Marek Polichańczuk nie będzie reprezentował Lubartowa w związku śmieciowym

196 osób na stronie
reklama Lubartów
19:45 · 22 czerwca 2022 przez Redakcja

Marek Polichańczuk nie będzie reprezentował Lubartowa w związku śmieciowym

Radni nie byli zadowoleni z pracy swojego kolegi Marka Polichańczuka w Związku Komunalnym Gmin Ziemi Lubartowskiej. Na sesji wybrali nowego przedstawiciela.

udostępnij:      

Nowe składy komisji Rady Miasta Lubartów to nie jedyne zmiany poczynione na środowej sesji. Radni podjęli uchwałę o odwołaniu radnego Marka Polichańczuka z funkcji dodatkowego przedstawiciela Gminy Miasto Lubartów w Zgromadzeniu Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej.

Zamiast ujednolicać głosy radnych miejskich Lubartowa w Zgromadzeniu niestety nie był jednolity w naszych wypowiedziach i moim zdaniem raczej nie służył interesowi Miasta Lubartów - mówił radny Grzegorz Gregorowicz uzasadniając przedłożoną radnym uchwałę.

Kością niezgody był m.in. brak poparcia dla Gregorowicza w sprawie zwiększenia liczby delegatów miasta w Zgromadzeniu ZKGZL. Miasto posiadające jedynie około 30% głosów w Zgromadzeniu ponosi ok. 47% odpowiedzialność za ewentualne starty.

Radny Marek Polichańczuk podchodząc do mównicy podziękował za możliwość reprezentowania miasta w ZKGZL. Oznajmił, że swoją rolę starał się się jak najlepiej spełniać swoją rolę dbając o interesy mieszkańców i miasta.

Ja bardzo chętnie poddam się Państwa weryfikacji. Nawet jeśli nie zostanę odwołany to sam złożę rezygnację bo lubię pracować w konsensusie. Nie lubię pracować mając przeciwników. No niestety przeciwników mam ty tylko w osobie przewodniczącego, delegata radnego Gregorowicza. Jeśli państwo prześledzą wszystkie głosowania w Związku to zauważycie, że częściej głosowałem zgodnie z Panem Burmistrzem i z Panem Małyską niż Pan Gregorowicz. - mówił odwoływany Marek Polichańczuk

Po kolejnych kilkudziesięciu minutach dyskusji ( nagranie z sesji znajdziecie pod adresem https://youtu.be/-jwq8VGfqGg ) radni przystąpili do głosowania. Za odwołaniem radnego zagłosowało 11 radnych.

obrazek

Żyśko zamiast Polichańczuka

Kandydatami na nowego przedstawiciela zostali radni Krzysztof Żyśko i Jacek Tomasiak. Za kandydaturą Krzysztofa Żyśko zagłosowało 11 radnych i to właśnie on zostanie nowym przedstawicielem miasta w ZKGZL.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

udostępnij:      

autor / dodał:
Redakcja

zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz swojego konta? utwórz profil

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnię kierowcę C+E

Witam. Zatrudnię kierowcę C+E do przewozu kontenerów głownie po kraju . Więcej informacji udzielę telefonicznie pod nr tel. 606740037. cena: 7500 zł

Oferuję usługi

Docieplenia budynków

Wykonuję docieplenia budynków parterowych oraz malowanie, szpachlowanie, zabudowy gk, sufity podwieszane i panele podłogowe.

Dam pracę / zlecenie

Operator wózka widłowego STENA

Miejsce pracy: Stena Recycling Ceramiczna 6 Lubartów Twój zakres obowiązków -obsługa i kontrola stanu technicznego urządzenia oraz kontrola zużycia paliwa -załadunek i rozładunek...

Dam pracę / zlecenie

Kierowca kat. B - przewóz osób

Obowiązki: - przewóz osób do pracy busem do 9 osób - praca na trzy zmiany Wymagania: - prawo jazdy kat. B - brak nałogów - dyspozycyjność, chęci do pracy Oferujemy: -...

Polak, Węgier, dwa bratanki...

14 zdjęć Polak, Węgier, dwa bratanki...

0 12:12 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
MOSiR Lubartów zakończył sezon

8 zdjęć MOSiR Lubartów zakończył sezon

0 06:50 · 25 czerwca 2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

30 zdjęć Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

0 06:25 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
Radny wyrzucony z klubu

Radny wyrzucony z klubu

0 18:08 · 24 czerwca 2022
Piłkarska współpraca z powiatem

5 zdjęć Piłkarska współpraca z powiatem

0 12:24 · 24 czerwca 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.053 sek. (24)