Wykłady dla uczniów II LO

187 osób na stronie
reklama Lubartów
19:30 · 10 kwietnia 2017 przez IILO / Patrycja Adamczyk i Agnieszka Skwarek

Wykłady dla uczniów II LO

7. kwietnia w ramach programu Akademia Przedsiębiorczości SGGW uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie wysłuchali wykładów poprowadzonych przez panie dr inż. Elżbietę Kacperską oraz mgr Martę Idasz - Balinę z Wydziału Nauk Ekonomicznych Katedry Ekonomiki Rolnictwa i Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

udostępnij:      

Akademia Przedsiębiorczości SGGW to program edukacji ekonomicznej przeznaczony dla uczniów szkół średnich prowadzony w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Celem Akademii jest przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością, promowanie postaw przedsiębiorczych, wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi.

Pierwszy wykład pt. "Globalna wioska" wygłosiła dr inż. Elżbieta Kacperska, która w bardzo ciekawy i przystępny sposób przybliżyła uczniom wady i zalety globalizacji świata. Młodzież uświadomiła sobie, jak nieuchronny jest to proces i w jaki sposób współczesny człowiek jest staje się jego częścią. Drugi wykład pt "Bankowość biometryczna" poprowadziła mgr Marta Idasz - Balina. Temat ten szczególnie spodobał się słuchaczom, gdyż dotyczył nowoczesnych technologii wykorzystywanych w bankowości. Uczniowie dowiedzieli się, że dzięki biometrii jesteśmy w stanie zmierzyć indywidualne cechy wykorzystywane w bankowości. Oba wykłady przeprowadzone zostały bardzo profesjonalnie i w sposób przystępny dla młodzieży. Na koniec spotkania na uczniów czekało małe wyzwanie - udział w quizie z wykorzystaniem technologii informatycznych.

Wykłady, które odbyły się w piątek w II LO, to jeden z etapów współpracy liceum z SGGW w Warszawie, zainicjowanej przez p. Elżbietę Mizio, szkolnego koordynatora projektu "Akademia Przedsiębiorczości". Na co dzień uczniowie korzystają z platformy edukacyjnej, na której są udostępnione wykłady, kursy e-learningowe oraz testy sprawdzające wiedzę z zakresu szeroko rozumianej przedsiębiorczości. W maju uczniowie klasy II e wraz z wychowawcą udadzą się do kampusu SGGW w Warszawie. Będą tam uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu edukacyjnego.

Na zakończenie spotkania wykładowcy z SGGW przybliżyli uczniom II LO ofertę edukacyjną uczelni. Panie zachęcały do studiowania na SGGW, prezentując uczelnię oraz poszczególne wydziały i kierunki, na jakich można studiować.

Czas spędzony na wykładach był czasem bardzo owocny. Lekcja przeprowadzona przez pracowników uczelni wyższej z pewnością zapadnie uczniom w pamięci na długi czas.

Serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie Mizio, której starania przyczyniły się do zorganizowania wykładów.

Nasz system wykrył, że Twoja przeglądarka najprawdopodobniej zablokowała wyświetlenie treści tego artykułu. Prosimy o wyłączenie w swojej przeglądarce dodatków takich jak AdBlock, uBlock itp dla tej strony. Dziękujemy.

Zdjęcia 4

udostępnij:      

autor / dodał:
IILO / Patrycja Adamczyk i Agnieszka Skwarek

Ogłoszenia

ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl
ogłoszenie specjalne w serwisie Lubartow24.pl

Ogłoszenia Lubartów

Nieruchomości

Garaż do wynajęcia

Garaż do wynajęcia w budynku 21 przy ulicy Piaskowej na osiedlu Popiełuszki w Lubartowie cena: 200 zł

Dam pracę / zlecenie

PRACOWNIK BUDOWLANY

Zatrudnię pracownika budowlanego z doświadczeniem ogrodniczym lub wykształceniem rolniczym. Kontakt telefoniczny: 533691543

Dam pracę / zlecenie

Remont schodów i odpływu wody

Spółdzielnia Mieszkaniowa Nauczyciel w Lubartowie zleci remont schodów do lokalu mieszkalnego nr 2 oraz naprawę betonowego kanału odpływu wody deszczowej w budynku przy ul. Powstańców...

Dam pracę / zlecenie

Zatrudnię kierowcę C+E

Witam. Zatrudnię kierowcę C+E do przewozu kontenerów głownie po kraju . Więcej informacji udzielę telefonicznie pod nr tel. 606740037. cena: 7500 zł

Polak, Węgier, dwa bratanki...

14 zdjęć Polak, Węgier, dwa bratanki...

0 12:12 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
MOSiR Lubartów zakończył sezon

8 zdjęć MOSiR Lubartów zakończył sezon

0 06:50 · 25 czerwca 2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

30 zdjęć Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

0 06:25 · 25 czerwca 2022SZKOLNE WIEŚCI
Radny wyrzucony z klubu

Radny wyrzucony z klubu

0 18:08 · 24 czerwca 2022
Piłkarska współpraca z powiatem

5 zdjęć Piłkarska współpraca z powiatem

0 12:24 · 24 czerwca 2022

Copyright © 2022 • Lubartow24.pl
Strona wygenerowana w 0.201 sek. (24)