74
dodaj reklamę na Lubartow24.pl
14:00 · 24 listopada 2022 przez IILO / Zuzanna Tomasiak

Warsztaty "Żywa przestrzeń miejska" w II LO

22 listopada uczniowie klasy III D, którzy realizują rozszerzenie z geografii, wzięli udział w warsztatach pod hasłem "Żywa przestrzeń miejska". Zajęcia zostały przeprowadzone w II LO przez członków Koła Naukowego Planistów "Smart City" działającego na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS: Martę Piestę-absolwentkę naszej szkoły, Annę Puchacz, Julię Byzdrę, Alicję Wójtowicz i  Radosława Poszytka.

dodaj reklamę na Lubartow24.pl
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

W pierwszej części zajęć zostały poruszone zagadnienia dotyczące planowania przestrzennego, ochrony krajobrazu oraz zachowania zieleni w centrach miast. Członkowie Koła przybliżyli nam ekologiczne rozwiązania takie jak: korzystanie z odnawialnych źródeł energii, tworzenie oczyszczalni ścieków, rozwój komunikacji miejskiej, ograniczanie wjazdu pojazdów do centrów miast oraz tworzenie ścieżek rowerowych. Następnie młodzież mogła wykazać się kreatywnością, opracowując w grupach projekty zielonej przestrzeni w Kamionce. Pod koniec spotkania każdy zespół zaprezentował swoją pracę oraz przedstawił pomysły na upiększenie miasta .

Warsztaty przeprowadzone przez studentów UMCS-u uświadomiły młodzieży, że środowisko przyrodnicze jest bardzo ważną częścią każdego miasta. To właśnie zielona przestrzeń podnosi walory estetyczne przestrzeni oraz zapewnia komfort przebywania w niej. Dodatkowo zieleń miejska redukuje napięcie i stres, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia ryzyka pojawienia się depresji, ponadto sprzyja uprawianiu sportu oraz rekreacji, co ma ogromny wpływ na zdrowie psychofizyczne. Warsztaty w ciekawy sposób pokazały licealistom, czym zajmuje się gospodarka przestrzenna, a prowadzący zajęcia chętnie udzielali rad i wskazówek oraz zachęcali młodzież do korzystania z osiągnięć techniki. Spotkanie zorganizowała p. Katarzyna Płaszczewska, nauczycielka geografii w II LO w Lubartowie.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

Zdjęcia 9

udostępnij:      

autor / dodał:
IILO / Zuzanna Tomasiak
Komentarze czytelników
dodając komentarz akceptujesz regulamin
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

Praca biurowa

Firma produkująca okna drewniane zatrudni osobę do biura w Lubartowie. Zakres obowiązków: - obsługa korespondencji oraz nadzór nad jej obiegiem, - opisywanie faktur, wprowadzanie do...

Oferuję usługi

Meblite - Meble na Wymiar

Uwielbiasz gotować, pałaszować lub chcesz pochwalić się swoją kuchnią? -Zrobię ją i zamontuję dla Ciebie. Wykonuję: meble kuchenne, szafy, garderoby, szafki łazienkowe oraz inne... cena: 1 zł

Dam pracę / zlecenie

Pracownik do obróbki drewna

Zatrudnię pracowników budowlanych z umiejętnością pracy w drewnie . Praca w Lubartowie. Więcej informacji udzielę telefonicznie. Nie odpowiadam na e-mail i smsy.

Dom i Ogród

SPRZEDAŻ CHOINEK

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ, CHOINKĘ KUP JUŻ!!! PLANTACJA ŚWIERKA W ŁUCCE KOŁO SZKOŁY OFERUJE: -świerk srebrny w donicach od 1m do 2,6m; -świerk srebrny cięty od 1m do 3m; -świerk...

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.437 sek. (35)

inne serwisy: Leczna24.pl