Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
REKLAMAcentrum komputerowe

Sala Zabaw dla dzieci

Co trzeba zmienić w naszym mieście ?

Post 12 lis 2009, 10:44

Witam serdecznie, co myslicie o otworzeniu sali zabaw dla dzieci? Bardzo prosze o Waszą opinie, czy bylibyście zainteresowani taka rozrywką dla Waszach dzieci?
lubella

REKLAMA  Gra

Post 12 lis 2009, 15:55

podejrzewam, że to tylko kwestia tego, ile to będzie kosztowało. Jeszcze pamiętam jak kilkanaście lat temu w lublinie się bawiłem w jednej takiej sali:)
Sony997

Post 12 lis 2009, 20:56

7 zł za pól godziny, 12 za godzinę. Urodzinki, imprezy dla dzieci okolicznościowe, a do tego kręgle, bilard żeby rodzice się nie nudzili, co myślicie?
lubella

Post 12 lis 2009, 22:58

Powinno przejść. Pod warunkiem że na kręgle i bilard będzie miała dostęp również młodzież nie tylko rodzice.
KamilL24

Post 12 lis 2009, 23:04

Nie wiem czy to troche nie zadrogo ;P
Jeszcze zalezy jak bardzo zaawansowana ta sale bedzie.
sniferek

Post 13 lis 2009, 01:40

Popieram!!! Mam 3-letniego synka i obecnie zajmuję się opieką nad nim, czyli siedzimy razem w domu.
Razem z innymi rodzicami staramy się naszym dzieciom organizować czas na różne zabawy czy wycieczki, jednak pogoda daje nam popalić :) .
Jeżeli powstałoby takie miejsce do którego mogę zaprowadzić małego na jakiś czas , gdzie by mógł się trochę wyszaleć a może nawet czegoś nauczyć to byłoby fantastycznie. W takim miejscu nie powinno zabraknąć animatora/ki, wtedy mamy mogłyby naprawdę spokojnie wypić kawę i porozmawiać. Naprawdę warto pomyśleć nad otwarciem takiej placówki :)
polla06

Post 13 lis 2009, 11:26

Szanowne mamy i tatusiowie, młodzież, Lubartowianie, mieszkańcy pobliskich miejscowiści,

jestem w trakcie organizowania takiej placówki w Lubartowie, oczywiście kulki dla dzieci do lat 12, oprócz tego bilard, kręgle, barek, animatorki, które zajmą się pociechami pod okiem rodziców, którzy będą mogli napić się kawy, porozmawiąc i odpocząć chwilkę od swoich pociech. Kręgle i bilard, rzutki, automaty, play station ip. dla młodzeży, rodziców, ludzi do 99 lat:). Bedzie to miejsce rozrywki właściwie dla każdego. Sama jestem mama 3 latka i wiem jak to jest kiedy nie ma pomysłów i miejsca na zabawe dla dziecka. Dlatego też bardzo prosze pisać czy jesteście zainteresowani, czy przychodzilibyście do takiego miejsca, czy brakuje Wam tego w Lubartowie. Jest to ogromna inwestycja, bardzo kosztowna i muszę mieć pewnośc ,że nie tylko ja chętnie byl zagładała do takiego parku rozrywki. Prosze o wypowiedz właściwie wszystkich- od mam maluszków, młodzież, po ludzi dorosłych i starszych. Miejsce tego przesięwzięcia to obrzeza Lubartowa, niedaleko nowopowstałej drogi w Lubartowie. Dlatego dojazd byłbny mozliwy raczej samochdem niz na piechotę. Czekam na sugestie, opinie a także na krytykę. Pozdrawiam
lubella

