Uczniowie z II LO na szlakach Bieszczad

185 osób na stronie
reklama Lubartów 1243oferta
09:17 · 20 czerwca 2022 przez IILO / Kinga Michna

Uczniowie z II LO na szlakach Bieszczad

Bieszczady to jedne z najbardziej malowniczych i dzikich gór w Polsce. Ich uroki poznawali uczniowie klasy I c, którzy w dniach 6-9 czerwca przemierzali szlaki Bieszczad pod opieką nauczycieli, panów Adama Sabata oraz Rafała Wrotkowskiego.

udostępnij:      

Czterodniowa wyprawa rozpoczęła się od przystanku w Sanoku, gdzie młodzież zwiedziła Muzeum Historyczne. Szczególne wrażenie zrobiło na licealistach malarstwo Zdzisława Beksińskiego, o którego życiu opowiedział im wychowawca - pan Adam Sabat. Najciekawszą atrakcją tego dnia okazał się jednak jeden ze szczytów Bieszczad Zachodnich - Smerek. Droga do jego zdobycia liczyła 6 kilometrów i zajęła entuzjastom gór dwie godziny. Wędrówka nie była wcale łatwa, jednak - jak później przekonali się pierwszoklasiści - była ona rodzajem rozgrzewki przed następnymi dniami wycieczki. Dzień drugi pobytu w Bieszczadach rozpoczął się intensywnie, ponieważ już z samego rana uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli, by zdobyć kolejny szczyt. Tym razem przeprawili się przez Połoninę Caryńską, rozpoczynając szlak od miejscowości Brzegi Górne, a kończąc go w kolejnej z bieszczadzkich miejscowości - Ustrzykach Dolnych. Również trzeci dzień wymagał od uczestników wyprawy kondycji. Podczas zdobywania najwyższego szczytu polskich Bieszczad uczniom towarzyszyła piękna letnia pogoda oraz satysfakcja z tak aktywnego wypoczynku. W drodze na Tarnicę młodzież podziwiała piękne widoki roztaczające się na Przełęczy Bukowskiej, tuż przy polsko-ukraińskiej granicy. 

Ostatniego dnia wycieczki uczniowie klasy 1c nie chodzili już po górskich szlakach, ale zwiedzali urokliwe zakątki Podkarpacia. Duże wrażenie wywarł na wszystkich piękny zamek w Krasiczynie, o którego dziejach opowiedzieli im opiekunowie wycieczki. Następnie uczestnicy wyprawy zwiedzili Rynek w Przemyślu, wybudowany w XIV wieku na pochyłym terenie, co wyróżnia go spośród innych rynków w Polsce.

Tego dnia wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do Lubartowa zarówno bardzo zmęczeni, jak i pełni niezapomnianych wspomnień z pierwszej klasowej wyprawy w góry.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

udostępnij:      

autor / dodał:
IILO / Kinga Michna

zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz swojego konta? utwórz profil

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

SPAWACZ MAG/TAG

Obowiązki: Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za przygotowanie stanowiska pracy, proces spawania oraz obsługę podstawowych urządzeń wyposażenia hali tj. gilotyna,...

Nieruchomości

Garaż do wynajęcia

Garaż do wynajęcia w budynku 21 przy ulicy Piaskowej na osiedlu Popiełuszki w Lubartowie cena: 200 zł

Nieruchomości

Lokal do wynajęcia

Do wynajęcia lokal w biurowcu przy ul. Lubelskiej 36B w Lubartowie. Lokal znajdują się na drugim piętrze 11,25 m2 Atutem lokalu jest doskonała lokalizacja, duże natężenie ruchu...

Dam pracę / zlecenie

Montażysta podłóg, okien, drzw

Centrum Podłóg i Drzwi Lubartów poszukuje pracowników do montażu podłóg, drzwi, okien, bram garażowych. Praca w okolicach Lubartowa. Po szczegóły proszę o kontakt telefoniczny.

Polak, Węgier, dwa bratanki...

14 zdjęć Polak, Węgier, dwa bratanki...

0 12:12 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
MOSiR Lubartów zakończył sezon

8 zdjęć MOSiR Lubartów zakończył sezon

0 06:50 · 25 czerwca 2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

30 zdjęć Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

0 06:25 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
Radny wyrzucony z klubu

Radny wyrzucony z klubu

0 18:08 · 24 czerwca 2022
Piłkarska współpraca z powiatem

5 zdjęć Piłkarska współpraca z powiatem

0 12:24 · 24 czerwca 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.103 sek. (20)