"Malta - kraina słońca" - spotkanie w II LO

184 osoby na stronie
reklama Lubartów
10:11 · 16 maja 2022 przez IILO / Zuzanna Tomasiak

"Malta - kraina słońca" - spotkanie w II LO

9 maja br. na platformie Teams odbyło się spotkanie edukacyjne pt. Malta - kraina słońca zorganizowane przez panią Katarzynę Płaszczewską, w którym uczestniczyły klasy 2a i 2d.

reklama Lubartów
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

Spotkanie poprowadziła pani Monika Chrząszcz, organizatorka wycieczek i rejsów na Maltę. Przez pewien czas mieszkała na Malcie i zdążyła poznać i odkryć jej piękno, którym podzieliła się z nami. Swoją prezentację zaczęła od podstawowych informacji na temat Malty, takich jak powierzchnia państwa,  ludność, a przede wszystkim odniosła się do tytuły prezentacji czyli klimatu. Przedstawiła walory antropogeniczne Valetty barokowej stolicy kraju, gdzie większość zabytków znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jako że ludzie w Malcie są bardzo religijni, wyspa liczy ok.365 kościołów. Jednymi z nich są kościół w Mosta z bogatą historią i Bazylika Ta Pinu na Gozo. Ponadto uczniowie poznali takie miejsca jak Zajazd Kastylijski, dawną stolica Malty - średniowieczną Mdinę,  Blue Grotto,  najwyższe klify Europy Południowej - klify Dingli  oraz atrakcje mniejszych wysepek: Gozo z Inland Sea - popularnym miejsce do nurkowania, Panwiami Solnymi czy pięknymi plażami oraz  Camino z Błękintą Laguną.

Ta śródziemnomorska wyspa okazała się również jednym z ulubionych miejsc dla filmowców. Na przykład Azure Window było planem filmowym dla Gry o Tron. Niestety w Dniu Kobiet w 2017 roku sztorm zabrał Lazurowe Okno na zawsze. Ponadto na Malcie kręcono takie filmy jak Troja, Gladiator czy Popeye, dla którego została specjalnie wybudowana wioska i można ją odwiedzać do dzisiaj. Na zakończenie uczniowie mogli poznać kilka z maltańskim plaż, m.in. Golden Bay - najbardziej zatłoczona plaża na Malcie, Paradise Bay, Ramla Bay - czerwona plaża, Ghdaira Bay i Xwejni Bay. Pani Monika poprowadziła to spotkanie w sposób ciekawy, luźny i z pewnością bardzo zachęcający do odwiedzenia Malty. Dzięki pogadance przeplatanej  zdjęciami w słuchaczach zapłonęła miłość do tego kraju, który  miejmy nadzieję, jak najszybciej odwiedzą!

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

Zdjęcia 9

udostępnij:      

autor / dodał:
IILO / Zuzanna Tomasiak

zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz swojego konta? utwórz profil

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu. Komentarze niezwiązane z artykułem/informacją, a także komentarze zawierające treści wulgarne mogą zostać usunięte.

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

Praca dla rencisty

Opis "As-Babuni" sp. z o.o. w Niemcach ul. Różana 37 poszukuje pracowników produkcyjnych na stanowiska: Pracownik produkcji makaronu i wafli Wymagania: ? zdolność do pracy...

Dam pracę / zlecenie

KIER-DOSTAWCA - Lubartów

KIEROWCA DOSTAWCA - kat. B; Lubartów, Lublin Twoje korzyści: - średnie zarobki netto: B: 3500 - 4000 zł/m-c (po okresie wdrożenia); - wszystkie weekendy wolne; - stałe trasy...

Oferuję usługi

Docieplenia budynków

Wykonuję docieplenia budynków parterowych oraz malowanie, szpachlowanie, zabudowy gk, sufity podwieszane i panele podłogowe.

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnię

Zatrudnię osoby do prac ogrodniczych oraz serwisowych. Praca polega na pielęgnacji, zakładaniu ogród. Prace związane z wycinką i redukcją koron drzew. Obsługa maszyn ogrodniczych....

Polak, Węgier, dwa bratanki...

14 zdjęć Polak, Węgier, dwa bratanki...

0 12:12 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
MOSiR Lubartów zakończył sezon

8 zdjęć MOSiR Lubartów zakończył sezon

0 06:50 · 25 czerwca 2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

30 zdjęć Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

0 06:25 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
Radny wyrzucony z klubu

Radny wyrzucony z klubu

0 18:08 · 24 czerwca 2022
Piłkarska współpraca z powiatem

5 zdjęć Piłkarska współpraca z powiatem

0 12:24 · 24 czerwca 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.226 sek. (25)