Florencja, Rzym, Wenecja - wyprawa uczniów II LO do Włoch

204
reklama Lubartów
10:39 · 19 września 2022 przez IILO / Zuzanna Tomasiak

Florencja, Rzym, Wenecja - wyprawa uczniów II LO do Włoch

W dniach 11-16 września br. uczniowie II LO pod opieką p. Katarzyny Płaszczewskiej, p. Anny Przybysławskiej, p. Pawła Pasikowskiego, p. Izabeli Bącławek, p. Małgorzaty Milanowskiej, p. Małgorzaty Machnikowskiej, p. Konrada Pciana oraz p. Przemysława Oniszczuka wyruszyły na wycieczkę do Włoch. Przez całą podróż towarzyszyli im piloci, p. Patryk i p. Grażyna, którzy podawali uczniom informacje i ciekawostki na temat Bella Italia.

reklama Lubartów
oferta reklamowa
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

Przygodę z tym krajem uczniowie i nauczyciele zaczęli od Florencji, stolicy Toskanii i perły renesansu. Przewodnikiem w tym mieście była p. Olga Karwala. Grupy zobaczyły Katedrę Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta, Piazza del Duomo obok Baptysterium San Giovanni ze słynnymi Drzwiami Raju, wieżę Giotta, Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio, fontannę Neptuna obok Galerii Uffizi, kończąc na Ponte Vecchio - Moście Złotników ze sklepami jubilerskimi.

Kolejny dzień uczestnicy wycieczki spędzili w Watykanie razem z przewodnikiem p. Jowitą Ludwikiewicz i Moniką Nickel. Zwiedzanie tego najmniejszego państwa na świecie zaczęli od Muzeów Watykańskich, w tym Kaplicy Sykstyńskiej, papieskiej kaplicy oraz prywatnej części siedziby głowy kościoła. Następnie zawitali w Bazylice św. Piotra, która zadziwiała ich swoim przepychem. Mogli tam zobaczyć pietę Michała Anioła, ołtarz papieski i relikwie św. Piotra oraz spędzili chwilę na modlitwie przy grobie św. Jana Pawła II.

Trzeci dzień zwiedzania grupy spędziły w Rzymie, dojeżdżając tam metrem. Przewodnikiem była p. Barbara Gros. Początek spaceru po Rzymie zaczął się na Placu del Popolo. Następnie pokonali Schody Hiszpańskie, które mają 138 stopni i są najdłuższymi i najszerszymi schodami w Europie. Później była zachwycająca Fontanna di Trevi i przejście do jednego z najważniejszych zabytków rzymskich - Panteonu. Jest to majestatyczna świątynia, najlepiej zachowany budynek z czasów starożytnego Rzymu. Uczestnicy wycieczki nie mogli również ominąć Placu Weneckiego z Ołtarzem Ojczyzny, Łuku Septymiusza Severa, Forum Romanum i Łuku Konstantyna oraz słynnego Koloseum.

Ostatni dzień we Włoszech uczniowie i opiekunowie spędzili w Wenecji, mieście na wodzie, dlatego nie mogło się obejść bez rejsu statkiem. Po dopłynięciu na miejsce grupy spotkały się z przewodnikiem, p. Małgorzatą Żydkiewicz, i zaczęły zwiedzanie Wenecji od Bazyliki św. Marka. Potem przeszli obok Biblioteki Marciana, Siedziby Prokuratorów: Starej i Nowej, Pałacu Dożów, Dzwonnicy św. Marka, Loggetty oraz Wieży Zegarowej, kończąc na Ponte Rialto. Po zakończonym zwiedzaniu uczestnicy wycieczki wyruszyli w rejs powrotny, a następnie wrócili do autokarów, tym samym kończąc udaną wycieczkę.

Wycieczka ta była doskonałą okazją, aby poznać nowy kraj wraz z jego kulturą i obyczajami. Młodzież miała możliwość spędzić wspólnie miłe i niezapomniane chwile.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

Zdjęcia 29

udostępnij:      

autor / dodał:
IILO / Zuzanna Tomasiak

Dodaj swój komentarz bez logowania (losowy podpis autora)

dodając komentarz akceptujesz regulamin

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

Zbiór pieczarek

Przyjmę Panie do zbioru pieczarek. Pieczarkarnia w Rokitnie. Informacja pod numerem telefonu 600466428.

Dam pracę / zlecenie

Praca Portier/Palacz

Emeryt lub rencista do pracy jako Portier/Palacz co drugi dzień. Skrobów k/Lubartowa.

Dam pracę / zlecenie

Magazynier / kierowca

Zatrudnię na stanowisko Magazynier / Kierowca. Oferujemy: Praca na miejscu w Lubartowie -Stałe godziny pracy -Możliwość rozwoju / awansu -Praca w stale rozwijającej się...

Dam pracę / zlecenie

KUCHARKA /KUCHARZ /POMOC KUCH.

Przyjmę do pracy osobę na stanowisko KUCHARZ . Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu pod nr 518 574 557

Oglądanie na ścianie

Oglądanie na ścianie

0 10:11 · 28 września 2022SZKOLNE WIEŚCI
Gmina Lubartów:  dodatkowy nabór na solary

Gmina Lubartów: dodatkowy nabór na solary

0 10:06 · 28 września 2022
ZS nr 2 w Lubartowie obrał "Kierunek zdrowie"

7 zdjęć ZS nr 2 w Lubartowie obrał "Kierunek zdrowie"

0 10:04 · 28 września 2022SZKOLNE WIEŚCI
Lisów: wahadło na drodze powiatowej

Lisów: wahadło na drodze powiatowej

0 08:58 · 28 września 2022
Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla

Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla

1 08:00 · 28 września 2022
Inflacja na lubartowskim cmentarzu

Inflacja na lubartowskim cmentarzu

1 17:25 · 27 września 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.423 sek. (31)

inne serwisy: Leczna24.pl