Handel wróci na plac przy ratuszu?

189
reklama Lubartów 1243oferta
fot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne
13:40 · 22 września 2022 przez Redakcja

Handel wróci na plac przy ratuszu?

Już za kilka dni dowiemy się, czy mieszkańcy chcą powrotu handlu na plac przy ratuszu.

reklama Lubartów
oferta reklamowa
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

Niemal dokładnie 12 lat temu przecięciem biało-czerwonej wstęgi otwarto targowisko przy ul. Kościuszki w Lubartowie. Likwidacja handlu na placu znajdującym się przed oknami Urzędu Miasta poprzedziły protesty kupców.

- Obiecano nam, że będzie to nowoczesny obiekt z wiatą z sanitariatami - mówią kupcy. Protestujemy przeciwko przeniesieniu nas pod wiatę, która przypomina przystanek z minionej epoki a nie nowoczesną halę - mówili protestujący w tamtym czasie.

Ostatnie dni targowiska

Początek września 2010 roku to ostatnie dni funkcjonowania targowiska w centrum miasta. Na wciąż pełnym ludzi placu część handlujących demontowała już swoje stanowiska handlowe.

obrazek obrazek

Kupcy proponowali swoją koncepcję zagospodarowania placu w centrum miasta, która pozwoliłaby na dalsze jego wykorzystanie jako targowisko. Pomysłu tego nie poparli jednak radni, którzy zdecydowali, że miejskie targowisko zostało przeniesione na ul. Kościuszki.

Przez minione lata zmieniały się preferencje kupujących, a w samym mieście przybyło też marketów, które stopniowo odbierały klientów handlującym na targowisku. Już w przyszłym tygodniu dowiemy się, czy handel do centrum wróci. Jednym z projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego jest Budowa 14 szt. stoisk handlowych na placu przed ratuszem na potrzeby imprez okolicznościowych oraz handlu koszyczkowego w centrum miasta.

- Obecnie plac świeci pustkami, moją inicjatywą jest zakup 14 szt. drewnianych domków, które służyłyby do celów drobnego codziennego handlu koszyczkowego. Stoiska mogłyby stać na stałe i być czasowo wydzierżawiane wystawcom lub mogłyby być składane i rozstawiane na wydarzenia okolicznościowe typu jarmark bożonarodzeniowy, różne tematyczne festiwale smaków, na które mogliby być zapraszani różni wystawcy ze swoimi produktami. - opisuje swój projekt Robert Komorowski

Nowe stoiska, które mają szansę pojawić się w centrum już w przyszłym roku, ale najprawdopodobniej ograniczą ruch na targowisku przy ul. Kościuszki. W miejsce to nadal chcą inwestować władze miasta, które w kolejnym już przetargu czekają na oferty od firm zainteresowanych zamówieniem dotyczącym opracowania dokumentacji projektowej na przebudowę dachu wiaty na Targowisku Miejskim.

Powrót do handlu na placu przy ratuszu do doby pomysł? Mieszkańcy powinni poprzeć ten projekt?

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

udostępnij:      

autor / dodał:
Redakcja

Dodaj swój komentarz bez logowania (losowy podpis autora)

dodając komentarz akceptujesz regulamin
~user_e5cd356 1 dzień, 19 godzin temu
G.l.. Prawda, user_5d1456b! Raczej nic nie kupisz tam niczego z rąk wiejskiego gospodarza lub i gospodyni. Plac opanują handlarze i przekupki, dziś samozwający się kupcami. Młodzież się rozpanoszyli? A kto im zaleca napowietrzać się od komputerów i książek? Nie tylko smarakteria; wczorajszy dzień pięknie wykorzystali seniorzy urządzając tam swój festyn. I na to winien ten plac być, a nie na fetorbudy "kupców", jak ongiś bywało.
 

~user_5d1456b 2 dni, 19 godzin temu
Lepszy ładny ryneczek ze zdrowymi tanimi produktami rolnymi z okolicznych gospodarstw niż ten deptak z pijakami i młodzieżą z puszkami z piwem co nie ma co z sobą zrobić.
 

maxxio77 4 dni i 16 godzin temu
Tylko żeby znowu nie było TALIBSKIEGO TARGOWISKA... bo to szpeci centrum miasta! Ciekawe czy oferta produktów spożywczych na tym placu przy ratuszu, będzie konkurencyjna w stosunku do marketów?
 

~user_13e9e60 4 dni i 17 godzin temu
A w tym nowym starym miejscu przy Kościuszki co będzie?Wybieg dla kotów?A może były by tam letnie imprezy?Czy może jest kupiec za grosz?
 

