Zmiany w prezydium Rady Miasta

180 osób na stronie
reklama Lubartów 1745oferta
22:30 · 22 czerwca 2022 przez Redakcja

Zmiany w prezydium Rady Miasta

Do zmian poczynionych przez miejskich radnych na środowej sesji dołączyła zmiana na stanowisku wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lubartów.

udostępnij:      

Wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego zgłosiło siedmioro radnych: Grzegorz Siwek, Jacek Bednarski, Maria Kozak, Piotr Kusyk, Elżbieta Mizio, Beata Pasikowska i Krzysztof Żyśko.

- Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lubartów, Pan radny Andrzej Zieliński swoimi wypowiedziami, które padły w dniu 14 października 2021 roku przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Lubartowie starał się wprowadzić w błąd opinię publiczną sugerując iż rząd polski chce wyprowadzić Polskę ze struktur Unii Europejskiej. Stawianie nieprawdziwych tez miało na celu wywołanie niepokojów społecznych wśród mieszkańców Lubartowa i eskalowanie sporów na tle politycznym. Taka postawa według nas nie przystoi osobie pełniącej funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta. - powiedział w imieniu wnioskodawców. radny Piotr Kusyk uzasadniając przedłożoną uchwałę.

Andrzej Zieliński wypowiadając się na sesji stwierdził, że nie chce bronić stanowiska, ale swojego dobrego imienia.

- W tym wniosku jest nieprawda, która może skutkować karnie i apeluję do radnych by wycofali się z tego uzasadnienia. [...] Zarzuty, które postawiliście w tym wniosku są nieprawdziwe i zaraz to uzasadnię. [...] Ja podczas wystąpienia, które odbyło się w październiku ubiegłego roku występowałem nie jako przewodniczący rady. [...] Nikt nie usłyszał wśród tych osób, że ja reprezentuję Radę Miasta. - powiedział wiceprzewodniczący.

Zieliński przytoczył też to, o czym mówił w przywołanym spotkaniu przed Pałacem Sanguszków (nagranie znajdziecie w podlinkowanym artykule).

Zieliński stanowczo sprzeciwił się uzasadnieniu radnych, które zarzuca mu mówienie nieprawdy i zagroził podjęciem odpowiednich kroków prawnych.

Zaskoczenia złożonym wnioskiem o odwołanie wiceprzewodniczącego nie ukrywała radna Anna Kuszner, która stwierdziła, że uzasadnienie nie jest merytoryczne i nie odnosi się do jego pracy w Radzie Miasta. Zdaniem radnej pomysł odwołania Andrzeja Zielińskiego podyktowany jest kwestiami politycznymi.

Szanowna koalicjo rządząca, myślałem że mnie nie zaskoczycie - myliłem się. Jeśli chodzi o wiceprzewodniczącego Zielińskiego nigdy nie słyszałem niemerytorycznej wypowiedzi z jego ust. [...] Strzelacie sobie w kolano. [...] Ludzie, opanujcie się - mówił radny Tomasz Krówczyński

Przeprosiny dla wiceprzewodniczącego

Chcemy podtrzymać wniosek, który złożyliśmy, jednak uwzględniając wypowiedzi Pana wiceprzewodniczącego Zielińskiego chcemy przeprosić za to, w jaki sposób uzasadniliśmy ten wniosek i wycofać się z tego typu argumentacji. [...] Był to błąd z naszej strony. - mówiła radna Beata Pasikowska, jedna z osób, która podpisała się pod wnioskiem.

By odsunąć oceny personalne apelował Grzegorz Gregorowicz - Przewodniczący Rady Miasta Lubartów. PiS ma prawo do stanowiska wiceprzewodniczącego - mówił.

Ostatecznie jako uzasadnienie do odwołania Zielińskiego wskazano konieczność należytej reprezentacji koalicji w prezydium Rady Miasta.


Odwołanie wiceprzewodniczącego odbyło się w głosowaniu tajnym, ale 8 z 19 radnych, którym wydano karty do głosowania nie wrzuciło ich do urny. Radny Andrzej Zieliński nie odebrał karty do głosowania. Spośród 11 oddanych i ważnych głosów wszystkie były za odwołaniem wiceprzewodniczącego.

Jedynym kandydatem na stanowisko wiceprzewodniczącego został radny Grzegorz Siwek. Podobnie jak w poprzednim głosowaniu część radnych nie wrzuciła karty do urny. Oddano 10 ważnych głosów - wszystkie za tym by to radny Grzegorz Siwek został nowym wiceprzewodniczącym Rady Miasta Lubartów.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

udostępnij:      

autor / dodał:
Redakcja

zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz swojego konta? utwórz profil

Maliniak 1 dzień, 15 godzin temu

Zieliński to jeden z bardziej doświadczonych samorządowców. Jak to mówią, zamienił stryjek siekierkę na kijek.
 

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

KUCHARZ

Bar mleczny Iza Pyza zatrudni osobę na stanowisko kucharza oraz pomocy kuchennej. Oczekujemy: -umiejętności pracy w zespole -dyspozycyjności -dobrej organizacji pracy - wymagane...

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnię Brukarza

Zatrudnię brukarza na umowę o pracę. Z doświadczeniem lub do przyuczenia. Wymagane prawo jazdy kat. B

Dam pracę / zlecenie

POSADZKARZ

Zatrudnię posadzkarza/y może być do przuczenia. Praca na miejscu.

Nieruchomości

Lokal do wynajęcia

Do wynajęcia lokal w biurowcu przy ul. Lubelskiej 36B w Lubartowie. Lokal znajdują się na drugim piętrze 11,25 m2 Atutem lokalu jest doskonała lokalizacja, duże natężenie ruchu...

Polak, Węgier, dwa bratanki...

14 zdjęć Polak, Węgier, dwa bratanki...

0 12:12 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
MOSiR Lubartów zakończył sezon

8 zdjęć MOSiR Lubartów zakończył sezon

0 06:50 · 25 czerwca 2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

30 zdjęć Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

0 06:25 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
Radny wyrzucony z klubu

Radny wyrzucony z klubu

0 18:08 · 24 czerwca 2022
Piłkarska współpraca z powiatem

5 zdjęć Piłkarska współpraca z powiatem

0 12:24 · 24 czerwca 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.505 sek. (53)