55
dodaj reklamę na Lubartow24.pl
12:00 · 23 listopada 2022 przez Edyta Zdunek

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej w Szkole Podstawowej im. Bł. Karoliny Kózkówny w Brzezinach

Dnia 18.11.2022r. w Szkole Podstawowej im. Bł. Karoliny Kózkówny w Brzezinach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Data nieprzypadkowa, ponieważ tego dnia przypada rocznica śmierci szkolnej patronki - bł. Karoliny Kózkównej.

dodaj reklamę na Lubartow24.pl
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

Tegoroczne obchody rozpoczęto od mszy św. w kaplicy, którą odprawił ks. Marek Kuś. Dalsza część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej w szkole. Pani dyrektor powitała zaproszonych gości: Panią Sekretarz - Katarzynę Brzozowską, Panią dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół - Anitę Kusio, Panią dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Beatę Wilczyńską, Panią księgową - Małgorzatę Szysiak, Panią sołys, - Dorotę Rybak, emerytów naszej szkoły, Radę Rodziców, a w szczególności uczniów klasy pierwszej i ich rodziców.

obrazek

Zanim jednak pierwszaki zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytowanie wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji uczennice z samorządu szkolnego, potwierdziły, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty" i pogratulowały dzieciom oraz pożyczyły dalszych sukcesów w szkolnych obowiązkach. Przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Bł. Karoliny Kózkówny w Brzezinach.

Pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności oraz wychowawczyni, która przygotowała pierwszaków do wspaniałego występu. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki, które były ufundowane ze szkoły, od Rady Rodziców, od zaproszonych gości , od rodziców pierwszaków oraz od młodszych i starszych kolegów szkolnych. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wielu osób.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

Zdjęcia 23

udostępnij:      

autor / dodał:
Edyta Zdunek
Komentarze czytelników
dodając komentarz akceptujesz regulamin
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Nieruchomości

MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA

wynajmę mieszkanie 54m2 dwa pokoje ,kuchnia i łazienka, pierwsze piętro .Mieszkanie z widokiem na park i pałac Sanguszków . mieszkanie bardzo przestronne ciepłe i bardzo słoneczne ,więcej...

Oferuję usługi

Docieplenie budynków

Docieplenia budynków, podbitka, malowanie elewacji. Malowanie szpachlowanie mieszkań, zabudowy oraz ścianki G-K, układanie paneli podłogowych .

Nieruchomości

Mieszkanie do wynajęcia

Posiadam do wynajęcia mieszkanie w bloku, ul.1-go Maja. Parter, 38 m2, zieleń za oknem. Mieszkanie po generalnym remoncie, umeblowane. Blisko sklepy, szkoła, centrum miasta. 696070582 cena: 1500 zł

Nieruchomości

Sprzedam lokal w centrum Michowa

Sprzedam lokal w centrum Michowa o pow.70mkw i piwnica z niezależnym wejściem o pow.83mkw. Do lokalu należy też udział w działce o pow 864mkw. Lokal ma własne ogrzewanie piec gazowy,... cena: 300000 zł

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.452 sek. (36)

inne serwisy: Leczna24.pl