawet marchewkwe lub dany ogorek musiala by sprzedawac tonami zeby cos zarobic porazka co wymyslaja urzednicy naszego miasta nie nie to ze zrobili targ tam gdzie nikt nie chodzi sklepy maja mniejsze utargi
 

image

Elzbieta Was

1904 dni temu 30

wrednyrabarbar - Przyznam, że dokładnie nie wiem, czy ludzie na zdjęciach zajmują powierzchnię nie ujętą przez Urząd Miasta w strefę targową, zgodną z wykazem w ramce. Myślę, że tak, ponieważ po ludzkiej \"życzliwej\" interwencji mieliby na karku policję i straż miejską. Może zmieniłbyś zdanie, kiedy Redakcja uzupełniłaby swój materiał podając w przybliżeniu ile wynosi \"słono płacić\". Sam dokładnie wiesz, że sprzedaż paliwa, to inna bajka...no, chyba że chodzi o \"paliwo\" zza wschodniej granicy :))
 

image

elasp32

1904 dni temu 29

Ludzie, czy myślicie,że stanie na ulicy z tymi warzywami to dla tych ludzi przyjemność? każdy chce żyć,a skoro na tym (śmiesznym)targu który władze nam zafundowały niema klientów to trzeba się jakoś się ratować.Dziwi mnie bardzo postawa ludzi dla których bardziej się liczy wizerunek miasta nisz to czy ,,sąsiad\" ma na chleb.Gratuluję znieczulicy!!!
 

image

1905 dni temu 28

Elżbieta, tu nie chodzi czy przeszkadza czy nie. Handel w niedozwolonych miejscach jest kurna zakazany. co gdyby stacjom paliwowym nie pasowała taka odległa od centrum miasta lokalizacja? A sprzedawali by na baniaki w centrum, a coooo! Mieszkam pod Lubartowem od pieciu lat, ale tu dzieja sie absurdy, o których nigdy nie słyszałem. A sprzedawanie marchewki gdzie popadnie to jeden z nich
 

image

1906 dni temu 27

Jeśli chodzi o straż miejską to faktycznie nie wiadomo za co biorą pieniążki, bo na ulicy to ich nie ma, czasami raz dziennie widzę jak przejadą autem.Powinni ją zlikwidować bo marnotrawią publiczne pieniądze. Co do handlarzy to powinni dostać mandaty i wrócić tam gdzie ich miejsce, czyli na targ, wkurza mnie handlowanie tam gdzie sobie umyślą.
 

image

hades

1906 dni temu 26

wlo-darek ciśnij pompki
 

image

wlo-darek

1907 dni temu 25

Marny z Ciebie psycholog.Cekawe czy jest jakakolwiek dziedzina na której się znasz? A tak na marginesie jestem szczęśliwym człowiekiem.
 

image

JasioT

1908 dni temu 24

wlo-darek luzuj szorty, bo widać że z nerwów nie dosypiasz. Baba cię puściła w trąbę, czy co? Z twoich postów wynika, że strasznie jesteś koleś sfrustrowany
 

image

wlo-darek

1908 dni temu 23

Poczytaj swoje debilne komentarze stąd moja reakcja.A poza tym nie będzie nikogo pouczać osoba która nie potrafi poprawnie napisać swojego nazwiska pani Wąns może.
 

image

Elzbieta Was

1909 dni temu 22

Strasznie mi przykro wlo-darek, że Cię rozczarowałam :)) Sprowokowałeś mnie do przejrzenia Twojej radosnej twórczości i przyznam, że cieszę się z różnicy poglądów(?!)>>> wlo-darek 50 dni temu - He he.. Załosne.(…).W związku z brakiem wiedzy oraz ograniczeniem sie tylko i wyłacznie z wrodzonej nienawiści do kazdego kto nie jest z Tobą NIE DYSKUTUJE! wlo-darek 50 dni temu - Lecz dla was najłatwiej jest kogoś skrytykować-i to anonimowo- (...)A teraz szczekać pi e ski. wlo-darek 108 dni temu – (..)-Jesteśćie wszyscy żałośni i miałcy jeśli chodzi o rządzenie.Mam dosyć mieszkania na zadupiu gdzie rządzi medialny prezes oraz jb prywaciara. Bye!! wlo-darek 158 dni temu - U żydostwa najbardziej podoba mi sie walenie łbem w niewidzialny mur :/ ps.Chyba wytatuuje sobie na pośladkach symbol dolara wpisany w gwiazdę Dawida. wlo-darek 355 dni temu - jurecky! Mamy xxl wiek. Człowieku! aż śmiać mi się chcę po przeczytaniu Twoich wypocin. Nawet polemizować mi się nie chcę,a Indie to widziałeś na Discovery chanel. Widocznie jesteś handlarzem któremu ciężko pogodzić się z cywilizacją. wlo-darek 405 dni temu – (..)Konkurencja jest zdrowa.Ps.\"pozdrawiam\" chama bitego z trasy Parczew-Lublin.
 

