96
reklama w Lubartowie
11:39 · 28 września 2022 przez Policja

Pomóż znaleźć najniebezpieczniejszych przestępców Europy

ENFAST (europejska sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców), wspierana przez Europol, rozpoczyna dziś kampanię EU Most Wanted 2022 - Najbardziej poszukiwani przestępcy 2022

dodaj reklamę na Lubartow24.pl
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

Tegoroczna kampania, w której po raz kolejny bierze udział polska Policja, skoncentrowana jest na zwróceniu uwagi na przywódców oraz kluczowych członków zorganizowanych grup przestępczych. Niektóre z osób przedstawionych na wyróżnionych profilach to szefowie grup, którzy dopuścili się zabójstw i torturowania niewinnych osób, handlarze narkotykami, handlarze ludźmi, brutalni przestępcy dopuszczający się aktów przemocy w ramach grupy przestępczej, a także osoby zajmujące się praniem pieniędzy i oszustwami finansowymi.

Jak mówi Dyrektor Wykonawcza Europolu, Catherine De Bolle: - Wzięcie udziału w tej kampanii przez obywateli Unii Europejskiej nie mogło być prostsze - jedno małe działanie ze strony każdego z nas może sprawić, że niebezpieczny przestępca zostanie aresztowany i oskarżony, ratując potencjalne ofiary. Sprawdź stronę i pomóż nam ich namierzyć.

https://eumostwanted.eu/pl

W poprzednich latach odniosła ogromny sukces dzięki wielu anonimowym wskazówkom, które doprowadziły do zatrzymań wielu osób poszukiwanych. Strona eumostwanted.eu została uruchomiona w 2016 roku, od tego czasu znalazło się na niej 335 profili osób poszukiwanych. 120 spośród nich zostało aresztowanych, a w 43 przypadkach to właśnie publikacja profilu przestępcy na tej stronie internetowej miała kluczowe znaczenie w ich zatrzymaniu. Od rozpoczęcia zeszłorocznej kampanii w grudniu 2021 r. doszło do 10 aresztowań.

Nowo opublikowane profile przedstawiają trzech kolejnych najbardziej niebezpiecznych poszukiwanych obywateli Polski.

obrazek

Zgodnie z przyjętą tematyką kampanii każdy z poszukiwanych został również określony znakiem figury karcianej wskazującym na jego rolę w grupie przestępczej, a także popełnione przestępstwa.

  • Walet (The Jack) - oznacza brutalnych przestępców, którzy są ekstremalnie niebezpiecznymi członkami grupy przestępczej i dokonują aktów przemocy dla grupy.
  • Dama (The Queen) - oznacza handlarzy narkotykami, którzy odgrywają kluczową rolę w zorganizowanych grupach przestępczych i mają niewielki szacunek dla prawa.
  • Król (The King) - oznacza szefa zorganizowanej grupy przestępczej, który jest trzonem nielegalnej działalności grupy.
  • Joker - oznacza członków grupy, którzy aby rozwiązać zaistniały problem grupy, dopuszczają się m.in. handlu ludźmi, przestępstw związanych z użyciem broni palnej oraz przestępstw finansowych.
Każda osoba, która może posiadać informacje przydatne w ustaleniu miejsc pobytu wskazanych osób proszona jest o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub przesłanie anonimowego zgłoszenia za pośrednictwem formularzy dostępnych na stronie internetowej kampanii lub poszukiwani.policja.pl - bezpośrednie linki są umieszczone przy nazwisku każdego z poszukiwanych.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.
reklama Lubartów
Zgłoś temat. Wyślij SMS: 505 80 95 52

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

PRACA - PRACOWNIK PRODUKCJI

Pireco Technology Sp. z o.o. z siedzibą w Sernikach (k. Lubartowa), zatrudni na stanowisko pracownik produkcji. Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Zakres...

Dam pracę / zlecenie

Praca Monter

KAM-MONT Kamil Jabłoński to firma która działa na rynku od 2013 roku zajmująca się instalacjami, montażem i demontażem konstrukcji stalowych i maszyn przemysłowych. Głównie montujemy... cena: 5000 zł

Dam pracę / zlecenie

Kierowca kat. B - dostawca towaru

Firma Piekarnia Halina Sp. J. w Starościnie poszukuje pracownika na stanowisko kierowcy kat. B dostawca towaru, OPIS STANOWISKA: - dostawa towaru do klienta na czas - sprawdzanie ilości i...

Dam pracę / zlecenie

Praca na dachach

Zatrudnię do pracy na dachy, najchętniej osoba z doświadczeniem. Praca od zaraz. Dobrze płatna.

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.274 sek. (30)

inne serwisy: Leczna24.pl