Post 13 lis 2009, 11:45

Witam
To dobry pomysł na pewno. Tylko czy wypali to czas pokaże. Lubartów to bardzo specyficzne miasteczko i nie należy liczyć na dosyć duże zainteresowanie takimi rozrywkami. Sam chętnie wpadnę z maluchem (raz na tydzień) i pogram w kręgle (raz na miesiąc). Ktoś może też ale czy codziennie będą tam tłumy i czy przypadkiem inwestycja nie przerośnie inwestora? Podejrzewam, że dowiedziałaś się o koszty takiego przedsięwzięcia. Dobrze zrobić jest dokładny biznesplan i jakieś szczegółowe badania. Bo nie zawsze forum da oczekiwany wynik. Kiedyś interesował mnie temat kręgielni do momentu aż powstała takowa w lublinie. Niestety zainteresowanie kręglami w naszym województwie jest znikome. Nawet w Plazie gdzie przewija się mnóstwo ludzi nie widać zbyt dużego zainteresowania tym sportem. Wiem, że sprzęt dla wyposażenia kręgielni jest bardzo drogi i przypuszczam, że dużo droższy niż sprzęt dla małpiego gaju dla dzieci więc tu trzeba by było się zastanowić czy inwestować w rozrywkę dla dorosłych i przy okazji zrobić kącik dla dzieciaków żeby dorośli mogli pograć w kręgle i napić się kawki. Czy skoncentrować się na bachorkach a z kręgielnią dać sobie spokój. :) No chyba, że dla kogoś tego typu wydatek czy inwestycje to hobby :) pozdrawiam i już nie mogę się doczekać :)
P.S.
Hmm a nie chce ktoś otworzyć np OBI tu gdzieś w okolicy? Potrzebuję parę rzeczy zakupić a nie chce mi się jechać do lublina :) Dobrze niech Lubartów się rozwija. Więcej miejsc pracy, wszystko w pobliżu.
michal

Post 13 lis 2009, 11:56

michal napisał(a):To dobry pomysł na pewno. Tylko czy wypali to czas pokaże. Lubartów to bardzo specyficzne miasteczko i nie należy liczyć na dosyć duże zainteresowanie takimi rozrywkami.

Dlatego też Autorka wątku "rozgląda się" zanim wyda (niemałe) pieniądze.
Taka sala pewnie miałaby rację bytu - ale tu mamy na starcie dwa podejścia:
1. ktoś przyjdzie z dzieckiem się pobawić i przypilnuje go sam
2. ktoś inny przyjdzie zostawić dziecko i pójdzie na zakupy lub kawę
O ile opcja 1 jest w miarę "bezpieczna" o tyle w opcji 2 trzeba się liczyć z tym, że jak przyjdzie 15 osób, to jedna osoba nie ogarnie piętnastki dzieciaków. Nie ma takiej możliwości technicznej. Pomijam fakt, że ktoś prędzej czy później zapyta właściciela/personel o kwalifikacje - ale z tym pewnie Autorka wątku się liczy.
Autorce wątku podpowiem, że warto przyjrzeć się tematowi p.n. "Domowe przedszkole" - zainteresowanie miejscami w przedszkolu nie spadnie a można na taką działalność dostać niemałe dotacje.

michal napisał(a):Hmm a nie chce ktoś otworzyć np OBI tu gdzieś w okolicy? Potrzebuję parę rzeczy zakupić a nie chce mi się jechać do lublina :) Dobrze niech Lubartów się rozwija. Więcej miejsc pracy, wszystko w pobliżu.

Michał, częściej wychodź z domu! W Lubartowie są przynajmniej trzy dobrze wyposażone sklepy z materiałami budowlanymi i duperelami do majsterkowania. Tańsze niż OBI. I na miejscu. A jeżeli czegoś nie mają, to jak zamówisz, to Ci dowiozą na następny dzień - bo pewnego asortymentu nie opłaca się trzymać na półce, tak rzadko o niego pytają kupujący. Nowodworska, Szaniawskiego, Przemysłowa - to tak z glowy na szybko. A jest jeszcze kilka.
devnull

Post 13 lis 2009, 12:45

Witam ponownie,
zle się zrozumieliśmy z tą kawą i zakupami. Mam na mysli kawę w barku na miejscu:), zakupy odpadaja, to nie ma byc mini internat czy przedszkole tylko typowa sala zabaw, rodzice, którzy jeżdzą na takie sale do Lublina wiedzą co mam na mysli. I jest to dla mnie duża inwestycja, duży koszt. Dlatego też moje zapytanie na tym forum (miedzy innymi).
lubella