image

jadwiga1499

1909 dni temu 21

straż miejska niech się zajmie nie oczyszczonymi z przerośniętą trawą na chodnikach, zaniedbanymi posesjami np. przy głównej ul. Lubelskiej itp., parkowanymi samochodami na trawnikach. Owszem, jeśli ktoś z handlujących utrudnia ruch, to należy go upomnieć, bo ci handlujący nie kradną, oni też chcą żyć. Także życzyłabym sobie aby straż miejska była widoczna na ulicy (bo jakoś nie za bardzo ją widzę, albo mam pecha, że chodzimy w innych godzinach) i nie od razu mandat, bo nie o to chodzi, chodzi o uczenie naszych mieszkańców kultury (w postaci zwracania uwagi, nakazywania a później kontrolowania itp.), bo z tym u nas jest kiepsko.
 

image

wlo-darek

1909 dni temu 20

Wybitny polityk znawca rzeczy wszelakiej ogromnej wiedzy budowlaniec historyk oraz filozof tak naprawdę chyba omnibus. Ela Was.Po prostu nie da się czytać Twoich nocnych przemyśleń.Zastanów sie proszę czy nie warto pewne spostrzeżenia zachować dla siebie i nie robić z siebie...Buziaki.
 

image

Elzbieta Was

1909 dni temu 19

Nie wiem dlaczego człowiek sprzedający marchewkę na chodniku ma mi przeszkadzać? Bo co, razi poczucie estetyki? Ale kto/co - człowiek, czy marchewka ;) Miasto (na całe szczęście) dało ludziom takie prawo, więc z niego korzystają. I raczej nie dla zabicia czasu wychodzą poza śliczny nowy targ, lecz wynika to z ważnych okoliczności, o których nie raz słyszeliśmy.
 

image

1909 dni temu 18

jak wam nie pasuje to kupujcie warzywa w marketach :))
 

image

widzewiak2007

1909 dni temu 17

jetson tak jak ulica jest do jeżdżenia tak targ jest do handlowania
 

image

jetson

1909 dni temu 16

Kiedyś Lubartowianie byli dumni z handlowego statusu swojego miasteczka, rozpisywali się o tym, chwalili. To nie Kohen i nie grupa Schwarz sprzedają te pomidory na ulicy! Ale trzeba zgnoić sąsiada, nasłać sanepid, zasłania swoją włoszczyzną taki ładny hipermarket. Mogę zapłacić za \"spawanie stelaża\" pod fontanną jeśli tylko dam zarobić komuś z Lubartowa. Myślmy globalnie a działajmy lokalnie. Może Wasze dzieci będą chciały tu zostać... pewne już spakowane - polecam Norwegię ! miód i mleko, nikt tam nie sprzedaje pomidorów na chodniku....
 

image

MrGIANT

1909 dni temu 15

Rozumiem jedno stoisko lub dwa ale za chwile będzie cały bazar wzdłuż głównej. Od tego jest targowisko! Wszystko ma swoje miejsce.
 

image

didek3097

1909 dni temu 14

Nie mają się już czego czepiać ja sam osobiście sprzedawałem jagody pod starą biedronką inni stali z malinami,bob\'rem i nikt nic nie robił z osób biedronki nawet nie które Pani\'e wychodziły i sobie kupowały a tutaj Pan sobie stanie i już afera bo się przejść nie da..
 

