Uciekał przed policjantami, wjechał w barierki

247
reklama Lubartów
08:14 · 20 września 2022 przez Policja | sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Uciekał przed policjantami, wjechał w barierki

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna w miejscowości Rozkopaczew przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Następnie wjechał w przydrożne barierki, a z miejsca kolizji próbował uciec na tzw. "stopa".

reklama Lubartów
oferta reklamowa
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

W ubiegłą sobotę policjanci wydziału ruchu drogowego lubartowskiej komendy w miejscowości Rozkopaczew postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego audi, który przekroczył w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość. Kierowca auta na widok funkcjonariusza dającego tarczą wyraźny znak do zatrzymania, przyspieszył i zaczął się oddalać. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli w pościg za kierującym. Pomimo użycia sygnałów, kierowca pojazdu nie reagował na wydawane polecenia i kontynuował jazdę. W pewnym momencie, kilkaset metrów dalej, uderzył w barierki ochronne, wybiegł z samochodu i oddalił się z miejsca zdarzenia. Na miejscu pozostało dwoje podróżujących z nim pasażerów.

W toku dalszych czynności z pomocą łęczyńskich policjantów, kierujący audi został zatrzymany, podczas próby oddalenia się innym samochodem, którego zatrzymał na tak zwanego ,,stopa". Przyznał się do kierowania autem, co potwierdziły zeznania innych osób. Jak okazało się w trakcie legitymowania 30-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Mężczyzna był trzeźwy i nie znajdował się pod działaniem substancji narkotycznych. Samochód którym się poruszał został odholowany na policyjny parking.

Mężczyzna ze swoje zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, kierowanie samochodem bez uprawnień i spowodowanie zdarzenia drogowego.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem: Zgodnie z art. 178 b kodeksu karnego "Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.
reklama Lubartów

udostępnij:      

autor / dodał:
Policja | sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Dodaj swój komentarz bez logowania (losowy podpis autora)

dodając komentarz akceptujesz regulamin
~user_b23cc0a 8 dni temu
No trzeba być geniuszem by nie mieć uprawnień i dodatkowo zwracać na siebie uwagę nieprzepisową jazdą...
 

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

Pracownik Produkcji - Lubartów

Przyjmiemy do pracy na stanowisko Pracownik Produkcji w firmie Glassolutions Saint-Gobain w Lubartowie. Umowa o pracę, pełny etat, tryb pracy 3 zmianowy. Zakres obowiązków: czynności...

Dam pracę / zlecenie

Kelner / Kelnerka

W związku z dynamicznym rozwojem Restauracja PHÚC PHÚC po Kuchennych Rewolucjach Pani Magdy Gessler ogłasza nabór na stanowisko kelner/kelnerka. Opis stanowiska: Pracownik na tym... cena: 3000 zł

Dam pracę / zlecenie

KUCHARKA /KUCHARZ /POMOC KUCH.

Przyjmę do pracy osobę na stanowisko KUCHARZ . Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu pod nr 518 574 557

Nieruchomości

Mieszkanie na wynajem

Wynajmę mieszkanie około 39 m2 w Lubartowa przy ul. Powstańców Warszawy. Mieszkanie znajduje się na 4 piętrze i składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju. Mieszkanie w... cena: 1100 zł

Oglądanie na ścianie

Oglądanie na ścianie

0 10:11 · 28 września 2022SZKOLNE WIEŚCI
Gmina Lubartów:  dodatkowy nabór na solary

Gmina Lubartów: dodatkowy nabór na solary

0 10:06 · 28 września 2022
ZS nr 2 w Lubartowie obrał "Kierunek zdrowie"

7 zdjęć ZS nr 2 w Lubartowie obrał "Kierunek zdrowie"

0 10:04 · 28 września 2022SZKOLNE WIEŚCI
Lisów: wahadło na drodze powiatowej

Lisów: wahadło na drodze powiatowej

0 08:58 · 28 września 2022
Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla

Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla

1 08:00 · 28 września 2022
Inflacja na lubartowskim cmentarzu

Inflacja na lubartowskim cmentarzu

1 17:25 · 27 września 2022
Uczniowie II LO pomagają!

9 zdjęć Uczniowie II LO pomagają!

0 14:49 · 27 września 2022SZKOLNE WIEŚCI

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.508 sek. (26)

inne serwisy: Leczna24.pl