Świadkowie Jehowy w Lublinie wznawiają publiczną działalność

196 osób na stronie
reklama Lubartów
Świadczenie publiczne. Świadkowie Jehowy. Skwer Im. G. Chrostowskiej/fot.JW.ORG
Wiadomości z regionu06:20 · 22 czerwca 2022 przez jw.org

Świadkowie Jehowy w Lublinie wznawiają publiczną działalność

Jeśli w tym tygodniu wybierzesz się na spacer po Lublinie zapewne dostrzeżesz, że po przeszło dwóch latach powrócił stały element sprzed pandemii: uśmiechnięci, życzliwi ludzie przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami o pozytywnym przesłaniu. To Świadkowie Jehowy, którzy właśnie w tym miesiącu wznawiają publiczną działalność.

udostępnij:      

Takie wózki ponownie pojawią się nie tylko w Lublinie, ale również w całym województwie, kraju i... na całym świecie, ponieważ wznowienie publicznej działalności przez Świadków Jehowy ma charakter globalny.

"Powrót do bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami naszej okolicy daje mi dużo radości, ponieważ spotykam ludzi którzy są otwarci na innych" - powiedział Łukasz Milanowski regularnie odwiedzający to miejsce. "Jest to okazja żeby poznać różne poglądy mieszkańców naszej społeczności. Zauważyłem, jak wiele osób jest zaskoczonych tym, że Biblia niesie pocieszenie i ukojenie w tych trudnych czasach. Udział w tej działalności to mój osobisty sposób na wyrażania miłości bliźnim".

Ta chrześcijańska organizacja powraca do publicznej formy działalności po raz pierwszy od marca 2020 roku, kiedy to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych społeczności zawieszono wszystkie osobiste formy kontaktu i zamieniono je na wirtualne.

Świadkowie Jehowy z Lublina ponownie planują stanąć z wózkiem w okolicach Bramy Krakowskiej, Dworca PKP, Ogrodu Saskiego. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów. To dokładnie dwa miesiące po tym, gdy Świadkowie ponownie zaczęli spotykać się w swoich miejscach spotkań zwanych Salami Królestwa.

"Ponad dwa lata temu Świadkowie Jehowy zawiesili swoją publiczną działalność z powodu pandemii. Rozumiemy, że zagrożenie związane z pandemią nie minęło całkowicie, wchodzimy w etap uczenia się życia w nowych okolicznościach" - mówi Robert Warda lokalny Rzecznik Świadków Jehowy. "Jesteśmy świadomi zagrożeń, dlatego w tej chwili nie wznawiamy działalności od domu do domu". Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od prawie 10 lat, bo od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przyjęła się również w mniejszych miejscowościach. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek.

"Ta forma publicznej działalności daje mi uczucie szczęścia" - mówi Katarzyna Szwaczkiewicz. Mogę osobiście pomagać innym znaleźć pocieszenie zawarte w Biblii. Przekazywanie bliźnim nadziei wpływającej pozytywnie na ich życie jest czymś pięknym i niepowtarzalnym. Przekonaliśmy się, że dzięki tej działalności wiele osób znalazło odpowiedzi na swoje pytania". Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, odwiedź ich oficjalny serwis internetowy jw.org, zawierający treści w ponad 1000 języków.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

udostępnij:      

autor / dodał:
jw.org

zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz swojego konta? utwórz profil

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

PRACOWNIK BUDOWLANY

Zatrudnię pracownika budowlanego z doświadczeniem ogrodniczym lub wykształceniem rolniczym. Kontakt telefoniczny: 533691543

Dam pracę / zlecenie

ZBIÓR TRUSKAWEK

Zatrudnię ludzi do zbioru truskawek w miejscowości Stary Uścimów. Truskawki nawadniane. Możliwość zamieszkania. Więcej informacji pod numer telefonu.

Dam pracę / zlecenie

Magazynier - operator wózka wi

As-Babuni" sp. z o.o. w Niemcach ul. Różana 37 poszukuje pracownika na stanowisko: Magazynier - operator wózka widłowego Do obowiązków osoby zatrudnionej na powyższym stanowisku...

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnię - Elewacje wentylowa

Zatrudnię pracowników budowlanych do wykonywania głównie elewacji wentylowanych, ale też innych robót ogólnobudowlanych. Praca w Lublinie i okolicach. Szukam ludzi doświadczonych lub bez...

Polak, Węgier, dwa bratanki...

14 zdjęć Polak, Węgier, dwa bratanki...

0 12:12 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
MOSiR Lubartów zakończył sezon

8 zdjęć MOSiR Lubartów zakończył sezon

0 06:50 · 25 czerwca 2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

30 zdjęć Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

0 06:25 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
Radny wyrzucony z klubu

Radny wyrzucony z klubu

0 18:08 · 24 czerwca 2022
Piłkarska współpraca z powiatem

5 zdjęć Piłkarska współpraca z powiatem

0 12:24 · 24 czerwca 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.101 sek. (20)