88

reklama Lubartów
fot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne
11:11 · 10 stycznia 2022 przez Redakcja

Lubartów: co z pilotażem miejskiej komunikacji?

Planowany pilotaż komunikacji miejskiej według wcześniejszych zapowiedzi miał rozpocząć się z początkiem 2022 roku i potrwać do końca lutego. Kiedy mieszkańcy doczekają się uruchomienia usługi?
reklama Lubartów
oferta reklamowa
oferta reklamowa

O planowanym pilotażu pisaliśmy na początku grudnia ubiegłego roku. Zapowiedziano wówczas, że przejazd pomiędzy końcowymi przystankami (pomiędzy przystankiem przy kościele w Lisowie a przystankiem przy ul. Hutniczej w Lubartowie) ma zająć około 40 minut. Według planowanego rozkładu autobus przejedzie sześciokrotnie w każdym kierunku. Trzykrotnie przed południem i trzykrotnie po południu. Kursy z przystanku przy kościele w Lisowie wystartują o godz. 6.00, 7:40, 9:20, 14:30, 16:20 i 18:00. Z ulicy Hutniczej autobus odjedzie o godzinie 7:00, 8:30, 10:30, 13:30, 15:30 i 17:10.

Do 28 lutego linie będą obsługiwały autobusy testowe różnych producentów. Trasa pilotażowa została przygotowana w ten sposób, aby w ramach jednej linii połączyć ze sobą jak najwięcej istotnych miejsc użyteczności publicznej: dworzec kolejowy, szpital, szkoły, targ, cmentarze, krańcowe osiedla miasta. Chodzi również o to, aby w jak najmniejszym stopniu pojazdy poruszały się głównym ciągiem komunikacyjnym północ - południe, który obecnie obsługują przewoźnicy międzymiastowi. Proponowany przebieg trasy ma też sprawdzić w praktyce potrzeb mieszkańców, co pozwoli na wprowadzanie ewentualnych zmian. - informował urząd

W komentarzach pojawiło się jednak wiele głosów krytycznych dotyczących planowanej trasy. Obawy mieli też niektórzy lubartowscy radni, którzy zauważyli m.in., że testowa trasa nie pokrywa się z planowanymi połączeniami i nie pozwoli na zbadanie jaką popularnością będzie cieszyła się komunikacja w ostatecznym kształcie. Uruchomienie komunikacji w docelowo planowanej formie wiązałoby się jednak z dużymi kosztami.

Kiedy ruszy miejska komunikacja w Lubartowie?

O to, kiedy miejski bus zacznie wozić mieszkańców Lubartowa zapytaliśmy dziś w Urzędzie Miasta Lubartów. Jak przekazał nam Łukasz Chomicki, elektryczny bus na dniach ma trafić do Lubartowa i wyruszy na ulice najprawdopodobniej już od początku przyszłego tygodnia. Przed weekendem do publicznej wiadomości ma zostać podany dokładny rozkład jazdy i szczegóły na temat korzystania z komunikacji miejskiej.

Pilotażowa linia komunikacji miejskiej w Lubartowie ma działać około 8 tygodni.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.
Udostępnij:
autor / dodał:
Redakcja

Ogłoszenia Lubartów

 • Nieruchomości
  Sprzedam nieruchomość w Lubart
  Na sprzedaż nieruchomość zlokalizowana w północnej części miasta Lubartów, na osiedlu domów mieszkalnych jednorodzinnych w odległości około 1 km od centrum. Nieruchomość położona przy skrzyżowaniu dwóch osiedlowych ulic o umiarkowanym ruchu:ulicy Wierzbowej i ulicy Kasztanowej. W... cena: 599000 zł
 • Dam pracę / zlecenie
  Praca biurowa
  Firma usługowo-handlowa MIBUD Michał Gwóźdź IMPORT/EXPORT MASZYN BUDOWLANYCH przyjmie do pracy mężczyznę na stanowisko biurowe. Umowa o pracę. Praca w przyjaznym środowisku o charakterze stacjonarnym od poniedziałku do piątku. Możliwość rozwoju co wiąże się z wyższym wynagrodzenie...
 • Dam pracę / zlecenie
  PRACA SPRZEDAWCA
  Piekarnia "Kajzerka" zatrudni sprzedawcę do nowo powstałego sklepu w Szczekarkowie. Więcej informacji udzielimy w biurze firmy.
 • Dam pracę / zlecenie
  Odbudowa modernizacja maszyn
  Modernizacja odbudowa maszyn budowlanych Wiecej info telefonicznie Praca bez doświadczenia.

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl

88 osób na stronie