117

reklama Lubartów
07:20 · 26 września 2019 przez IILO / AO

II LO na koncercie "Dźwięki wolności"

20 września uczniowie klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie uczestniczyli w koncercie patriotycznym "Dźwięki wolności od Moniuszki do współczesności", który odbył się w Sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie.
reklama Lubartów
oferta reklamowa
oferta reklamowa

W muzyczną podróż przez 200 lat polskiej historii zabrali młodzież II LO profesjonalni artyści ze Stowarzyszenia Wschód Kultury. Uczniowie usłyszeli polskie pieśni patriotyczne na dwa głosy wokalne, w autorskich opracowaniach Aleksandra Resiaka. W nowych aranżacjach zostały wykonane m.in. "Prząśniczka", "Warszawianka", "Czerwone maki na Monte Cassino", "Rozkwitały pąki białych róż" czy "Pałacyk Michla". Duetowi wokalnemu towarzyszył zespół muzyków, grających na skrzypcach, altówce, instrumentach klawiszowych, wiolonczeli oraz kontrabasie. Artyści przypomnieli młodzieży dźwięki utworów najwybitniejszych polskich kompozytorów, m.in. Stanisława Moniuszki i Fryderyka Szopena.

Uczniowie II LO udowodnili, że koncert patriotyczny może zainteresować także młodych ludzi. Pierwszoklasiści w skupieniu wysłuchali opowieści konferansjera, pieśni i utworów instrumentalnych polskich kompozytorów, a na koniec wspólnie z artystami odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

Zdjęcia 9

Udostępnij:
autor / dodał:
IILO / AO

Ogłoszenia Lubartów

 • Nieruchomości
  Lokal do wynajęcia Lubartów
  Lokal do wynajęcia w centrum Lubartowa Centrum handlowe Twoja Galeria ul.Lubelska 5 55m2, lokal gotowy do rozpoczęcia działalności, możliwość zmniejszenia lub zwiększenia metrażu. Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie. cena: 2310 zł
 • Oferuję usługi
  Przewóz osób
  Witam, posiadam samochód 9-osobowy i chętnie zawiozę i przywiozę max 8 osób na wycieczki, imprezy integracyjne, zawody, kolonie, wesela itp. cena: 1 zł
 • Dam pracę / zlecenie
  Stolarz, pomocnik stolarza
  Firma produkująca domy z bali zatrudni stolarzy oraz pomocników stolarzy. Praca w Lubartowie . Więcej informacji udziel telefonicznie. Nie odpowiadamy na smsy i e-maile.
 • Dam pracę / zlecenie
  Kierowca kat C + E
  Zatrudnię kierowcę kat. C+E w transporcie krajowym, wyjazdy jednodniowe, solówką lub w zestawie z tandemem , miejsce pracy: Lubartów, najchętniej osoba z Lubartowa lub bliskich okolic, tel: 692346028

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl

117 osób na stronie