Post 13 lis 2009, 13:14

pomysl bardzo dobry, ale cena za wysoka jak na Lubartów.w Lublinie godz w parku rozrywki 10 zł.
MARO15

Post 13 lis 2009, 13:15

Mysle ze jesli kregle i bilard beda rowniez udostepnione dla mlodziezy to to moze sie okazac rewelacja:)
Sony997

Post 13 lis 2009, 13:37

ceny w Lublinie:
Olimp- 6 zl polh/12zlh (male, ciasne ciemne, nie chodzimy)
Plaza-18zlh
Kids Club-7zlpolh/14zlh
lubella

Post 13 lis 2009, 20:47

ostatnio bylam w wakacje w plazie i wtedy na pewno było 10 zł a teraz faktycznie kosztuje 18 za godzinę.
MARO15

Post 13 lis 2009, 21:00

Michal.
Hmm a nie chce ktoś otworzyć np OBI tu gdzieś w okolicy? Potrzebuję parę rzeczy zakupić a nie chce mi się jechać do lublina :) Dobrze niech Lubartów się rozwija. Więcej miejsc pracy, wszystko w pobliżu.[/quote]

A propos obi, to nie polecam.tu w lubartowie jest wszystko tańsze, przekonalam się przeplacając na wyposażeniu łazienki :( a jesli chodzi o rośliny i artykuły ogrodnicze to jest kolosalna różnica.w sklepie na lubelskiej przy tesco jest o wiele taniej, nawet biorąc pod uwagę inne podobne sklepy w lubartowie.
MARO15

Post 13 lis 2009, 21:33

devnull napisał(a):Taka sala pewnie miałaby rację bytu - ale tu mamy na starcie dwa podejścia:
1. ktoś przyjdzie z dzieckiem się pobawić i przypilnuje go sam
2. ktoś inny przyjdzie zostawić dziecko i pójdzie na zakupy lub kawę
O ile opcja 1 jest w miarę "bezpieczna" o tyle w opcji 2 trzeba się liczyć z tym, że jak przyjdzie 15 osób, to jedna osoba nie ogarnie piętnastki dzieciaków. Nie ma takiej możliwości technicznej. Pomijam fakt, że ktoś prędzej czy później zapyta właściciela/personel o kwalifikacje - ale z tym pewnie Autorka wątku się liczy.

Nie wiem jak inne mamy ale ja nie zostawiłabym dziecka tak zupełnie w opiekę obcej "animatorce" i chyba raczej nie o to w tym chodzi. Oczywiście taka Pani ma organizować zabawy dla dzieci ale ciągle pod okiem rodziców, moim zdaniem nie powinno się tego mylić z przedszkolem! Ja proponuje zrobić przeszkloną ścianę między bawialnią dzieci a kawiarenką dla rodziców, wtedy nie tylko my będziemy mieli dzieci na oku ale również i one nas.

P.s ciągle popieram ten pomysł i dodam , że nie jestem osamotniona!!!
polla06

Post 14 lis 2009, 01:23

Chyba nie to miejsce!
kat351

Post 16 lis 2009, 11:22

Witam ponownie, a czy mogliby sie wypowiedziec zainteresowani kreglami, bilardem, playstation na telewizorach tylnoprojekcyjnych? Bardzo prosze o opinie. pozdrawiam
lubella

Post 16 lis 2009, 14:55

ja jestem za takim jakby parkiem rozrywki coś ala fantasy park w plazie. Czyli oczywiście kręgle, bilard, automaty do gier i jakiś bar gdzie można zamówić napoje chłodzące i napoje gorące oraz jakieś przekąski (chipsy paluszki) nie koniecznie alkohol.
Sony997

Post 16 lis 2009, 16:34

jeśli to miało by być udostępnione również dla młodzieży to popieram ...bynajmniej na bilarda nie trzeba będzie chodzić do jakichś mordowni
tuner

Następna strona

Powrót do Co zmienić