Szkolenie kierowców 2 LBOT

182 osoby na stronie
reklama Lubartów 1745oferta
fot. WOT
Wiadomości z regionu13:14 · 13 czerwca 2022 przez WOT / por. Marta GABOREK

Szkolenie kierowców 2 LBOT

12 czerwca br. na obiektach lubelskiego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy odbyło się szkolenie doskonalące dla kierowców 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

udostępnij:      

W ramach szkolenia żołnierze 2 LBOT pełniący służbę na stanowisku kierowcy doskonalili swoje umiejętności, m.in. w takich obszarach jak: prawidłowe zachowania w trakcie sytuacji ekstremalnych, kolizja i wypadek drogowy, jazda na łuku oraz ekonomia jazdy. Zajęcia praktyczne poprzedzone były wykładem, podczas którego kierowcy odświeżyli wiedzę dotyczącą przewozu osób i towarów oraz zmian w przepisach ruchu drogowego i przepisach transportowych.

Szkolenie na nowoczesnym obiekcie, z wykorzystaniem płyty poślizgowej, czy symulatorów, pozwala żołnierzom prowadzącym wojskowe pojazdy samochodowe, na doskonalenie umiejętności w warunkach i sytuacjach zbliżonych do tych, które mogą wystąpić na drodze. Dodatkowo kierowcy przewożący osoby poza kabiną kierowcy, mieli okazję do szkolenia w sytuacjach zbliżonych dla kierowców autobusów.

I tak, na płycie poślizgowej żołnierze doskonalili techniki i prawidłowe zachowanie w trakcie sytuacji ekstremalnych, jak manewr hamowania awaryjnego, czy omijania przeszkód na śliskiej nawierzchni. Z kolei jazda na łuku pozwoliła przećwiczyć prawidłowe odruchy i nawyki w trakcie pokonywania zakrętów i łuków na śliskim, oblodzonym podłożu, jak również umiejętność radzenia sobie ze zjawiskami podsterowności i nadsterowności pojazdu.

Na symulatorach poduszki powietrznej, zderzeń, czy decyzyjnego czasu reakcji kierowcy, żołnierze mogli zapoznać się, m.in. z zachowaniem pojazdu, kierującego, pasażerów oraz przewożonych przedmiotów w trakcie kolizji, bądź wypadku drogowego w tym dachowania. Ważną częścią szkolenia był również temat ekonomia jazdy.

Kierowca to jedno z najpopularniejszych stanowisk służbowych w Wojskach Obrony Terytorialnej. Bez doświadczonych kierowców pododdziały nie są w stanie sprawnie realizować swoich zadań. Kierowca odpowiada nie tylko za powierzone mu mienie wojskowe i swoje życie, ale również za pasażerów i innych użytkowników ruchu drogowego, co czyni to stanowisko bardzo odpowiedzialnym. Obecnie w szeregach 2 Lubelskiej Brygady OT służy ok. 330 żołnierzy, którzy w zakresie swoich obowiązków służbowych mają kierowanie pojazdami. Stale doskonalą oni swoje umiejętności na różnego rodzaju szkoleniach i kursach, a zdobyte w WOT umiejętności i doświadczenia z powodzeniem wykorzystują również w życiu codziennym.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

udostępnij:      

autor / dodał:
WOT / por. Marta GABOREK

zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz swojego konta? utwórz profil

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

PRACA W SKLEPIE INTERNETOWYM

W związku z rozwojem naszej firmy, szukamy osoby na stanowisko magazyniera - konfekcja produktów w sklepie internetowym. Zadania: - przyjęcie towaru i przygotowanie dokumentacji PZ -...

Nieruchomości

Lokal do wynajęcia

Do wynajęcia lokal w biurowcu przy ul. Lubelskiej 36B w Lubartowie. Lokal znajdują się na drugim piętrze 11,25 m2 Atutem lokalu jest doskonała lokalizacja, duże natężenie ruchu...

Dom i Ogród

Piasek gruz ziemia przesiewana

Kopalnia piasku Nowodwór Piaski k. Lubartowa oferuje: - piach podsypkowy, pod kostke - piach do murowania przesiewany Ziemia na wyrównanie terenu ziemia przesiewana czysta pod trawnik... cena: 1 zł

Dam pracę / zlecenie

Remont schodów i odpływu wody

Spółdzielnia Mieszkaniowa Nauczyciel w Lubartowie zleci remont schodów do lokalu mieszkalnego nr 2 oraz naprawę betonowego kanału odpływu wody deszczowej w budynku przy ul. Powstańców...

Polak, Węgier, dwa bratanki...

14 zdjęć Polak, Węgier, dwa bratanki...

0 12:12 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
MOSiR Lubartów zakończył sezon

8 zdjęć MOSiR Lubartów zakończył sezon

0 06:50 · 25 czerwca 2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

30 zdjęć Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

0 06:25 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
Radny wyrzucony z klubu

Radny wyrzucony z klubu

0 18:08 · 24 czerwca 2022
Piłkarska współpraca z powiatem

5 zdjęć Piłkarska współpraca z powiatem

0 12:24 · 24 czerwca 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.097 sek. (20)