Edukacja i integracja w Poleskim Parku Narodowym

261
reklama Lubartów 1243oferta
14:16 · 20 września 2022 przez RCEZ / Marzena Foltyn

Edukacja i integracja w Poleskim Parku Narodowym

Dnia 16 września 2022 uczniowie z klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik handlowiec uczestniczyli w wycieczce do Poleskiego Parku Narodowego. Wycieczka miała charakter zarówno edukacyjny jak i integracyjny.

reklama Lubartów
oferta reklamowa
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

Początek trasy to zwiedzanie Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego, który prowadzi aktywną ochronę tego gatunku. Niewiele osób wie, że żółw błotny jest gadem wpisanym do Polskiej i Europejskiej Czerwonej Księgi Zwierząt jako gatunek narażony na wyginięcie. Kolejny punkt programu to przejście ścieżką przyrodniczą "Dąb Dominik", gdzie pod okiem przewodnika uczniowie mogli zobaczyć najbardziej charakterystyczne i najciekawsze elementy ekosystemu Parku. Trasa ścieżki obejmuje śródleśne jezioro, z kładkami i pomostem, otoczone rozmaitymi typami lasów i torfowisk. Niestety nie udało się nam wypatrzeć słynnych żurawi, które są symbolem Poleskiego Parku.

Szczególnym zainteresowaniem naszym uczniów cieszyły się torfowiska przejściowe zwane na Polesiu spleją. Występują tam rzadkie i interesujące gatunki roślin jak owadożerna rosiczka i kwitnące storczyki.

Po zakończeniu zwiedzania szczególną i bardzo przyjemną atrakcją była możliwość odpoczynku przy ognisku. Wymiana wrażeń, wspólny posiłek, czas spędzony na świeżym powietrzu to doskonały sposób na "doładowanie baterii" uczniów przed rozpoczynającymi się wkrótce praktykami zawodowymi.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

Zdjęcia 10

udostępnij:      

autor / dodał:
RCEZ / Marzena Foltyn

Dodaj swój komentarz bez logowania (losowy podpis autora)

dodając komentarz akceptujesz regulamin

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

SPAWACZ MAG/TAG

Obowiązki: Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za przygotowanie stanowiska pracy, proces spawania oraz obsługę podstawowych urządzeń wyposażenia hali tj. gilotyna,...

Dam pracę / zlecenie

PRACA

Praca przy zbiorze jabłek w gospodarstwie sadowniczym 2km od Lubartowa. Informacja pod telefonem 605 402 405.

Dam pracę / zlecenie

Pracownik budowalny

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych , chętnie z umiejętnością pracy w drewnie .Praca w Lubartowie. Więcej informacji udzielę telefonicznie. Nie odpowiadam na smsy i e-maile.

Nieruchomości

LOKAL DO WYNAJĘCIA

Posiadam lokal do wynajęcia o pow. 58 m2 położony w ścisłym centrum Lubartowa przy ul. Rynek I 19 z przeznaczeniem na działalność handlową, usługową itp. Lokal będzie dostępny od m-ca...

Oglądanie na ścianie

Oglądanie na ścianie

0 10:11 · 28 września 2022SZKOLNE WIEŚCI
Gmina Lubartów:  dodatkowy nabór na solary

Gmina Lubartów: dodatkowy nabór na solary

0 10:06 · 28 września 2022
ZS nr 2 w Lubartowie obrał "Kierunek zdrowie"

7 zdjęć ZS nr 2 w Lubartowie obrał "Kierunek zdrowie"

0 10:04 · 28 września 2022SZKOLNE WIEŚCI
Lisów: wahadło na drodze powiatowej

Lisów: wahadło na drodze powiatowej

0 08:58 · 28 września 2022
Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla

Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla

1 08:00 · 28 września 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.694 sek. (31)

inne serwisy: Leczna24.pl