Egzaminy zawodowe w RCEZ w Lubartowie

215
reklama Lubartów
09:12 · 16 września 2022 przez RCEZ

Egzaminy zawodowe w RCEZ w Lubartowie

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie to największa szkoła w powiecie, która kształci uczniów nie tylko z przedmiotów ogólnych, ale także, a może przede wszystkim, daje im kompetencje i kwalifikacje do odnalezienia się na rynku pracy. Teoretyczna i praktyczna nauka zawodu prowadzona w naszej szkole oraz we współpracy z zewnętrznymi instytucjami, pozwala uczniom bardzo dobrze zdawać egzaminy zawodowe, a co za tym idzie, daje liczne uprawnienia.

reklama Lubartów
oferta reklamowa
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

Egzamin zawodowy to niemałe wyzwanie dla uczniów kształcących się w technikum zawodowym i branżowej szkole pierwszego stopnia. Składa się on z dwóch obowiązkowych części, a warunkiem zdania egzaminu jest uzyskanie co najmniej 50 % punktów z części pisemnej i aż 75 % punktów z części praktycznej. Po zdaniu egzaminu (obu części) zdający otrzymuje w formule 2012 i 2017 świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie, a w formule 2019 certyfikat kwalifikacji zawodowej. Uzyskanie wszystkich kwalifikacji wchodzących w skład danego zawodu oraz osiągnięcie odpowiedniego poziomu wykształcenia pozwala na wydawanie w formule 2012 i 2017 dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, a w formule 2019 dyplomu zawodowego.

W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie w roku szkolnym 2022/2023 odbyło się aż 91 egzaminów z 22 kwalifikacji zgodnych z formułą z 2012, 2017 i 2019 r. Tegoroczna sesja egzaminacyjna lato 2022/2023 zakończyła się niemałym sukcesem naszych uczniów, którzy w wielu kwalifikacjach znacznie przekroczyli zdawalność egzaminu w województwie. 100% wynikami możemy pochwalić się w kwalifikacjach HAN.01- prowadzenie sprzedaży (województwo 90%), MEC.08- Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi (województwo 86%) oraz BUD. 09- Wykonywanie robót związanych z budową, montażem i eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych. Doskonale z zadaniami egzaminacyjnymi poradzili sobie również uczniowie kształcący się w zawodzie technik budownictwa, którzy kwalifikację BUD.08- Montaż konstrukcji budowlanych, zdali na 95% i ich koledzy z Branżowej Szkoły pierwszego stopnia w kwalifikacji BUD.11- Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych, osiągając 85 % zdawalności (województwo 81%). Wyższe wyniki niż średnia wojewódzka osiągnęli również nasi uczniowie w kwalifikacji MOT.02- Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych, a kwalifikację EKA.04- Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej, bardzo dobrze zdały także ekonomistki, które mogą się pochwalić wynikiem 81% zdawalności.

Gratulujemy uczniom wysokich wyników, dziękujemy nauczycielom przedmiotów zawodowych: budowlanych, ekonomicznych, elektronicznych i elektrycznych oraz mechanicznych za pracę z uczniami, za wsparcie i przygotowywanie ich do egzaminów zawodowych. Sukces ucznia to również sukces nauczyciela!

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

udostępnij:      

autor / dodał:
RCEZ

Dodaj swój komentarz bez logowania (losowy podpis autora)

dodając komentarz akceptujesz regulamin

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnię brukarza

Zatrudnię brukarza z doświadczeniem lub do przyuczenia. Mile widziane prawo jazdy kat. B. Więcej informacji udzielę telefonicznie.

Dam pracę / zlecenie

Pracownik produkcji-lakiernia

Obowiązki: - Przygotowanie powierzchni do lakierowania, - Obsługa maszyn i urządzeń lakierniczych, - Załadunek detali na linię lakierniczą oraz rozładunek detali...

Dam pracę / zlecenie

POMOC KUCHENNA

Bar mleczny Iza Pyza zatrudni osobę na stanowisko pomocy kuchennej. Oczekujemy: -umiejętności pracy w zespole -dyspozycyjności -dobrej organizacji pracy - wymagane doświadczenie w...

Dam pracę / zlecenie

Praca w gastronomii

Zatrudnię osobę do pracy w małej gastronomii. przy przygotowaniu produktów i obsłudze klienta, przy przyrządzaniu kebaba, hot-dogów, hamburgerów, zpiekanek itp. Mile widziane...

Oglądanie na ścianie

Oglądanie na ścianie

0 10:11 · 28 września 2022SZKOLNE WIEŚCI
Gmina Lubartów:  dodatkowy nabór na solary

Gmina Lubartów: dodatkowy nabór na solary

0 10:06 · 28 września 2022
ZS nr 2 w Lubartowie obrał "Kierunek zdrowie"

7 zdjęć ZS nr 2 w Lubartowie obrał "Kierunek zdrowie"

0 10:04 · 28 września 2022SZKOLNE WIEŚCI
Lisów: wahadło na drodze powiatowej

Lisów: wahadło na drodze powiatowej

0 08:58 · 28 września 2022
Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla

Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla

1 08:00 · 28 września 2022
Inflacja na lubartowskim cmentarzu

Inflacja na lubartowskim cmentarzu

1 17:25 · 27 września 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.826 sek. (24)

inne serwisy: Leczna24.pl