V wyjazd dla Aktywnych Seniorów

239
reklama Lubartów 1243oferta
fot. MKTR Relaks
06:53 · 20 września 2022 przez MKTR Relaks

V wyjazd dla Aktywnych Seniorów

W dniach 16 - 18.09.2022 r. odbył się kolejny wyjazd na Roztocze organizowany przez nasz klub rowerowy . Tym razem naszą bazę stanowił "Leśny Zajazd" w Suścu, gdzie były dobre warunki do biesiadowania niezależnie od pogody.

udostępnij:      

Pierwszy wieczór spędziliśmy przy muzyce a następnego dnia po gimnastyce porannej przeprowadzonej przez Jacka ruszyliśmy w trasę. Jechaliśmy m.in. przez Łosiniec, gdzie zatrzymaliśmy się przy pomniku poświęconym bohaterom poległym na początku II wojny światowej, dalej przez Chyże i dotarliśmy do drewnianej cerkwi św. Bazylego w Bełżcu. Tu również podziwialiśmy ponad dwustuletni jałowiec o wysokości 7 metrów.

Głównym celem podróży do Bełżca był obóz zagłady, gdzie w ciszy i skupieniu przeszliśmy drogą nazywaną Szczeliną przez pomnik - cmentarz , następnie obejrzeliśmy wystawę dokumentującą eksterminację Żydów i mordowanie Polaków, którzy im pomagali. Zwiedzanie zakończyliśmy w sali kontemplacji.

Z Bełżca pojechaliśmy do Narola, gdzie zatrzymaliśmy się na obiad. Serwowano kapuśniak, domowe pierogi z mięsem, co niektórzy zamówili galaretę.

W drodze powrotnej do bazy jeszcze zajechaliśmy do miejscowości Pizuny, która należy do jednego właściciela, którego tu nazywają ordynatem. Jest tam drewniana rotunda pod dachem, świetlica z kuchnią na imprezy i spotkania towarzyskie. Ordynat pozwolił nam wziąć na pamiątkę skamieniałe drewno.

Stąd ruszyliśmy do miejscowości Rebizanty, gdzie można było wsłuchać się w szumy na Tanwi i zaczerpnąć wody ze Źródełka Miłości.

Trasę opracował Jacek, liczyła 55 km.

Tego dnia odbyło się jeszcze spotkanie z Fryderykiem Kierepką autorem książki "Opowieści Roztocza", przy ciasteczku i kawie.

Wieczorem czekała nas niespodzianka, przyjęcie zorganizowane przez jubilatów: Bogdana i Kazia. Była zupa gulaszowa, pyszne przekąski i wspaniały tort . Bawiliśmy się przy muzyce do późnych godzin wieczornych.

Kolejny dzień przywitał nas deszczem dlatego zamiast w trasę rowerową wróciliśmy wcześniej do Lubartowa. Oprócz ćwiczeń, jazdy na rowerze i spacerów była możliwość zapoznania się z zasadami odżywiania w wieku starszym, uczestnicy otrzymali materiały dotyczące tej tematyki.

Wyjazd był współfinansowany z budżetu Miasta Lubartów.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

Zdjęcia 37

udostępnij:      

autor / dodał:
MKTR Relaks

Dodaj swój komentarz bez logowania (losowy podpis autora)

dodając komentarz akceptujesz regulamin
Oryl+ 5 dni i 23 godziny temu
Każdy, kóremu wzrost ciała przestał się zwiększać jest dorosłym. Tu mowa o grupie seniorów. Bardziej aktywni, po wypełnieniu czynnej roli w pracy zawodowej i wychowaniu potomków, tworzą nowe grupki. Już według kategorii zainteresowań hobbystycznych; na co wcześniej nie mieli czasu. Młodsze pokolenie, zajęte pracą na 1+X etatu, zapewniającą sobie byt i przyszłość własnych dzieci, takiej swobody i czasu na to nie ma. Dzieciaki zbyt częśto i długo go przy ekranie miast na świeżym poewietrzu, a jeśli tam to ślepia w okienko smarkofona, to nie tylko "zasługa" zapracowanych rodziców? Bardziej pruskiego systemu oświatowego. Od przedszkola do matury nie przystającego do XI wieku. "Nudy na pudy": patriotyzm i katolicyzm. Ciekawskim pozostaje internet- ale treści tam poza wszelką kontrolą. Jest na co narzekać? Od tysięcy pokoleń narzekano na młodzież za to, że broni się życia na obraz i podobieństwo rodziców. I co? Nico! Zmieniały się pokolenia, ale rewolucyjne przemiany raz na setki lat. Współczesny skok cywilizacyjny zaprowadzi nas do grobów? Nie wszystkich- niedobitki w wypalonych tundrach i na lodowych pustyniach zaczną budować kolejne cywilizacje.
 

~user_288f83a 8 dni temu
młodzi coraz rzadziej mają jakieś hobby. Oglądanie seriali/tik-tok itp tylko ich ogłupiają
 

~user_6d481ad 8 dni temu
Jak to jest, że dorośli (tak 30+) potrafią się zorganizować, a zupełnie brak obecnie inicjatyw młodzieży/młodych osób?
 

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Produkty rolne

Jajka od szczęśliwych kurek

Oferuję jajka od kurek z wolnego wybiegu,rozmiar M-cena 0,80gr, rozmiar L-XL cena 1,00zł, możliwość dowozu w obrębie Lubartowa,telefon kontaktowy 607902084,adres:Łucka-Kolonia 71 cena: 1 zł

Dam pracę / zlecenie

Pracownik produkcji

Piekarnia & Cukiernia M.M. Staszek w Łucce Kolonii zatrudni mężczyznę na pracownika produkcji, pomocnika piekarza. Nie wymagamy doświadczenia. Praca na nocnej zmianie od 16:00 do 1:00... cena: 5000 zł

Dam pracę / zlecenie

piekarz / pomocnik piekarza

Piekarnia Szczygiełek z Lubartowa zatrudni osoby zainteresowane pracą w zawodzie piekarza / pomocnika piekarza. Oferujemy dobrze płatną pracę na umowę dodatkowe ubezpieczenie...

Nieruchomości

Mieszkanie na wynajem

Wynajmę mieszkanie około 39 m2 w Lubartowa przy ul. Powstańców Warszawy. Mieszkanie znajduje się na 4 piętrze i składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju. Mieszkanie w... cena: 1100 zł

Oglądanie na ścianie

Oglądanie na ścianie

0 10:11 · 28 września 2022SZKOLNE WIEŚCI
Gmina Lubartów:  dodatkowy nabór na solary

Gmina Lubartów: dodatkowy nabór na solary

0 10:06 · 28 września 2022
ZS nr 2 w Lubartowie obrał "Kierunek zdrowie"

7 zdjęć ZS nr 2 w Lubartowie obrał "Kierunek zdrowie"

0 10:04 · 28 września 2022SZKOLNE WIEŚCI
Lisów: wahadło na drodze powiatowej

Lisów: wahadło na drodze powiatowej

0 08:58 · 28 września 2022
Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla

Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla

1 08:00 · 28 września 2022
Inflacja na lubartowskim cmentarzu

Inflacja na lubartowskim cmentarzu

1 17:25 · 27 września 2022
Uczniowie II LO pomagają!

9 zdjęć Uczniowie II LO pomagają!

0 14:49 · 27 września 2022SZKOLNE WIEŚCI

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.200 sek. (31)

inne serwisy: Leczna24.pl