II LO na Dniach Otwartych SGGW w Warszawie

166 osób na stronie
reklama Lubartów
06:30 · 31 maja 2017 przez IILO

II LO na Dniach Otwartych SGGW w Warszawie

19 maja młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie uczestniczyła w Dniach Otwartych organizowanych przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

reklama Lubartów
oferta reklamowa
oferta reklamowa

udostępnij:      

II LO w Lubartowie podpisało umowę patronacką o współpracy z SGGW w lutym 2017 r. Współpracę ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego liceum rozpoczęło od przystąpienia do programu edukacji ekonomicznej Akademia Przedsiębiorczości, przeznaczonego dla uczniów szkół średnich i prowadzonego w SGGW na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Celem Akademii jest przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością, przedstawienie postaw przedsiębiorczych, wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi.

Uczniowie w trakcie roku szkolnego uczestniczyli w cyklu wykładów z zakresu: ekonomii, zarządzania, agrobiznesu, logistyki, finansów i rachunkowości oraz odbyli osiem lekcji na platformie edukacyjnej. Każda lekcja kończyła się testem sprawdzającym wiedzę uczniów. Podejście do testów było jednorazowe, bez możliwości ich poprawy. 7 kwietnia II LO gościło wykładowców SGGW, którzy przeprowadzili dwa wykłady dla uczniów. Pierwszy wykład "Globalna wioska" wygłosiła dr inż. Elżbieta Kacperska, która w bardzo ciekawy i przystępny sposób przybliżyła uczniom wady i zalety globalizacji świata. Drugi wykład "Bankowość biometryczna" poprowadziła mgr Marta Idasz - Balina. Tak zakończył się I etap Akademii Przedsiębiorczości. Każdy uczeń, który uzyskał wymaganą ilość punktów, przechodził do II etapu, który miał miejsce właśnie 19 maja w Warszawie na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW.

Podczas Dni Otwartych uczelni został przeprowadzony test wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Siedmiu uczniów II LO otrzymało tytuły finalistów, a Kaja Karwacka była najlepsza w tej edycji konkursu i uzyskała tytuł laureata. 22 uczniów z II LO otrzymało dyplomy ukończenia Akademii Przedsiębiorczości.

W trakcie pobytu na SGGW młodzież uczestniczyła w bardzo ciekawych wykładach prowadzonych przez pracowników uczelni. Pierwszy wykład "Rynek walutowy w praktyce" wygłosiła dr K. Czech, drugi - "Społeczna odpowiedzialność biznesu w bankowości" przedstawiła mgr M. Idasz-Balina. Prelekcje były bardzo ciekawym i pouczającym dla uczniów uzupełnieniem wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Opiekunem uczniów podczas wyjazdu i szkolnym koordynatorem projektu Akademia Przedsiębiorczości jest nauczyciel podstaw przedsiębiorczości w II LO - Elżbieta Mizio, która dziękuje wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji programu i zaprasza do kolejnej już od września.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

udostępnij:      

autor / dodał:
IILO

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Dam pracę / zlecenie

Zbiór truskawki i borówki

Oferuję pracę przy zbiorach truskawki oraz borówki. Akord od kilograma zebranych owoców. Atrakcyjne stawki. Możliwość zakwaterowania oraz suchy prowiant. Praca od 13.06.2022 przez około 3...

Dam pracę / zlecenie

MAGAZYNIER/ PAKOWACZ

Sklep z suplementami diety poszukuje osoby do pracy na stanowisku magazynier/pakowacz przesyłek. Zakres obowiązków: - kompletowanie i przygotowanie towarów do wysyłki - pakowanie...

Dam pracę / zlecenie

Praca przy zbiorze truskawki

Witam. Poszukuję osób chętnych do pracy na polu przy zbiorze truskawki w miejscowości Nowa Wola. Płatność za kilogram zebranego owocu, cena uzależniona od ceny na skupie. Zapewniam...

Dam pracę / zlecenie

Magazynier

Firma produkująca okna drewniane zatrudni magazyniera z doświadczeniem i uprawnieniami na obsługę wózka widłowego. Miejsce pracy: Lubartów.

Polak, Węgier, dwa bratanki...

14 zdjęć Polak, Węgier, dwa bratanki...

0 12:12 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
MOSiR Lubartów zakończył sezon

8 zdjęć MOSiR Lubartów zakończył sezon

0 06:50 · 25 czerwca 2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

30 zdjęć Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

0 06:25 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
Radny wyrzucony z klubu

Radny wyrzucony z klubu

0 18:08 · 24 czerwca 2022
Piłkarska współpraca z powiatem

5 zdjęć Piłkarska współpraca z powiatem

0 12:24 · 24 czerwca 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.146 sek. (19)