Personalne zmiany w Radzie Miasta Lubartów

196 osób na stronie
reklama Lubartów
18:35 · 22 czerwca 2022 przez Redakcja

Personalne zmiany w Radzie Miasta Lubartów

Radni Jacek Tomasiak i Tomasz Krówczyński nie są już członkami Komisji Planowania Przestrzennego i Budownictwa. Decyzję o ich odwołaniu z tej funkcji podjęli dziś miejscy radni.

reklama Lubartów
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

Uchwały dotyczące zmian w składach komisji radni podjęli na sesji w dniu 22 czerwca 2022 roku. Uzasadnienie odwołania radnych z komisji Planowania Przestrzennego i Budownictwa przedstawił radny Grzegorz Siwek.

Komisja Planowania Przestrzennego i Budownictwa przez okres trwania obecnej kadencji Rady Miasta zajmowała się opiniowaniem projektów uchwał, które są w kompetencji tej komisji. Realizowała też punkty z planu pracy komisji. Zdarzało się, że posiedzenia komisji nie odbywały się, jeśli projekty uchwał znajdujące się w porządku obrad sesji Rady Miasta nie wymagały opiniowania przez komisję. Takie przypadki były również w innych komisjach. Nie było z tym problemu do czasu kiedy to wpłynął wniosek do przewodniczącego komisji Planowania Przestrzennego i Budownictwa o zwołanie komisji celem odwołania przewodniczącego i wiceprzewodniczącego z pełnionej funkcji podpisany przez niektórych członków komisji. Wcześniej nie otrzymywałem żadnych sygnałów, nie było do mnie telefonów czy maili lub jakichkolwiek innych uwag dotyczących złego funkcjonowania komisji czy zwoływania komisji. Tak jak już wcześniej słyszeliśmy, w protokołach dotyczących komisji również nie wyczytają Państwa żadnego zarzutu pod moim adresem. Dlatego uważam, że sytuacja, która zaszła jest czysto polityczna i tylko tak chyba trzeba ją uzasadniać. Planowane odwołanie przewodniczącego i wiceprzewodniczącego komisji w mojej komisji ma tylko jedno przesłanie - to tworzenie pewnego rodzaju pola działania dla rodzącego się politycznie układu przed zbliżającą się kampanią wyborczą. Układu radnego Pana Tomasiaka z radnymi, m.in. Panem Krówczyńskim, Panem Kuralem i jego klubem. [...] Brak kontaktu członków komisji z przewodniczącym świadczy jedynie o pewnego rodzaju hipokryzji, jakiejś dwulicowości, której dopuścili się niektórzy członkowie. Tak przynajmniej ja to odbieram. Wcześniej nie było żadnych zastrzeżeń dotyczących pracy komisji. Dbając o stabilność pracy komisji konieczne jest zatem odwołanie członków komisji, którzy w moim przekonaniu nie dają na przyszłość gwarancji współpracy z przewodniczącym i pozostałymi członkami. Ja, jeżeli chodzi o przewodniczącego niestety nie zrzeknę się tej funkcji dla zadowolenia co niektórych bo nie mam sobie nic do zarzucenia. Wyrażam przy tym wieli żal z powodu pewnego rodzaju spisku i knucia za moimi plecami jaki miał miał miejsce w ostatnich dniach. - mówił radny Grzegorz Siwek, obecny przewodniczący komisji.

W dyskusji nad projektem zmian składu osobowego komisji wypowiedział się radny Marek Polichańczuk, który stwierdził, że przez chwilę poczuł się jak w latach pięćdziesiątych.

Czegoś takiego w trzech kadencjach nie usłyszałem jeszcze nigdy. Uzasadnienie godne, że tak powiem Pana Gomułki i to w słowach radnego pochodzącego z PiSu. Coś niesamowitego, to się zapisze w annałach historii lubartowskich radnych - mówił radny Polichańczuk

Zdaniem radnego Polichańczuka radni uważali, że przewodniczący i wiceprzewodniczący nie spełnia swojej roli w komisji i mieli prawo złożyć taki wniosek (o ich odwołanie). Chodzi o to abyście utrzymali większość, na tym polega wasza władza - mówił radny.

Gromy z mównicy w kierunku radnego Siwka skierował radny Jacek Tomasiak, który zarzucił mu utrudnianie pracy radnym i nierealizowanie zaplanowanego planu pracy komisji.

Radny Tomasz Krówczyński pomysł odwołania jego osoby ze składu komisji skwitował słowem żenada.

Za odwołaniem radnych z komisji zagłosowali: Bednarski Jacek; Gregorowicz Grzegorz; Jaworski Grzegorz; Kozak Maria; Kusyk Piotr; Mazur Renata; Mizio Elżbieta; Pasikowska Beata; Siwek Grzegorz; Tchórz Jacek; Żyśko Krzysztof. (pełne wyniki głosowania imiennego)

By po odwołaniu radnych Jacka Tomasiaka i Tomasza Krówczyńskiego uzupełnić skład komisji na ich miejsce 11 głosami radnych na ich miejsce powołano radnego Grzegorza Gregorowicza i radną Marię Kozak (wcześniej zrezygnowali z pracy w innych komisjach).

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

udostępnij:      

autor / dodał:
Redakcja

zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz swojego konta? utwórz profil

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnię - Elewacje wentylowa

Zatrudnię pracowników budowlanych do wykonywania głównie elewacji wentylowanych, ale też innych robót ogólnobudowlanych. Praca w Lublinie i okolicach. Szukam ludzi doświadczonych lub bez...

Oferuję usługi

Usługi koparką

Oferuję usługi koparko-ładowarką z możliwością podniesienia palet widłami na wysokosc 6m.

Oferuję usługi

Wideodomofony Napędy NICE

Witam oferuje usługi w zakresie : Domofon / wideodomofon IP, VIDOS, BCS,NICE, URMET Jestem autoryzowanym instalatorem napędów NICE, udzielam 3 letniej gwarancji na montaż sprzętu. W...

Dam pracę / zlecenie

Zbiór borówki

Zatrudnię do zbioru Borówki amerykańskiej. Praca od ok. 10 lipca do ok. 15 września. Lokalizacja Skrobów Kolonia . Tylko osoby dorosłe. Więcej informacji udzielę telefonicznie. Nie...

Polak, Węgier, dwa bratanki...

14 zdjęć Polak, Węgier, dwa bratanki...

0 12:12 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
MOSiR Lubartów zakończył sezon

8 zdjęć MOSiR Lubartów zakończył sezon

0 06:50 · 25 czerwca 2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

30 zdjęć Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

0 06:25 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
Radny wyrzucony z klubu

Radny wyrzucony z klubu

0 18:08 · 24 czerwca 2022
Piłkarska współpraca z powiatem

5 zdjęć Piłkarska współpraca z powiatem

0 12:24 · 24 czerwca 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.101 sek. (28)