image

long

1909 dni temu 13

a niech sobie handuja, byleby nie zastawiali przejscia na chodniku...jesli komus nie pasują warunki w jakich sa srzedawane warzywa, niech ich po prostu nie kupuje...nie wiem zreszta jakie tu musza byc warunki zeby sprzedawac pomidory czy ogórki
 

image

1909 dni temu 12

No mowilem to samo! ja postawie koło fontanny swój zakład i będe spawał! akurat może coś komuś trzeba będzie pospawać po drodze?Rythmdivine, wyspawac ci stelaż na cyrk?
 

image

THU6

1910 dni temu 11

a czemu tarze są zamazane? może ktoś by poznał kogoś bo to jego sąsiad i wcale np nie ma pomidorów w ogródku?
 

image

kurczaczek

1910 dni temu 10

Jeśli nie blokują drogi, to niech sobie handlują. Niektórzy z nich rzeczywiście sprzedają \"produkcję własną\" i ja np. bardzo chętnie kupuję u tych osób warzywa. Pan z przedostatniego zdjęcia w razie problemów pewnie dogada się z właścicielką posesji i rozstawi skrzynki w bramie.
 

image

muerto

1910 dni temu 9

ten dziadek to dobry ziomek maluje ziemniaki na czerwono sprzedaje i wkręca ze to pomidory
 

image

Rhythmdivine

1910 dni temu 8

To ja sie jutro rozkladam z cyrkiem pod ratuszem... albo nie nie .... pod fontanna...
 

image

Lubartowiak6

1910 dni temu 7

Ten precedens spowoduje to,że targ w ogóle nie będzie odwiedzany. A co za tym idzie straty w handlu. Teraz każdy sprzedający warzywa na targu będzie kombinował sobie miejsce na lubelskiej. Bo tam o wiele więcej zarobi.
 

image

obserwator33

1910 dni temu 6

Zywność powinna być sprzedawana w miejscu do tego przygotowanymi przeznaczonym konic i kropka. Przestańmy już dywagować w tym temacie.
 

image

jaro290

1910 dni temu 5

a mi ten handel nie przeszkadza , blisko mam po pomidorki
 

image

Bosper

1910 dni temu 4

\"jest w każdego interesie by zarobić w betonowym lesie.\"
 

image

THU6

1910 dni temu 3

to w której strefie jest ta kobieta co zajmuje cały chodnik przy Amigo/starym szpitalu?
 

image

widzewiak2007

1910 dni temu 2

Powiem tyle, od handlowania jest targ. Warzywa, owoce powinny być sprzedawane właśnie tam, bo to się robi cyrk na kółkach. Skoro ludzie rozstawiają swoje stragany przy głównych ulicach to ich produkty powinien badać sanepid. Ciekawe ile z nich nadawało by się do spożycia.
 

image

pysioo

1910 dni temu 1

no ale przecież każdy chce zarobić.
 
Ogłoszenia Lubartów

 • Oferuję usługi
  Usługi Remontowe, Cyklinowanie
  Witam. Wykonuję usługi w zakresie prac remontowych tj. skrobanie, gruntowanie, szpachlowanie, wykonywanie gładzi, malowanie, układanie glazury i terakoty, układanie i cyklinowanie bezpyłowe parkietów oraz schodów drewnianych. Prace wykonuję dokładnie, solidnie i w dobrej cenie. Zapraszam w...
 • Nieruchomości
  Działka rolna Chlewiska
  Mam do sprzedania działkę rolną położona w Chlewiskach (gmina Lubartów) przedzielona drogą polną nr 316 i 344. Bardzo dobry dojazd, cena do negocjacji. Więcej informacji proszę kierować pod numer telefonu.
 • Dla dzieci
  Półbuty
  Półbuty skórzane firmy Kornecki. Zapinane na rzepy. Kolor brązowy. Rozmiar 29. Długość wkładki wewn. - 19cm. Noszone jeden sezon, posiadają niewielkie ślady użytkowania. Cena 16zł. Polecam cena: 16 zł
 • Dla dzieci
  koszulki 98cm
  sprzedam 3 szt koszulek z krótkim rękawem dla chłopca na 98cm cena: 15 zł

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz okreslić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Copyright © 2016 • Lubartow24.pl

173 osoby online