~user_9775547 4 dni i 22 godziny temu
Oczywiście, produkty rolne jak najbardziej. Kiedyś był i było super, po pracy zachodziło się na rynek. Ja pamiętam jak mięso świeże sprzedawali. Bardzo mi brakuje tamtego rynku i byłoby super gdyby się znowu pojawił.
 

~user_191bf2a 4 dni i 23 godziny temu
@Oryl. Masz zupełną racje żadnych trwałych konstrukcji. Moi np. nie przeszkadzał by codzienny handel np. do godz. 12. warzywami i innymi towarami ALE po określonej godzinie plac powinien być posprzątany ! Nic co zostaje na dzień kolejny.
 

Oryl+ 5 dni i 13 godzin temu
Żadnych trwałych hal, pawilonów, bud i... ogrodzeń. Broń Boże oddać to w arendę "kupcom". Plac powinien być otwarty. Dopuszczam okazyjne kiermasze i przenośsne stoiska z pamiątkami lokalnego rzemiosła made in PRC. oraz tak modne dziś potrawy regionalnej kuchni: chootdogi, chamburgery, kebaby i podobne. Obok targowiska przy Mickiewicza jest parking. Jeśli tam nie ma klientów, tu też nie będzie. Lidl, Biedronka, Topaz... nie znikną.
 

~user_612fa94 5 dni i 14 godzin temu
Każde miasto powinno chwalić się swoimi regionalnymi wyrobami i właściwie je promować oraz tworzyć klimat w centrum miasta . Jest to magnes dla turystów jak i okolicznych mieszkańców dzięki czemu miasto żyje .
 

~user_316ef8b 5 dni i 15 godzin temu
targowiskom trudno konkurować z marketami. Na placu w centrum handel się utrzyma, ale pogrzebie on targ przy Kościuszki.
 

~user_e9f38fa 5 dni i 18 godzin temu
Drewniane, schludne stoiska OK. Ale powinien być regulamin, że handlujący nie mogą postawić nic obok bo znowu zrobi się syf.
 

~user_1319e29 5 dni i 21 godzin temu
Produkty rolne super, wiejskie przysmaki, ekologiczne warzywa i owoce jak najbardziej. Nie dla handlujących ubraniami, butami, kosmetykami itp.
 

~user_feab7aa 5 dni i 22 godziny temu
Dokładnie. Niech będzie to miejsce żeby kupić produktu rolne od okolicznych rolników. Świeże jajka, mleko, rękodzieło w okresie świątecznym. Jak najbardziej. Natomiast handel ubraniami, butami czy firankami zostawmy w miejscu obecnym
 

~user_48c2836 5 dni i 22 godziny temu
Produkty rolne ok, ale nie ciuchy i tego typu podobne rzeczy.
 

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

Kierowca sprzedawca

Piekarnia-cukiernia Szczygiełek w Lubartowie zatrudni kierowcę pojazdu dostawczego - rozwożenie i handel Dobrze płatna praca na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy plus pakiet...

Nieruchomości

Sprzedaż parceli budowlanej

Sprzedam parcelę budowlaną o powierzchni 796 m2, zlokalizowaną w Kamionce przy ul. 3 Maja. Działka usytuowana w kameralnym otoczeniu zieleni, gotowa do zabudowy. Założona zieleń: drzewa,...

Nieruchomości

LOKAL DO WYNAJĘCIA 400 m2

DO wynajęcia w centrum miasta samodzielny lokal w Budynku Usług Medycznych. powierzchnia 400 m2. Dstępny od 08-2022

Dam pracę / zlecenie

Murarz/Cieśla/Zbrojarz

Zatrudnię Murarza/Cieślę/Zbrojarza Mile widziana umiejętność czytania i posługiwania się dokumentacją techniczną. Budujemy głównie domy oraz budynki przemysłowe. Osoby z nałogami... cena: 25 zł

Oglądanie na ścianie

Oglądanie na ścianie

0 10:11 · 28 września 2022SZKOLNE WIEŚCI
Gmina Lubartów:  dodatkowy nabór na solary

Gmina Lubartów: dodatkowy nabór na solary

0 10:06 · 28 września 2022
ZS nr 2 w Lubartowie obrał "Kierunek zdrowie"

7 zdjęć ZS nr 2 w Lubartowie obrał "Kierunek zdrowie"

0 10:04 · 28 września 2022SZKOLNE WIEŚCI
Lisów: wahadło na drodze powiatowej

Lisów: wahadło na drodze powiatowej

0 08:58 · 28 września 2022
Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla

Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla

1 08:00 · 28 września 2022
Inflacja na lubartowskim cmentarzu

Inflacja na lubartowskim cmentarzu

1 17:25 · 27 września 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.544 sek. (53)

inne serwisy: Leczna24.pl